קוסמופוליטן מזייף אורגזמות

פוסט של אנה נורת', ג'זבלשער גליון ינואר של קוסמופוליטן רווי סקס כתמיד – לפחות בדוכני העיתונים. אבל אנחנו השגנו עותק של הגירסה שהמגזין שולח למפרסמים, והיא צנועה יותר באופן משמעותי. מה קורה פה?

שימו לב להיעלמותם הפלאית של “60 טיפים לסקס” ו”בתולות אורגזמה” – פתאום, קוסמו מתאים גם לסבתא שלך! או לקמעונאי החביב עליה. מי שדיווח לנו על כך טוען שהשער הנקי אמור להיות “מתאים יותר ללקוחות [מפרסמים] שמרנים, שמחלקת המודעות מקווה לשטות בהם”. אם כך, הם לא עושים עבודה מוצלחת במיוחד – תוכן העניינים בגירסה הידידותית למפרסמים עדיין מציגה הן את הטיפים לסקס והן את כתבת האורגזמות כסיפורי שער.

דוברת של קוסמו סיפקה את התגובה התמציתית הבאה: “במגזינים מקובל שיש גרסאות שונות של השער”. החלטנו לבדוק אם זה אכן נפוץ במגזינים אחרים. קרוליין נקולז מ”טין ווג” אמרה לנו שלמגזין יש בדרך כלל רק גירסה אחת של השער – אם כי לטין ווג, המיועד לצעירים, יש מלכתחילה תדמית נקייה יותר, ופחות מה להסתיר. אז התקשרנו ל”מקסים”, מגזין גברים וולגרי, ומקור שם אמר לנו שגם הם מפיקים רק שער אחד, שהולך לדוכנים, למנויים ולמפרסמים כאחד. זה לא אומר שאף מגזין לא עושה מה שקוסמו עשה, אבל זה לא הסטנדרט בכל התעשייה.

כמובן שזה לא מפתיע שמגזין עושה כל מה שהוא יכול כדי להשיג תקציבי פרסום. ובכל זאת, יצירת שער חדש הוא צעד גדול למדי. איזה תקציב פרסום מצדיק ניקוי דרסטי שכזה? מותג אופנה יוקרתי? (על המפרסמים הנוכחיים בקוסמו נמנים דיור ושאנל). יצרניות מכוניות או מוצרי צריכה מיינסטרימיים? (גליון ינואר כולל מודע של שברולט). אולי הם מנסים להשיג את התקציב של עמותת קאנדי לחינוך למניעת הריון בקרב נערות? איזה מותג שלא יהיה, בקוסמו מניחים שרוכשי המודעות לא מתעמקים בקריאה, ולא יודעים שהמגזין מספק ייעוץ מיני וטיפים לאורגזמות לתלמידי חטיבות ביניים להוטים מזה עשרות שנים.

____________________
הפוסט התפרסם במקור בבלוג ג'זבל ברשיון cc-by-nc

תגובות

תגובה אחת לפוסט “קוסמופוליטן מזייף אורגזמות”

  1. איה on 7 בינואר, 2011 19:25

    הרפרס בזאר ונילון מייצרים 2 גרסאות לכל השערים כולל תמונה שונה למנויים ולקנייה בחנויות. לרוב התמונה על השער של המנויים יותר מעניינת / אמנותית והתמונה על השער של המגזין לקנייה בחנויות יותר עממי וצבעוני.

    מגזינים כמו אי.די, V וחלק מהשערים של Elle מודפסים בחלק מהחודשים ב-4 או 5 גרסאות עם תמונות וטקסטים שונים.

    כן, זה די מקובל. לא כל כך בגלל המפרסמים (אבל גם) הרבה בגלל שבמנויים לא צריך לעשות כל כך הרבה רעש וצילצולים ולהזנות את השער כדי למכור.

פרסום תגובה