מכור להגנה על המדינה

פוסט של אורן פרסיקו, העין השביעית


לאחר כמה ימים שבהם שלט נסיון המהפכה במצרים בשערי העיתונים, חוזר הבוקר האלוף יואב גלנט למרכז סדר היום התקשורתי, וזאת לאור החלטת ראש ממשלת ישראל ושר הביטחון כי לא ימונה לרמטכ”ל.

“לא יהיה רמטכ”ל”, קוראת הכותרת על שער “מעריב” – הפרוש לרוחב, על גודל כפול מהרגיל – ומוקדש כמעט כולו לביטול המינוי. הכבוד והיקר לעיתון “מעריב” ולתחקירן קלמן ליבסקינד, שהצליחו באמצעות עבודה עיתונאית – ראויה לשבח בראשיתה ואגרסיבית ביותר באחריתה – להדיח רמטכ”ל מתפקידו, עוד בטרם מונה.

דווקא הבוקר אין בשער עיתון זה רצועה המכריזה בגאון “בעקבות תחקיר ‘מעריב'”, אולי כניסיון להעביר את המסר שאין זה נכון לחגוג על כשלונו של קצין בכיר בשעה הקשה לו כל-כך. גם בשני המאמרים המתפרסמים בכפולה הפותחת, מאת שני המבקרים הגדולים של גלנט בעיתון (בן כספית וקלמן ליבסקינד), מודגש מסר זה.

בכותרת המשנה לראשית נכתב כך: “הפרשה שהחלה בתחקיר ‘מעריב’ מסתיימת בהחלטה דרמטית וחסרת תקדים של ראש הממשלה ושר הביטחון. מינויו של האלוף יואב גלנט לרמטכ”ל ה-20 של צה”ל יבוטל, 12 יום בלבד לפני כניסתו לתפקיד”.

“מעריב” מוציא הבוקר לאור קונטרס חדשות עבה מהרגיל (30 עמודים), שלמעלה ממחציתו מוקדשת לדיווח וניתוח השלב האחרון בפרשה. עוד ועוד ידיעות ופרשנויות, כשבמסגרת הפינה “עכשיו באים?” מתפרסם אפילו טור מאת יעל פז-מלמד, שתומכת במינוי אשר לא ייצא אל הפועל. עוד מעט והיו מצרפים לגיליון, כשירות לקוראים, פוסטר חגיגי של הלא-רמטכ”ל.

________________________
אורן פרסיקו הוא כתב אתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", שם התפרסם הטקסט במקור כחלק מסקירת העיתונות היומית של ה-2.2.2011

עוד גלנט:
גלנט: מינוי זוגי
פרשת גלנט: האם הרס”ר ינזוף במועמד לרמטכ”לות?

תגובות

תגובה אחת לפוסט “מכור להגנה על המדינה”

  1. שווה לעקוב : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 3 בפברואר, 2011 19:51

    […] האופן בו טיפלו שם בפרשת הקרקעות של גלנט, גם אם היה אגרסיבי בצורה מוגזמת ולוקה בהתהדרות עצמית בעייתית, לימד כיצד כלבים […]

פרסום תגובה