המולטיספירה באוסקר

פוסט של רונה טל ועידו קינן

הדיבור ברשת החברתית על טקס האוסקר ה-83, שהתקיים השבוע בהוליווד, היה יותר משעשע מהטקס עצמו (“החזיקו את בילי קריסטל במיכל הקפאה מתחת לתיאטרון קודאק עם תווית שכתוב עליה: ‘לשבור במקרה של טקס אוסקר מחורבן'”, צייץ ANNZac). מי שעקב אחרי עדכונים בטוויטר יכול היה לקבל את הטקס מזווית אחרת לגמרי, באמצעות תמונות וסרטונים שהעלה המנחה, השחקן ג’יימס פרנקו, מאחורי הקלעים. הוא נראה שם מדבר עם אופרה ווינפרי ועם אחד מכותבי הטקס, מקבל מסז’ משותפתו להנחייה, אן הת’וויי, ומחייך ואומר: “זה עלול להיות גרוע”, לפני שהטקס מתחיל. ההערות והתמונות גרמו לכמה אנשים לתהות מה נטל המנחה לפני הטקס.

ציוצים נבחרים:

דה-אוניון: “איזה חוצפה, אפילו דמות אחת מצעצוע של סיפור 3 לא טרחה להופיע”.

קונאן אובריין: “צופה בטקס האוסקר. לא מת על הרחם שהתינוק של נטלי פורטמן בחר ללבוש”.

ננסי גולדשטיין: “כל מי שהיתה במחנה קיץ של ילדות יהודיות מסתכלת על ‘ברבור שחור’ כעל סרט דוקומנטרי”.

Brandchannelhub: “‘הרשת החברתית’ זכה בפרס העריכה אבל פייסבוק לא מאפשר לך לערוך את הפוסטים שלך”.

WWCCblog: “אני הייתי ממש מתעצבן אם היו קוטעים את הנאום שלי באוסקר וחמש דקות אחר כך הייתי צריך לצפות בגווינת’ פאלטרו שרה”.

RealGilbert: “הלוואי שרוברט דאוני ג’וניור יחזור לסמים ויהפוך את המופע הזה ליותר מעניין”.

דה אוניון: “אני לא מזהה את הבן אדם שיושב בשורה התשיעית, בכסא ה-15, זה בטח בנקסי” (אמן הגרפיטי המסתורי שסרטו היה בין המועמדים).

נורם מקדונלד: “עד שיתחילו את המחווה למתים, קירק דגלאס כבר יופיע שם”.

Andy Borowitz: “ועכשיו גוונית’ פאלטרו במחווה לאימרה: ‘אל תתפטרי מהעבודה הקבועה שלך”

ביל מאהר: “אין מועמדים אפרו-אמריקאים? אם אתה שחור ורוצה להצליח בהוליווד השנה, אתה צריך להיות ברבור”.

השחקן מארק רופאלו, מועמד לאוסקר לשחקן המשנה על הסרט “הילדים בסדר”, הגדיל לעשות ופרסם בטוויטר את נאום הזכייה שלו: “אז רק במקרה שלא זכיתי הערב ואפילו אם כן, האקדמיה אוסרת להודות לאנשים בנאום שלך, ואני רוצה להשתמש בציוצים בצורה אנוכית. תודה סאנרייז. את אשתי והשותפה שלי לפשע ולזמנים הטובים והרעים ולשמחה ולעצב ולשברון לב ולהחלמה ולארוחות ולילדים”. אחר כך הגיעו 16 ציוצי תודות נוספים, שאת כולם אפשר לקרוא כאן. הוא לא זכה.

והנקודה הישראלית: שוקי בלס כותב ב”לאטמה”: “מיהו ישראלי? מי שאביו ישראלי וזכה באוסקר או מי שהוריו ‘התפלחו’ לישראל ויצרו סיפור עצוב מספיק כדי לזכות באוסקר”. אורי תובל כותב בפייסבוק: “גאווה ישראלית: אוסקר אחד קיבלה שחקנית שהמשפחה שלה לא רצתה להיות כאן, ואוסקר שני קיבלו אנשים שאנחנו לא רוצים שיהיו כאן”.

_____________________
התפרסם במקור כחלק מהטור השבועי "מהנעשה במולטיספירה" ב-ynet מחשבים, 3.3.2011

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות: המולטיספירה בפייסבוק, המולטיספירה בטוויטר, המולטיספירה בחדר 404.

רוצים לככב במולטיספירה? כתבתם/קראתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה אזכור? ספרו לי בטוויטר, בפייסבוק, באימייל או בטופס. יש לכם תמונות למולטיספירה? שלחו אותן באימייל בצירוף טופס אישור פרסום הצילומים.

תגובות

פרסום תגובה