פייסבוק וטוויטר מצאו את שוקו, הכלב האבוד

רשות הדיבור לקרןאור גרין: “בשעה אחת בלילה, בלילה שבין שני לשלישי, צלצול נייד הפריע לדממה. בנזוגי לשעבר היה על הקו. ‘שוקו הלך לאיבוד’. שוקו, כלב מסוג מלטז, לבן, קטן ומתוק, בן שבע וטיפה (יומהולדת ב-15 בפברואר), אותו גידלתי מאז היה גור וכעת מתגורר אצל החבר לשעבר, חמק לו מהדלת והחל להסתובב ברחובות תל אביב. שלא כמו כלבים אחרים, ידענו ששוקו לא ימצא את דרכו חזרה לביתו של החבר מאחר שהוא מתגורר שם רק בשבועיים האחרונים. ומאחר שאני אם חד הורית לילדונת בת שנתיים וחצי, ואין לי אפשרות למצוא בייביסיטר בשעה כזו, עשיתי את הדבר היחידי שיכולתי, פניתי לאינטרנט”.

00:49. גרין מצייצת בטוויטר: “עזרתכם הדחופה: האם ראיתם בשעתיים האחרונות את שוקו? כלב מלטזי קטן, לבן ומתוק שאבד באיזור דיזנגוף סנטר. הוא שלי. נשבר לי הלב. רטווטו ודאמו”. ומיד אחר כך, ציוץ נוסף עם תמונה של הבחור.

“55 ריטווטים בזמן קצר מאוד. חשיפה מדהימה. לא עבר זמן רב ומספר אנשים התארגנו ויצאו לחפש את הכלב הסורר ברחבי דיזינגוף סנטר שם נראה לאחרונה. חמושים בתמונתו, הסתובבו ארבעה גיבורים (אודינקה_ג’ה, גל_ג, דהרילדוצי והקאבוק) וצעקו ‘שוקו! שוקו!’ אל תוך הלילה. זה היה מדהים. אנשים שהכרתי דרך הטוויטר. אנשים שלא הכרתי כלל. כולם נרתמו למצוא את שוקו”.

1:08. דניאל קדם מעלה לפייסבוק תמונה של כלב וכותבת: “מצאתי כלב באזור דיזינגוף סנטר. כנראה טרייר מעורב, בן 4 או 5, לבן עם קולר בצבע כחול. ממש אשמח למצוא את בעליו המקוריים. תעזרו לו (ולי…) ותעשו לייק!!”.

2:20. ליאור וקנין מצייץ: “@Keren_Orr מה הטלפון שלך? נראה לי שידידה שלי מצאה את הכלב שלך”.

“בשעה 2:40 התקבל מינשון מבחור שאינו עוקב אחרי אך ראה את אחד הריטוויטים, בו הוא משאיר לי מספר נייד כי לדעתו נמצאה האבדה. בירור קצר העלה שהבחור המסתורי ראה בפייסבוק של אחת מחברותיו, יעל ג’ולס הרטמן, שיתוף שאותו עשתה העלמה לבחורה נוספת שאספה לביתה כלבלב קטן, בגוון לבן מג’וייף, שלא מפסיק לכשכש בזנב, שבו נתקלה בסנטר. טלפון למישהי שאיני מכירה בשלוש בלילה, ועוד ללאמין, הצעת חברות בפייסבוק והופ, היא העלתה תמונה של הכלב שאותו מצאה. וזה שוקו! אמנם שיחת טלפון לבחורה בשלוש בבוקר שהסתיימה ללאמין אבל בווין (;”

3:08. גרין מצייצת: “כאילו, 55 ריטוויטים בשעתיים! שעתיים מהאובדן הכלב למציאתו! אתם אלופים! אני לגמרי רוצה ויקטורי מין עם כל אחד ואחת ממכם! מלאנתלפים תודה ותתפשטו”.

“כל הרשת החברתית הזו עבדה במיטבה. שרשרת של אנשים שפעלו לאיתור הכלב הביאה מרגע הידיעה ועד למציאתו – שעתיים! זה פאקינג מדהים! חברי המשלחת הטוויטריסטית שיצאו בשתיים בלילה לרחובות לחפשו, הפרסום המהיר, העובדה שאנשים קישרו בין המודעות בפלטפורמות השונות ועשו את הקישור – זה אחד מהדברים המגניבים שקרו לי בווב אם לא ה! המשלחת הטוויטריסטית אומנם חזרה הביתה בידיים ריקות אבל עם מקום שמור בגן עדן והבטחה ממני לאלכוהול, סמים ומין (:. יש עוד רבים וטובים שלקחו חלק פעיל… קשת שהיתה איתי בבית שלי ועזרה לתפעל את החמל, אנשים שהתקשרו, דאגו, ריגשו, כאבו ולבסוף התלהבו כשהממזר נמצא. D:”.

3:10. גרין כותבת בפייסבוק: “מצאו את שוקו!!! ♥”.

וגם: המלחמה במתייגים המציקים בפייסבוק, איך נפטרים מהסקרים, ראפ יהורם גאון ולייק הזהב. מהנעשה במולטיספירה >>

המשכה של המולטיספירה בדרכים אחרות: ארכיון “מהנעשה במולטיספירה” ב-ynet מחשבים, המולטיספירה בפייסבוק, המולטיספירה בטוויטר, המולטיספירה בחדר 404.

רוצים לככב במולטיספירה? כתבתם/קראתם פוסט/סטטוס/ציוץ ששווה אזכור? ספרו לי כאן.

תגובות

9 תגובות לפוסט “פייסבוק וטוויטר מצאו את שוקו, הכלב האבוד”

 1. שרה on 1 באפריל, 2011 11:38

  איזה יופי לקרא!!!
  אולי פייסבוק לא כזה נורא כמו שאני חושבת :-) …
  ויתכן שגם שטוויטר לא מיותר …

 2. גבריאל אלון on 1 באפריל, 2011 12:04

  חשוב להבהיר שמדובר בפעולה צבאית ולא בטרור

 3. יובל on 1 באפריל, 2011 12:59

  חשוב להבהיר מה נסגר עם כל אזכורי המין האלה.

 4. גילעד on 1 באפריל, 2011 14:14

  כל הגייז בפייסבוקס.

 5. שרגא הטזל"מ on 1 באפריל, 2011 14:38

  למרות שעדיין לא חציתי את גיל 30 התקשיתי להבין חלק מהמילים שנכתבו כאן (“מינשון”? “ללאמין”? “בווין”?!)

 6. נרקיס on 1 באפריל, 2011 18:18

  למה לקרוא לכלב לבן שוקו?!

 7. המפצח on 2 באפריל, 2011 12:35

  יפה. על זה נאמר “ברוכים הנמצאים”.

  עכשיו, כאשר ראינו שזה עובד, אולי כדאי להתקין פייסבוק, טוויטר ושאר עזרים גם באוהל של משפחת שליט מול בית ראש הממשלה. ואימרו אמן.

 8. רועי on 3 באפריל, 2011 07:33

  יובל – בסופו של דבר, הכל מתורגם לז**נים.

 9. אנו מקימים עמותה, וזקוקים לעזרתכם | אקטיביזם הוא קוד פתוח on 11 באפריל, 2011 23:34

  […] בה כל הזמן. התרומות שקיבל תומר פרסיקו, למשל; אנשים שיצאו לחפש כלב של זרה מוחלטת, למשל. וזה מטורף, וזה מעורר […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.