השלם: כדורגל משחקים ___ דקות

פוסט של שלמה מן (ייגר מאיסטר), העין השביעית


אחד הקוראים כתב לי על תופעה חדשה בגזרה המסחרית של ערוץ הספורט: “מדובר בפרסומת שעולה כשאתה מבקש לצפות בשידור ישיר או בתקציר באתר. כאשר אתה לוחץ פליי, המסך כולו משחיר ועולה פרסומת של חברת מכונות גילוח שמחייבת אותך להתאים מעין פאזל כדי שתוכל להמשיך לצפות בשידור! לא התאמת? המסך נותר מושחר. אם לוחצים על כפתור ‘המשך לשידור הישיר’, מתקבלת הודעה ‘נסה שוב’.

“אם אתה כבד ראייה, חסר קואורדינציה, או שסתם אין לך סבלנות למשחקים כאלה, דינך אחד: להיות מורחק ממשפחת אוהדי הספורט ולא לצפות במשחק. אני מבין שפרסומת היא סוג של תשלום עבור הזכות לצפות, אבל מאיפה התעוזה המחוצפת של ערוץ הספורט ואותה חברה לחוד לי חידות שאם איני יודע את התשובה עליהן, איני יכול לראות את המשחק?

“לי אין טלוויזיה, כך שהמחשב הוא פעמים רבות הכלי שלי לצפייה בספורט. החוצפה של ערוץ הספורט גורמת לי בראש וראשונה לא לרצות לקנות מוצרים מאותה חברה מפרסמת, וגם שולחת אותי לאתרי השידור האחרים, שם מאזנים בין הצורך לפרסם ולהתפרנס לבין חוויית הצפייה של המשתמש”.

________________________
שלמה מן (ייגר מאיסטר) כותב את טור ביקורת עיתונות הספורט "עומד בשער" באתר ביקורת התקשורת "העין השביעית", שם התפרסם הטקסט במקור ב-7.4.2011

תגובות

תגובות

Powered by Facebook Comments

תגובות

2 תגובות לפוסט “השלם: כדורגל משחקים ___ דקות”

 1. בוב השקט on 10 באפריל, 2011 13:09

  אכן חוצפה.
  אבל מכיוון שכל ניסיון לצפיה בסרטון כלשהו באתר ערוץ הספורט (עוד לפני התוספת הנוראית הזו) נועד לכשלון בכל דפדפן שאינו IE, הרי שהאתר מוחרם אצלי מראש.

 2. אנריקו on 10 באפריל, 2011 13:18

  איזה חוצפה ממש! ממש לא מתחשבים במי שאין לו טלויזיה ורוצה לקבל הכל בחינם ועכשיו. זה בזיון לחלוטין שהם מחייבים אותך לאינטראקציה עם פרסומת שעצם קיומה בלבד מבטיח שתוכל לקבל תוכן שרוב האנשים בארץ משלמים עליו, בחינם.

  שלא תבין לא נכון, אני לא אוהב פרסומות בפופאפ, לא עובד בתעשיית הפרסום, אני מתעב באנרים שמחייבים אותך לאינטראקציה, זה הזנות המלוכלכת של האינטרנט.
  אבל אם זה מה שצריך לעשות בשביל לחסוך 200 שקל בחודש על חבילת ערוצים בסיסית באחת מהספקיות בשביל המשחק שאתה רוצה לראות “פעם ב..” אז הייתי קצת נכנס לפרופורציות, מזיז את המד הקטן הזה עד שיש התאמה לפאזל ומפסיק להתבכיין.

  אתה נשמע כמו זה שמתבאס שבאתרי הפורנו שלו איפה שכל הסטרימינג בחינם יש גם תוכן בתשלום לא פתוח אליו.

פרסום תגובה