הפצצת גוגל: הכתם של המועמד הרפובליקאי ריק סנטורום

ריק סנטורום, המתמודד על המועמדות הרפובליקנית לנשיאות ארה”ב, הפתיע בשבוע שעבר כשקפץ משיעורי תמיכה חד-ספרתיים בסקרים הישר למקום השני בפריימריז באיווה, בהפרש של שמונה קולות מהמנצח מיט רומני. נפח חיפושי שמות המועמדים בגוגל עלה באותם ימים והגיע לשיא ביום הבחירות המקדימות. בניגוד להצלחה בקלפיות, ההצלחה בגוגל פחות משמחת את סנטורום: תוצאת החיפוש הראשונה של שם משפחתו היא אתר Spreading Santorum שמציג הגדרה מילונית: “סנטורום (ש”ע): התערובת המוקצפת של חומר סיכה וצואה שהיא תוצר לוואי מזדמן של מין אנאלי”. מי שלא הבין יכול להיעזר באיור הרקע: נתזים של נוזל חום.

סנטורום, קתולי אדוק ושמרן, הוא מתנגד קולני ופרו-אקטיבי להומוסקסואליות, כולל השוואתה לניאוף, ביגמיה, גילוי עריות, זואופיליה ופדופיליה, קריאה להחזיר את החוק האוסר על יחסי מין אנאליים והבטחה שאם ייבחר לנשיאות ישיב את מדיניות ה”אל תשאל, אל תספר” שבוטלה זה מכבר. דברים בסגנון זה שאמר בראיון הקפיצו את דן סאבג’, הומו בעל טור סקס בוטה ופופולרי, Savage Love, שביקש מקוראיו לבחור אקט מיני שייקרא על שם הסנאטור.

3000 הצעות הגיעו, חלקן של אקטים וחלקן של עצמים שקשורים למין. קורא שכינה את עצמו Wipe Up That Santorum, Anal Pokers הציע את ההגדרה לעיל והסביר: “אני חושב שעדיף שנקרא על שמו תוצר לוואי של מין. אחרי הכל, להיתקע עם אידיוטים כמו סנטורום כנבחרי ציבור זה תוצר לוואי של המנהג הרצוי-מכל-בחינה-אחרת לתת לכל בור כפרי להצביע”. ההגדרה שלו נכללה בקומץ ההגדרות שסאבג’ העמיד להצבעה, והציבור הצביע לה בהמוניו. סאבג’ הקים את Spreading Santorum ועשה “הפצצת גוגל”, קידום מלאכותי של אתר בגוגל במטרה להעביר ביקורת (הפצצה כזאת אצלנו העלתה לראש תוצאות החיפוש “כשלון חרוץ” את דף קורות החיים באתר הרשמי של ראש הממשלה).

“אם היה שם משהו כזה על [סגן הנשיא] ג’ו ביידן, הם היו נפטרים מזה. […] הם טוענים שהם לא יכולים להתמודד עם זה, אבל אני חושד שזו לא האמת”, אמר סנטורום בספטמבר, אחרי שגוגל סירבה לבקשתו להסיר את האתר מהחיפוש, יותר משמונה שנים אחרי ש”בעיית הגוגל” שלו נולדה. תגידו מה שתרצו על סאבג’, הבנאדם יודע להגיש נקמה כשהיא קרה ומוקצפת.

_________________________-
התפרסם במקור בגירסה שונה במוסף הארץ, 13.1.2012

תגובות

4 תגובות לפוסט “הפצצת גוגל: הכתם של המועמד הרפובליקאי ריק סנטורום”

 1. הינט on 14 בינואר, 2012 15:41

  שכחת פרט אחד שהופך את הסיפור לעוד יותר משעשע – ריק סנטורום ודן סאבאג’ היו שותפים לחדר בקולג’.

 2. גילעד on 14 בינואר, 2012 17:34

  לא ממש מעודכן:
  את מה ש-8 שנות הפצצת גוגל עשתה, מחקו הבוחרים הרפובליקנים – כבר ביום שלאחר הגעתו למקום השני באיווה (לפני שבוע וחצי) ירד גם הקישור להגדרה המילונית מהמקום הראשון לשני, וכרגע הוא נמצא במקום השלישי, כאשר במקומות הראשון והשני נמצאים הערכים שלו בוויקיפדיה (הקמפיין והוא עצמו).

  בנוסף, השילוב של התאמת החיפוש האישי של גוגל לאלגוריתם שלה ככל הנראה מציג מיקומים שונים בתוצאות לחיפוש על שמו, כך שסאבג’ יאלץ לגרום לכל הגולשים להגיע לאתרי מין אנאלי אם הוא מעוניין לשמר את התעלול שלו גם בעידן החיפוש האישי.

 3. גרבולון on 18 בינואר, 2012 11:58

  עידו, כדאי לך להקשיב ל-no agenda פעמיים בשבוע.

 4. עושים סנטורום לסמוטריץ' - חדר 404 on 23 בפברואר, 2015 19:15

  […] דן סבאג’ פתח בקמפיין להעניק משמעות חדשה למילה “סנטורום“, שם המשפחה של ריק סנטורום, חבר המפלגה הרפובליקאית […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.