קניתם בגד ברשת והוא לא מתאים. במקום להחזיר, למה שלא תמכרו?

מיכל פדלון הזמינה באינטרנט קרדיגן, וכשהגיע גילתה שהוא לא במידה המתאימה. טרם פותחה הטכנולוגיה שתפתור את סוגיות הפער בין המידות המוצהרות לבין המידות בפועל, ובין הבגדים כפי שהם נראים בחנות האינטרנטית לבין איך שהם נראים כשהם מגיעים לבית הלקוח. בחלק מהמקומות אפשר לקבל החזר, אבל זה מצריך לשלוח את המוצר בחזרה ולשלם דמי משלוח. שתי חברות טובות של פדלון, רעות מרים כהן ונטע שמעוני, מצאו פתרון ביניים: דף פייסבוק בשם “פתק החלפה“, שמחבר בין אנשים שקנו פריטי לבוש ואקססוריז שלא מתאימים להם, לבין אנשים שמעוניינים לרכוש אותם, אחרי מדידה.

“גם אני וגם נטע נוהגות להזמין המון המון בגדים מהרשת”, מספרת מרים כהן, עורכת וכותבת באתר כלכליסט, בת 28 מתל אביב. “שתינו נתקלנו בבעיה שהרבה פעמים מזמינים דברים ולא מקבלים את מה שדמיינת בדיוק, מבחינת המידה והגזרה. חברים כל הזמן תוהים: ‘איך אפשר להזמין באינטרנט בלי למדוד, לא חבל על הכסף?'”. “להחזיר מוצר שקנינו בחו”ל זה פרוצדורה, ללכת לדואר, לשלוח לחו”ל, לשלם על המשלוח”, מסבירה שמעוני, מעצבת גרפית וכותבת על תרבות בכלכליסט, בת 29 מת”א.

מרים כהן: “מיכל פדלון העלתה את הרעיון. למה אין מקום באינטרנט שאפשר לקנות דברים כאלה, אחרי שמודדים? היא אמרה שנעשה את זה, כי לנו יש יותר נסיון”.

שמעוני: “שתינו חובבות אופנה וזה הקטע שלנו”.

מרים כהן: “ולי יש קצת נסיון בלהקים עסקים באינטרנט”.

זה גם מכניס לכן כסף?
שמעוני: “ממש לא. כרגע, במצב הנתון, העמוד הזה בפייסבוק הוא ללא מטרות רווח לחלטוין, אנחנו עושות את זה כדי לעזור לאנשים שיש להם אותה בעיה כמונו”.

מרים כהן: “אנחנו גם לא נותנים לאנשים לבקש בעמוד מחיר יותר גבוה מהמחיר שהם שילמו. זו לא פלטפורמה שנועדה להכניס כסף, זה נועד לעזור”.

שמעוני: “ולשמח אנשים, זה גם חשוב. פתחנו את עמוד היום בצהריים, וכבר יש לנו באופן יחסי די הרבה לייקים (81 נכון למועד הפרסום, ע”ק). כל הזמן שולחים לנו עוד ועוד פריטים לפרסם. זה לא מפסיק. יש לנו כבר כמה קונים פוטנצאיליים, אנשים יצרו קשר ביניהם, זה כבר נהיה תהליך עצמאי של אנשים שמתחברים אחד לשני דרך העמוד”.

מרים כהן: “אם נראה שהעמוד ממש צובר תאוצה ויש המון היענות והוא מצליח לאורך זמן, אולי נעביר את זה לאתר מסודר ולא כעמוד פייסבוק – זו לא בדיוק פלטפורמה אידיאלית לדבר הזה”.

תתפרשו לתחומים נוספים, כמו ספרים או גאדג’טים?
מרים כהן: “הכל פתוח. מוקדם להגיד. היום פתחנו את העמוד. הכל עוד אפשרי”.

תגובות

5 תגובות לפוסט “קניתם בגד ברשת והוא לא מתאים. במקום להחזיר, למה שלא תמכרו?”

 1. מעיין on 2 בפברואר, 2012 12:02

  היי בנות, רעיון מבורך.
  אני אשמח להזמינכם למשהו בניחוח קצת שונה, אתן מקשרות בין אנשים שקנו, והתאכזבו, כאן, תוכלו להחליף, הכל בהכל, ע”פ נראות עיניכין.

  החל מבגדים ועד גאדג’טים ועוד ועוד..

  כמובן שאתן מוזמנות :)
  http://www.bonahlif.co.il

 2. ענת on 2 בפברואר, 2012 15:08

  הי ובתגובה למה שמעיין כתבה
  יש אתר כבר שפועל ונושם החלפות!
  http://www.allbo.co.il/
  אומנם הוא פחות מעוצב, אך יש שם קהילה שלמה שמחליפה כבר שנים :)

 3. הדייג – לקט המלצות קריאה מס’ 68 on 3 בפברואר, 2012 06:02

  […] פייסבוק חדש בשם "פתק החלפה" מספק פתרון מתבקש לבעיה הנצחית של החזרה לחנות של פריטים […]

 4. כנרת on 8 במרץ, 2012 21:23

  שלום,
  אני מנסה לחפש את הדף פתק להחלפה בפייסבוק והוא לא מופיע שם… חבל רציתי להצטרף

 5. עידו קינן on 8 במרץ, 2012 22:27

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.