כשהמילים “יריתי שתי יריות אזהרה לתוך הראש שלו” יוצאות מהפה של בת 17 שגדלה בבבלי, הן מקבלות מימד אחר לגמרי

פוסט של יהונתן זילבר


הבידור החדש שלי? שירי מחזות זמר. אבל ג’וני, אתם אומרים, מחזות זמר זה הבידור הישן שלך. כן, אני אומר, אבל עד עכשיו צרכתי אותם בגרסה ההוליוודית עם כל בוגרי ג’וליארד האלו. הכי סחי. עכשיו אני נהנה ממחזות הזמר האלו כמו שאלוהים התכוון: על במה באולם הספורט של בית ספר תיכון שיש לו מגמת אמנויות, במצלמה אחת שמצלמת מאמצע הקהל. זה חי, זה בועט, זה raw, וכדאי גם לכם לצפות בזה לפני שזה יהיה מגניב.

הנה, למשל, גרסת עירוני א’ לטנגו בית הכלא (“טנגו אסירות” הם קוראים לזה), עם הפתיח האגדי “פופ, שש, סקוויש, אה-אה, סיזרו, ליפשיץ”. אני יודע מה אתם חושבים, ואני מסכים: כשהמילים “יריתי שתי יריות אזהרה לתוך הראש שלו” יוצאות מהפה של בת 17 שגדלה בבבלי, הן מקבלות מימד אחר לגמרי. אה, לא על זה אתם חושבים? אז אני יודע על מה אתם חושבים, ואם אלוהים לא היה רוצה שנצפה בזה, הוא לא היה שם אותן ביוטיוב:

מסתבר שיש אליפות להופעות תיכון. אחד המתמודדים באליפות הזאת הוא תיכון קריית שרת. לפני שתשאלו, גם אני לא יודע מי זאת דנה קורזינר. אולי היא קשורה לחדשה המרתקת הזאת באתר עיריית בת ים.

טוב, אני בקטע של “שיער”. הביצוע הבא הוא של תלמידי בית הספר חוף השרון, שפיים, והאקוסטיקה באמת נותנת לשיר אלמנט של שירה בציבור בבית העם. שאלה: לקיבוצניקיות יש פטור ממכנסיים?

כמו שיודעים יצרני ממים בפייסבוק, הסכנה הכי גדולה לז’אנר זה שהוא נעשה מודע לעצמו ומפתח גרסאות מטא. הקטע הבא, למשל, הוא סתם מוזר. במה, תזמורת ומנצח, צלם מקצועי ושמונה זייפנים ממגמת מוזיקה נס ציונה עושים מבטא צרפתי בקטע מסרט של דיסני.

סליחה, אני מז’אנר אחר.

לסיום מגיע לכם עוד קצת גריז אחרי זה. אנחנו מכירים הרבה קטעי וידאו שצולמו במצלמה של הסלולרי. אבל תודו שעוד לא ראיתם קטע שצולם במצלמה של נוקיה E52.


יהונתן זילבר עוד מנסה לתפוס מונית, מישהו פנוי בדרום תל אביב?

תגובות

2 תגובות לפוסט “כשהמילים “יריתי שתי יריות אזהרה לתוך הראש שלו” יוצאות מהפה של בת 17 שגדלה בבבלי, הן מקבלות מימד אחר לגמרי”

  1. בנק לאומי מרכין ראש לזכר קורבנות השואה. ניצולי השואה פחות מעניינים אותו | חדר 404 on 19 באפריל, 2012 13:35

    […] […]

  2. ליטל on 19 באפריל, 2012 14:54

    טוב לדעת שהעיתונות ערוכה להכנס בבעלי הכוח ובמי שבאמת מגיע להם.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.