שאפו ל-yes: צילום ויראלי של אשפה שהשאירו ביער הוביל לניקוי תוך 24 שעות

חברת yes ערכה את “פסטיבל קופיקו” בפארק הקופים בחול המועד פסח (8-11.4), והשאירה מאחוריה אשפה שכללה שלטים עם שם החברה. אור נוימן מצא אותה, תיעד והעלה אתמול לפייסבוק של יס:

חברת יס היקרה
אני בטוח שלא התכוונם להשליך את כל התפאורה אל שטחי יער בן שמן שמאחורי פארק הקופים לאחר הפסטיבל קופיקו שערכתם שם.
ואני בטוח שברגע שתראו את הפנייה הזו תלכו ותנקו את השטח.
כי אתם חברה אמינה ורצינית ואיכפת לכם מהסביבה.
תודה

גולשים נוספים הגיבו ופרסמו סטטוסים משלהם נגד יס. הגולש דן סיבוני גם שלח לחברה הודעה פרטית:

הגבתי לכם ובגלל החשיבות אני לא רוצה שתפספסו את זה. אז אני שולח פה שוב את התגובה. כרגע התמונה הזאת מופצת בפייסבוק כמו אש בשדה קוצים, ככל שהתגובה שלכם תהיה מהירה יותר, ותעלו תמונה של השטח נקי, אולי גם תשתלו כמה עצים על הדרך כפיצוי לציבור זה יעלה את המודעות לשמירה על הניקיון ביערות ובטבע. אני מבטיח להפיץ את התמונה אם תהיה כזאת

למה לא היום, זה בסדר שקרתה תקלה אצלכם, זה קורה. אבל חברה כל כך גדולה כמו שלכם צריכה לתת דוגמה לחברות אחרות ולציבור כולו. אל תתנו לזבל הזה להישאר ביער עד יום ראשון, שלחו רכב עם שני אנשים ותאספו את זה. תאמינו לי שכולנו נעריך את זה מאד! היערות שלנו יקרים לנו מדי בשביל שנלכלך אותם ככה. הנושא הזה אינו סובל דחייה. תודה!

ביס הבינו את הפוטנציאל הדליק של התמונה. סיפור דומה התרחש בינואר, כשזוג שהתארס השאיר ביער הנשיא אשפה שכללה תמונה משותפת שלהם. מבקר ביער צילם את האשפה, העלה לפייסבוק ועורר סערה שהגיעה עד לאתרי החדשות.

יס מיהרו לשלוח אנשים לאסוף את האשפה, צילמו את האתר כשהוא נקי והשיבו לסיבוני:

שלום דן,
כפי שכתבנו לך גם על הוואל בשעות האחרונות עבדנו בפינוי הפסולת וכל מה שנשאר במקום.
מצורפת תמונה מאותה הנקודה.
שתהיה שבת שלום.

יס גם השיבו לגולשים שפרסמו את התמונה בדף הפייסבוק של החברה. סיבוני מצדו עמד במילתו ופרסם את תמונות הלפני ואחרי.

יס ניהלו את המשבר הפייסבוקי בחוכמה: הם לא התנערו מהאשמה (למרות שייתכן שחברה חיצונית נשכרה לנהל את האירוע והיתה אמורה לטפל בפסולת), הם טיפלו בבעיה במהירות שיא, הם השיבו למתלוננים והם שלחו תמונה כחומר בערה ויראלי נגדי לתמונה המקורית. שאפו, ככה עובדים.

תגובות

4 תגובות לפוסט “שאפו ל-yes: צילום ויראלי של אשפה שהשאירו ביער הוביל לניקוי תוך 24 שעות”

 1. שי on 27 באפריל, 2012 23:44

  ממתי חברה מסחרית שמזהמת את הסביבה ראויה ל”שאפו”? זה שהם נזכרו לנקות אחריהם אחרי שחרב זעם האינטרנט על צאוורם לא צריך לזכות אותם בנקודות זכות.

 2. אנונימי on 28 באפריל, 2012 12:33

  שי- לעמוד על טעויות שאתה עושה (גם אם “אתה”=חברה מסחרית) זה לא מובן מאליו.

 3. יס מטנפת, ננזפת ואוספת, יואב מאור כותב להילה בצלאלי ז”ל, טום החתול המדבר נוטש את יאיר לפיד לטובת ביבי | שישבת | חדר 404 on 29 באפריל, 2012 03:55

  […] • חברת yes השאירה אחריה אשפה בפארק הקופים. גולש צילם את הפסולת והעלה לפייסבוק. בתוך 24 שעות החברה ניקתה את השטח ושלחה תמונה להוכיח את זה. […]

 4. דוד עפר on 23 ביוני, 2012 19:24

  דן כל הכבוד דוד שלך עפר סיבוני

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.