אלי ישי מגיב למחאה בפייסבוק על גירוש ילדה מצפון סודן: “אם המקרה הוא בדיוק כפי שכתבת אטפל לשחרורה המיידי”

יגאל שתיים, פעיל למען המהגרים מאפריקה וממייסדי “מרק לוינסקי”, סיפר הבוקר בפייסבוק על ילדה בשם קרס שמועמדת לגירוש:

שתפו > תלמידת כיתה ה’ בערד נעצרה על ידי משטרת ההגירה – למרות שאינה אמורה להיות מגורשת. היא כלואה כעת בכלא קציעות ונותק עימה הקשר.

האטימות והאכזריות שבפשעים שמבצעת בימים אלה מדינת ישראל מזעזעים – משפחות נשלחות לסכנת חיים, ילדים נכלאים עם הוריהם.

מורן מקמל, פעילה חברתית בערד שקרס חניכה שלה – מספרת כי קרס היא בת לשני הורים צפון סודניים שאינם אמורים להיות מגורשים היות ובארצם נשקפת סכנה לחייהם.

שתפו ואולי נצליח להחזיר אותה לספסל הלימודים לסיים את כיתה ה’. מי ששותק שותף לפשע.

כמה שעות אחר כך שותף הסטטוס בדף הפייסבוק הפופולרי “סטטוסים מצייצים”. 40 דקות וכמה עשרות תגובות לאחר מכן, שר הפנים אלי ישי (או מי שמפעיל את העמוד שלו) הגיב שם:

גברת מורן מקמל: אם המקרה הוא בדיוק כפי שכתבת שהתלמידה אכן מצפון סודן אני מבקש לשלוח לי הודעה מיידית לדף הפייסבוק שלי ואטפל לשחרורה המיידי.

אפשר להתייחס לכך בציניות – ביום שבו מבקר המדינה מעלה את ישי על המוקד, השר מנסה לגרוף נקודות זכות אצל מתנגדיו הגדולים ביותר. בעיניי, שר שלא רק פעיל ברשת חברתית אלא גם מתייחס לתלונות וטענות שעולות שם, ראוי להערכה, בתקווה שעוד נבחרי ציבור ילכו בעקבותיו.

תגובות

תגובה אחת לפוסט “אלי ישי מגיב למחאה בפייסבוק על גירוש ילדה מצפון סודן: “אם המקרה הוא בדיוק כפי שכתבת אטפל לשחרורה המיידי””

  1. מיליציה נגד קוני במימון מבוזר • המלחמה במטקות • אלי ישי משחרר ילדה מסודן | האחראי על האינטרנט ב"שישבת" עם אסף ליברמן - חדר 404 | חדר 404 on 23 ביוני, 2012 19:32

    […] “סטטוסים מצייצים”, שר הפנים אלי ישי ראה אותו והבטיח לטפל בעניין. תוך פחות מיממה שוחררו הילדה ובני […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.