למה נפתלי בנט וארץ חדשה פופולריים בוויקיפדיה?


עידו קינן

נפתלי בנט בקמפיין של קידום. צילום: יואב פוירשטיין (cc-by-nc-sa)

נפתלי בנט בקמפיין של קידום. צילום: יואב פוירשטיין (cc-by-nc-sa)

בוויקיפדיה העברית בדקו מי הפוליטיקאים שערכיהם זכו למירב הצפיות בחודשיים האחרונים. בראש הרשימה נפתלי בנט (עם כ-120 אלף צפיות), ואחריו בנימין נתניהו (45K), יחימוביץ’ (35.5K), לבני (35K), לפיד (25.5K), אלדד יניב (24K), אמסלם (15K) וכן הלאה. במפלגות מובילות הבית היהודי של בנט (48.5K) וארץ חדשה (32K). באנגלית, נתניהו מוביל (179K), אחריו לבני (44.5K) ובנט במקום השלישי (36K).

למה בנט והבית היהודי נכנסו למקומות הראשונים? המעבר שלו מאלמוניות לראשות מפלגה – הוא פוליטיקאי חדש ופופולרי, אבל הרבה אנשים לא יודעים עליו דבר כי אין לו היסטוריה עיתונאית/רשתית מתועדת, וגם “הבית היהודי” היא מפלגה חדשה יחסית שעברה רק מערכת בחירות אחת, ולכן הם הם גולשים לוויקיפדיה למצוא מידע.

מיקומו במקום השלישי בוויקיפדיה באנגלית מרשימה גם כן. הובלתו של נתניהו ברורה, כי הוא השם שהכי מזוהה עם ישראל. לבני? אולי היא מרבה להתראיין ברשתות זרות ונתפסת כנציגת האופוזיציה, אף שיו”ר האופוזיציה הוא המחליף שלה בראשות קדימה, שאול מופז.

הנוכחות של ארץ חדשה במקום השני לעומת זו של אלדד יניב במקום השישי, ומספר הצפיות הגדול יותר של המפלגה, עשויים להעיד על אחד משני דברים סותרים: או שאלדד מוכר יותר, לאור עברו המתועד וה”חזרה בתשובה” שלו, ולכן יש פחות ביקוש לערך שלו; או שהמפלגה מפורסמת יותר מראשה ומייסדה, ומאחר שהיא מפלגה חדשה, הגולשים מחפשים עליה מידע.

הפוליטיקאים והמפלגות בוויקיפדיה

תגובות

תגובה אחת לפוסט “למה נפתלי בנט וארץ חדשה פופולריים בוויקיפדיה?”

  1. טידביטס – יום אחרון | הפלוג - הבלוג הפוליטי של טל שניידר on 21 בינואר, 2013 20:55

    […] כוכב החיפושים בויקיפדיה הוא נפתלי בנט, אבל יש חברים אחרים בויקי, שכבר סיימו את מערכת הבחירות והחליטו עבור נשיא המדינה על מי תוטל מלאכת ההרכבה. צילום המסך קשה לצפייה, אז הציצו כאן למסך מלא והנה היסטוריית הגרסאות. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.