מי קיבל את ההודעה של משרד האוצר על תוכנית ניצולי השואה לפני כולם?

אתמול סופר כאן על הודעה לעיתונות על תוכנית למען ניצולי שואה, שמשרד האוצר שלח ב-22:00 עם אמברגו ל-6:00, כלומר איסור לפרסמו לפני שש בבוקר היום.

כך יצר המשרד של יאיר לפיד מצב שבו מכלי התקשורת האלקטרוניים (טלוויזיה, רדיו, אינטרנטים) נמנע מלפרסמו לפני הפרינט, ולפרינט יש ממש מעט זמן לעבד את המידע ולהכניסו לעיתון של היום – כלומר, פחות זמן לבצע ניתוח ביקורתי של המהלך.

אורן פרסיקו מדווח היום ב”העין השביעית”:

הבוקר, כל עמ’ 8 ב”ידיעות אחרונות” מוקדש לידיעה מאת גד ליאור על “תוכנית הסיוע שתאפשר לניצולים לחיות בכבוד”. לפי כותרת המשנה של הידיעה, “שר האוצר יאיר לפיד ושר הרווחה מאיר כהן יביאו אחרי החג לאישור הממשלה את התוכנית הלאומית לסיוע לניצולי שואה”. ב”ישראל היום” מתפרסם דיווח על התוכנית בראש עמ’ 19. ב”הארץ” לא מדווח על התוכנית כלל.

ידיעות אחרונות מדווח בשער על תוכנית ניצולי השואה של משרד האוצר, 13.4.2014

ידיעות אחרונות מדווח על תוכנית ניצולי השואה של משרד האוצר, 13.4.2014

אז הודעה של המשרד של חביב העיתון יאיר לפיד קיבלה הפניית שער ועמוד שלם ומפרגן, כולל פירוט של הסעיפים, אינפוגרפיקה שלהם, ציטוט מלפיד* וציטוט משני ניצולי שואה שמברכים על ההחלטה, ביקורת מינימליסטית ולפידית של “מאין יבוא הכסף” בפיסקה האחרונה כולל תגובה של משרד האוצר, וכל זה מהודעה שנשלחה בעשר בלילה? סחתיין על העבודה העיתונאית המצויינת, ידיעות אחרונות!

___________________________________
* בהודעה לעיתונות מצוטט לפיד: “יש למדינת ישראל חוב היסטורי לניצולי השואה והשליחות שלנו היא להקל עליהם בשנים האחרונות לחייהם”. בכתבה הנוסח שונה: “למדינת ישראל חובה היסטורית לניצולי השואה. אנו נתקן את העיוות ונדאג ששנות חייהם האחרונות יהיו טובות יותר”. האם העיתונאים ראיינו את לפיד או שכתבו אותו על דעת עצמם?

תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.