הפוליטוקבקיסטים // רבע לדיגיטל

רבע לדיגיטל. קליק לארכיון המדור

האזינו לתוכנית >>

כל Share קובע

לקראת הבחירות, פרופ’ קרין נהון מנתחת בבלוגה “שומרת סף” את הפעילות של הפוליטיקאים ברשתות החברתיות, אשר מרוכזת באמצעות פרויקט “כיכר המדינה” של הסדנה לידע ציבורי.

בראיון היא מונה הבדלים בין השימושים ברשתות החברתיות במערכת הבחירות הנוכחית ובקודמתה: “בבחירות הקודמות המגמות הרציניות היו התמקדות בפלטפורמה אחת – בעיקר בפייסבוק, היום יש גם התמקדות בטוויטר ובוואטסאפ. בקודמות היו הרבה קמפיינים שליליים אנונימיים, ועכשיו יש קמפיינים שלייליים אבל הם מטעם גוף – אתה מזהה את הגוף, או הפוליטיקאי”.

הבדל גדול נוסף הוא השימוש במדיום סרטוני הווידאו, אומרת נהון: “נכון שהיה שימוש במערכת הבחירות הקודמת בממים ו-ווידאואים, אבל לא ברמה של הבחירות האלה. היום יש מיקוד חזק בווידאואים. דבר נוסף הוא היציאה של המיעוטים מהארון – למשל על חרדיות שרוצות להיבחר, קהילת הלהט”ב והאימייל ששלח אוחובסקי להרצוג – אנחנו רואים מגזרים שפעם לא נשמע קולם כל כך והפעם כן, בעזרת הרשתות החברתיות. דבר נוסף זה יכולת המעקב אחרי המידע. החברה האזרחית מסוגלת לעקוב אחרי זה, ולא רק העיתונאים כמו בעבר. יש פתאום כלים ליצור מעקב יותר קבוע אחרי התבטאויות הפוליטיקאים והסקרים (כמו למשל ‘פרויקט 61‘ של נחמיה גרשוני)”.

הססטטוס של פוליטיקאי שיצר הכי הרבה אינטראקציות: “הווידאו שהעלה ראש הממשלה נתניהו, ‘הביבי-סיטר’. הוא זכה ל-4846 תגובות, 28 אלף לייקים ו-8300 שיתופים”.

יש לי סימפטיה לתיירות דיגיטלית בתל אביב

התיירים של היום עושים שימוש באתרים ובאפליקציות משלב התכנון ועד לטיול עצמו.

עיר מאויידת. איור: גרגורי פילינג

איור: גרגורי פילינג

הלה אורן היא מנכ”לית גלובל תל אביב, חברת בת של עיריית תל אביב שעוסקת בפיתוח גלובלי ותיירות. היא משתתפת השבוע בכנס התיירות IMTM של העירייה ומשרד התיירות. בראיון היא מספרת מהי תיירות דיגיטלית ואילו טכנולוגיות זמינות לתיירים שמגיעים לבקר בתל אביב.

הפוליטוקבקיסטים

בנימין נתניהו מתלונן על הסיקור שלו ושל אשתו בידיעות אחרונות ובוויינט.

יצחק הרצוג כותב על הוול של נתניהו וקורא לו להתייצב לעימות.

ציפי לבני מזהירה בטוויטר מפני הדתה של הצבא תחת “הבית היהודי”, ונפתלי בנט משיב לה “אויש תנוחי”.

יאיר לפיד מצייץ שלא ראה מפגינים של ש”ס, ואריה דרעי משיב לו: “איך תראה? אנחנו שקופים בשבילך”.

משה כחלון יוצר סרטון תגובה לסרטון פרשות נתניהו.

באחת התוכניות הקודמות חזיתי שהבחירות יתמקדו בסרטוני תעמולה, סרטוני בדיחות וסרטונים שמקורם לא ידוע במקום בדיונים על הנושאים החשובים על סדר היום. אני מבקש לתקן: נכון להיום, תעמולת הבחירות מורכבת מטוקבקים.


רבע לדיגיטל” משודרת מדי שלישי ב-18:45 בגלצ


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.