העלמת הפוסטים הביקורתיים: בפייסבוק “מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה”, “בודקים”

פוסטים של אנשי התקשורת רותם שטרקמן ושי גולדן, אשר ביקרו את פייסבוק, נעלמו בסוף השבוע מהרשת החברתית. פייסבוק הגיבה אתמול לדברים בהתנצלות והודעה על בדיקה, וטרם מסרה הסבר.

דורי בן-ישראל מאתר “מזבלה” פרסם כתבה שבה נטען כי זמיר דחב”ש, שותף בחברת היחצנות “שלום תל אביב” והיחצן של פייסבוק ישראל ושל איגוד הבנקים, עקב אחרי פעילות הרשת של ארגון “באים לבנקאים”, שרדף את הבנקים, אותו ואת מנכ”לית פייסבוק ישראל, עדי תאני סופר, עד שדף הפייסבוק שלו נסגר. רותם שטרקמן שיתף את הכתבה בטוויטר, שנשאבה משם אוטומטית גם לפוסט בפייסבוק. הפוסט נעלם מפייסבוק. גולשים נוספים התלוננו על מחיקת פוסטים שכתבו בנושא, אך ייתכן שהם שיתפו את הפוסט של שטרקמן, והפוסטים שלהם נעלמו/הוסתרו אוטומטית ברגע שהפוסט של שטרקמן נעלם. מאוחר יותר, אחרי ששטרקמן כתב על ההיעלמות, הפוסט חזר.

שי גולדן פרסם פוסט ארוך שבו האשים את פייסבוק במחיקת הפוסט של שטרקמן וביקר אותה על התנהגותה. הפוסט שלו נעלם מפייסבוק וטרם חזר.

ורד רשף-גוזלן מדווחת שפייסבוק מחקו לה פוסט עם הכתבה ב"מזבלה" נגד זמיר דחב"ש ופייסבוק

פייסבוק מסרו בתחילה לאתר וואלה: “אנחנו לא מגיבים לרוב למקרים ספציפיים”.

אתמול בשמונה בערב קיבלתי את תגובת פייסבוק באמצעות “שלום תל אביב”:

אנו כרגע בודקים מדוע הפוסטים המדוברים נעלמו וחזרו. אנו מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה. כל דיווח נבדק פרטנית על-ידי צוות המומחים הגלובאלי האמון על כללי קהילת פייסבוק ופועל 24/7 ואינו נמצא באחריות פייסבוק ישראל.

יתכן שמדובר בתקלה, שבצירוף מקרים פגעה בשני פוסטים של אנשי תקשורת מרובי עוקבים שעסקו באותו נושא ביקורתי כלפי פייסבוק ויחצנה. בינתיים פייסבוק לא יודעת (או לא רוצה) להסביר מה קרה, וממילא לא לוקחת אחריות. ואגב, “בודקים מדוע הפוסטים המדוברים נעלמו וחזרו” – אני שאלתי גם על הפוסט של גולדן – שכאמור, ובניגוד לדברי פייסבוק, נעלם אך לא חזר.

תגובות

4 תגובות לפוסט “העלמת הפוסטים הביקורתיים: בפייסבוק “מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה”, “בודקים””

 1. » פוסטים על כתבה נגד יחצן פייסבוק ישראל הועלמו מפייסבוק on 22 באוגוסט, 2016 09:48

  […] [תגובת פייסבוק: מתנצלים, בודקים, לא לוקחים אחריות] […]

 2. » זמיר דחב”ש מכחיש שהוא פייסבוקמן – אבל זה בדיוק מה שגיבור-על היה עושה! on 22 באוגוסט, 2016 21:35

  […] התייחסות פייסבוק לפרשת העלמת הפוסטים הביקורתיים נגדה ונגד זמיר […]

 3. » עדכוני מחיקות בפייסבוק: מגזין קנאביס, When He Pays, מזבלה on 1 בספטמבר, 2016 15:00

  […] יחצנה בישראל זמיר דחב”ש. למחרת הדיווחים על המחיקה נמסר לי מהחברה כי “אנו כרגע בודקים מדוע הפוסטים המדוברים […]

 4. » פייסבוק לא באמת התכוונה להסביר מחיקת פוסטים ביקורתיים עליה • המשטרה והשופטים ממשיכים לצא”פ לשווא » רבע לדיגיטל on 25 באוקטובר, 2016 18:33

  […] בתגובה: “אנחנו לא מגיבים לרוב למקרים ספציפיים”. בתגובה לפנייתי הם מוסרים: “אנו כרגע בודקים מדוע הפוסטים המדוברים נעלמו וחזרו […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.