פוסטים על כתבה נגד יחצן פייסבוק ישראל הועלמו מפייסבוק

הודעת שגיאה בפייסבוק על עמוד לא נמצא

דורי בן-ישראל פרסם ביום חמישי ב”מזבלה” כתבה שבה סיפר איך זמיר דחב”ש, בעל משרד יחסי הציבור וניהול המשברים “שלום תל אביב” והיחצן של פייסבוק ישראל ושל איגוד הבנקאים, עקב אחרי פעילות הרשת של ברק כהן, ערן ורד וארגונם “באים לבנקאים” (ארגון “באים לבנקאים” פעל נגד הבנקים ונגד דחב”ש עצמו, ופייסבוק מחקה סרטון שהארגון פרסם על דחב”ש, איוונט שהארגון העלה לאירוע מחאה נגד מנכ”לית פייסבוק ישראל, עדי תאני סופר, ואת דף הפייסבוק של הארגון עצמו, מה שהביא את פעיליו לתבוע את פייסבוק בדרישה להחזירו לאוויר). חלק מהגולשים ששיתפו את הכתבה מ”מזבלה” בפייסבוק דיווחו שהסטטוסים שלהם נעלמו.

שטרקמן שיתף את הכתבה בטוויטר שלו ביום חמישי: “אם ככה הבנקים היו מטפלים באליעזר פישמן היו לנו עוד 5 מיליארד שקל עכשיו. אבל הוא מהמועדון. ופייסבוק גם”. הציוץ שלו נשאב אוטומטית לפייסבוק. בשבת גילה שנעלם משם: “הציוץ הזה עבר גם לפייסבוק שלי ונהפך לפוסט מאוד נפוץ. לא מעט שיירים ולייקים. ואז הוא הועלם. פוף”.

ציוצים בטוויטר של רותם שטרקמן על הכתבה ב"מזבלה" נגד זמיר דחב"ש ופייסבוק

הבוקר דיווח שטרקמן כי הפוסט הושב לפייסבוק, וסיפר שפוסט של שי גולדן, טור דעה בעקבות הכתבה, נמחק מפייסבוק. גולדן העלה את הפוסט מחדש עם ההקדמה “טייק 2. אתמול בלילה הפוסט הזה הוסר. יכול להיות שמדובר בשגגה. טעות אנוש, טעות מחשב, שינויים במזג האוויר. אין לדעת. מעלה אותו שוב. בואו נראה”, והסיומת “מעניין אם הפוסט הזה יימחק. למזלי, אני לא זקוק לפייסבוק כדי להתבטא. בכל מקרה, הגיע הזמן להזכיר לענק האמריקאי, שאנחנו לא קולוניה שלו והוא לא האימפריה הרומית”.

טייק 2. אתמול בלילה הפוסט הזה הוסר. יכול להיות שמדובר בשגגה. טעות אנוש, טעות מחשב, שינויים במזג האוויר. אין לדעת. מעלה א…

Posted by Shai Golden on Sunday, August 21, 2016

רותי רומשטיין ממשרד יחסי הציבור רהב תקשורת של רני רהב כתבה אתמול: “השיתוף שלי מאמש לכתבה הזו, נעלם באופן ‘מפתיע’ מהוול שלי.. מענין כמה זמן הוא יחזיק מעמד הפעם.. האח הגדול לא אוהב ביקורת”. היום כתבה: “בוקר טוב הפוסט שלך חזר.. הפוסט ‘האובד’ מיום חמישי חזר להתנוסס על הוול שלי. יתום מתגובות או לייקים.. ככה זה שאתה נלקח ‘למרתפי פייסבוק’ . התנהלות כושלת של הרשת – לא ברור לי מה ניסיתם לעשות? להשתיק ? לא עבד!”

פוסט בפייסבוק של רותי רומשטיין על היעלמות פוסט שבו שיתפה כתבה מ"מזבלה" נגד זמיר דחב"ש ופייסבוק

עוד דיווחו על היעלמות פוסטים ששיתפו את הכתבה נגה איתן, יפעת פלד, ו-ורד רשף-גוזלן.

נגה איתן מדווחת שפייסבוק מחקו לה פוסט עם הכתבה ב"מזבלה" נגד זמיר דחב"ש ופייסבוק

יפעת פלד מדווחת שפייסבוק מחקו לה פוסט עם הכתבה ב"מזבלה" נגד זמיר דחב"ש ופייסבוק

ורד רשף-גוזלן מדווחת שפייסבוק מחקו לה פוסט עם הכתבה ב"מזבלה" נגד זמיר דחב"ש ופייסבוק

טכנית, ייתכן שחלק מהמחיקות השתרשרו ממחיקה אחת – בקוסנטלציות מסויימות, כאשר משתפים פוסט פייסבוק והפוסט נמחק או מוסתר (למשל, בגלל שינוי הגדרות הפרטיות שלו), גם השיתופים שלו נמחקים או מוסתרים.

רינת פרידמן, מנכ”לית ושותפה ב”שלום תל אביב”, שכאמור מיחצן ומדברר את פייסבוק ישראל, מסרה כי המשרד מודע למקרה של שטרקמן ולכך שהפוסט שלו חזר לאוויר, ביקשה מידע על פוסטים אחרים שהוסרו ומסרה כי הנושא בבדיקה. תגובת פייסבוק ישראל תתפרסם כאן כשתתקבל.

* עדכון אחרון: 13:03

[תגובת פייסבוק: מתנצלים, בודקים, לא לוקחים אחריות]

תגובות

3 תגובות לפוסט “פוסטים על כתבה נגד יחצן פייסבוק ישראל הועלמו מפייסבוק”

  1. » העלמת הפוסטים הביקורתיים: בפייסבוק “מתנצלים על כל אי נוחות שנגרמה” ובודקים on 22 באוגוסט, 2016 09:44

    […] התקשורת רותם שטרקמן ושי גולדן, אשר ביקרו את פייסבוק, נעלמו בסוף השבוע מהרשת החברתית. פייסבוק הגיבה אתמול לדברים בהתנצלות והודעה על בדיקה, […]

  2. » עדכוני מחיקות בפייסבוק: מגזין קנאביס, When He Pays, מזבלה on 1 בספטמבר, 2016 14:59

    […] לאחרונה מחקה פוסטים ביקורתיים עליה ועל יחצנה בישראל זמיר דחב&#82…. למחרת הדיווחים על המחיקה נמסר לי מהחברה כי “אנו […]

  3. » פייסבוק לא תסביר מחיקת פוסטים ביקורתיים עליה • המשטרה והשופטים ממשיכים לצא”פ לשווא » רבע לדיגיטל on 25 באוקטובר, 2016 18:27

    […] אחרי הסערה שהמחיקה גררה, שטרקמן דיווח שהפוסט שלו הוחזר. עוד הוא […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.