אש, יא גולש? אתה עצור על הסתה להצתה » האחראי על האינטרנט

הקליקו לארכיון האחראי על האינטרנט

גל שריפות שורף את המדינה ורבבות מפונים מבתיהם, אבל שר בטחון הפנים גלעד ארדן טען שלשום שגל השריפות “נמצא תחת שליטה”. ואם תחת הוא, למה לא להתפנות לתחביבו של השר, המלחמה בהסתה ברשת? ארדן הודיע שיבזבז משאבי ציבור על מעצר אנשים שהביעו שמחה על השריפה ברשתות החברתיות. לפי עידן אבני ברשת ב’, “השר לבטחון הפנים גלעד ארדן הנחה את המשטרה לעקוב אחר הרשתות החברתיות כדי לאתר גולשים שהסיתו להצית שריפות או הביעו שמחה על השריפות ולמצות עמם את הדין”. ארדן כתב אתמול בפייסבוק שלו: “‏בהנחייתי משטרת ישראל תעשה הכל כדי למצות את הדין עם המציתים ועם אלה שיסיתו ויביעו תמיכה בהצתות. זהו חלק מטרור היחידים שפועל בהשראת הסתה ברשת”.

חברות וחברים יקרים.
‏בהנחייתי משטרת ישראל תעשה הכל כדי למצות את הדין עם המציתים ועם אלה שיסיתו ויביעו תמיכה בהצתות.זהו חלק מטרור היחידים שפועל בהשראת הסתה ברשת.

שבת שלום.

Posted by ‎גלעד ארדן | Gilad Erdan‎ on Friday, November 25, 2016אנס אבו דעאבס כתב פוסט על ההצתות. הנה הוא בתרגום יאסר אבו ערישה ונדב פרנקוביץ’ עבור אתר החדשות “שיחה מקומית”:

כחלק מהחגיגות שלנו (הפלסטינים) על מה שנקרא “#ישראל_נשרפת”, אני מציע סדרת צעדים אלו בדחיפות:

דבר ראשון – חרם על טורקיה וארדואן ששלח ראשון את מטוסיו לכיבוי השריפות בפלסטין.. איזו בגידה זו!

שנית, ישנן חורשות שלהבות האש לא הגיעו אליהן עד כה, אז נזמין את החוליגנים מצעירינו שיעשו את העבודה: איקרית, עמואס, תל ח’וויפה, עסקלאן (אשקלון), ביסאן (בית שאן), אל-פאלוג’ה, טנטורה, ח’ובייזה ועוד מחורשות ארצנו והכפרים העקורים.. העשב היבש נדלק במהירות ויותר משמח כפי שאתם יודעים!

שלישית – במקום התפילה בשישי לכך שירד הגשם שמאחר לבוא (לא שזו קללה –חו”ח-אלא זה חלק מעונשו של אללה לכול מי שמתנהג בחוסר צדק), נתפלל לרעם, ברק ויותר רוחות בלבד.

דבר רביעי – יישובים ערבים שמסביבם יש שריפות, או המאמינים המתגוררים בחיפה וירושלים ומי שהאש כיתרה אותם – מאחר ומה שקרה זה מן אללה, אז אתם בטוחים. כל שנותר הוא שתוסיפו חומרי בעירה בכיוון נגדי לבתיכם. הרי ההאשמה שמדובר ב”אינתיפאדת הצתות”, כבר מוכנה אצל המשטרה.

בעניין ההוראות שמצביאי המוסלמים בעבר היו נותנים לחיילים (כמו): “לא לעקור דקל, לא לשרפו, לא להרוג בהמה, לא לעקור עץ מניב, לא להרוס שוק, לא להרוג ילדים, זקנים או נשים…” אז כל זה מיותר כי דמוקרטיה מבטלת מונרכיה של נסיכים. ועל אף שבזמני מלחמה שימור עצים מגיע לפני שמירה על חיי אדם, אנו מזמינים את המסגדים לקרוא קריאות שמחה עקב הניצחון המובהק.

#סאטירה_ולא_ברצינות

#השטויות_של_הערבים

#העשן_מעוור_את_העיניים_והלב

פוסט של אנס אבו דעאבס נגד הצתת שריפות, 24.11.2016

אבו דעאבס פרסם את הגירסה הראשונה של הפוסט ביום חמישי ב-16:05, והיא לא כללה את שני הקטעים שהדגשתי בתרגום. חצי שעה אחר כך, ב-16:38, הוסיף אבו דעאבס את ההשתגית “#סאטירה_ולא_ברצינות” (במקור #تهكم_ومش_جد), כדי להבהיר לאנשים לא הכי מחודדים ולמשטרה כי מדובר בפוסט סאטירי שנכתב בסרקזם ויוצא נגד ההצתות. לרוע מזלו, במשטרה לא מבינים ערבית, סאטירה ו/או סרקזם, והם עצרו אותו באותו היום (עוד לפני ההצהרה של השר ארדן) להסתה להצתה.

שיח שריפות. תמונה: יוג'ניה לולי (cc-by-nc)

אם במשטרה לא היו מתקמצנים על חבילת הגלישה הסלולרית, הם היו מוצאים את הפוסט שפרסם אבו דעאבס ארבע שעות קודם לכן, ובו כתב נגד הצתות, והתאפק עם הסרקזם עד למשפט האחרון (ושוב התרגום של “שיחה מקומית”):

לאיזו רמה של בורות וחוסר מודעות הגענו?! ארצנו נשרפת, ומסתבר שיש ערבים בארצות האזור שעסוקים בלשבח את אלוהים ולהלל אותו על זה. מופלא בעיני איך השכל יכול להפסיק לחשוב ולהפוך לדבר כזה אידיוטי. ה’חגיגות’ האלו מעידות על קוצר ידנו ומראות עד כמה אנו רחוקים מהמקום בו אנו שואפים להיות!

איזה מין שבח לאל זה כשאומרים ‘ריבונו של עולם מעניש אותם על מניעת קריאת המואזין’? איזו חוצפה ‘אמונית’ צריכה להיות לבנאדם כדי לייחס לבורא ישתבח את השריפות ולטעון שזהו העונש שגוזר אלוהים על מי שחוקקו חוק שעוין את הקריאה לתפילה (ושעדיין לא נחקק)? הרי בארצנו שפיכות דמים הפכה לדבר שבשגרה, יש הרס בתים בכל פינה, התחוללו כאן גירושים ומעשי טבח… והרי ‘הרג המאמינים חמור יותר בעיני האל מהרס אבן הכעבה’, לא?! כמה טיפש צריך להיות כדי להאשים את אלוהים בכך שהוא משתתף בזילות אמונתנו בכתבי הקודש ורידודה לכדי התפישה שלפיה אדיקותנו תגרום לריבון העולמים לשפוך את חמתו על הארץ, כפיצוי על חולשתנו?!

נו, לו ידענו שאושרכם וחירות הארץ תלויים בהפיכת ארצנו ויערותינו לערימת גחלים, מזמן היינו משדלים את הפרחחים שלנו לשרוף את פלסטין וכל עציה…!

כרזה הקוראת לשחרור אנס אבו דעאבס, שנעצר בחשד להסתה בפייסבוק להצתת שריפות. גולשים פרסמו את הכרזה על קיר הפייסבוק של אבו דעאבס

כרזה שפרסם מתגלץ’ על קיר הפייסבוק של אנס אבו דעאבס, הקוראת לשחרורו ממעצר בחשד להסתה בפייסבוק להצתת שריפות

בוויינט דיווחו אתמול אלי סניור, רועי ינובסקי, אחיה ראב”ד, יואב זיתון, חסן שעלאן והילה ציאון:

בלשי ימ”ר נגב עצרו הבוקר (יום ו’) בן 24 מרהט, אחיינו של בכיר בתנועה האיסלאמית בחשד שקרא בפייסבוק לצעירים להצית יערות. “ישנן חלק מהחורשות שעוד לא הגיעה אליהן האש”, כתב החשוד בפייסבוק. “צריך לקרוא למופרעים מהצעירים שלנו שיעשו את אשר צריך”.

המעצר התאפשר בעזרת תיאום מהיר שבוצע עם הפרקליטות שאישרה מעצר של מסיתים בפייסבוק וברשתות החברתיות. החשוד יובא הבוקר לבית המשפט השלום בבאר שבע לדיון בהארכת מעצרו. השר לביטחון פנים גלעד ארדן, שהורה לפעול נגד המסיתים, אמר הבוקר: “אנחנו נמצאים תחת טרור המציתים”.

אמא של העצור מרהט אמרה: “אתמול בערב הגיעו לבית כוחות משטרה ועצרו את בני בגלל פוסט שכתב בפייסבוק. לבני אין שום קשר לשריפות שהתרחשו ברחבי הארץ. הוא כל הזמן בעבודתו וביחסים טובים עם כולם ולא חושב על דברים רעים. אני מקווה שהוא ישתחרר ויחזור לחיק המשפחה”.

תגובת המשטרה שהובאה ב”שיחה מקומית”: “חוקרי משטרת ישראל עצרו אתמול בלילה בחור כבן 24, תושב רהט, בחשד שהעלה בדף הפייסבוק שלו, דברי הסתה (בנושא השריפות). החשוד מובא כעת להארכת מעצר בבית המשפט בבאר שבע. החקירה נמשכת ונכון לשלב זה איננו מעוניינים לכנס לאי מפרטיה”.

בשיחה מקומית עדכנו כי אבו דעאבס הובא אתמול (ו’) לבית המשפט, שם הוארך מעצרו עד היום ב-19:00. פרקליטו אמר ל”שיחה מקומית” שהמעצר הוארך בגלל שבמשטרה צריכים לבדוק לעומק את הסטטוסים שכתב.

“במשטרה לא ממהרים לשחרר את הבדואי שכתב פוסט סרקסטי בפייסבוק על השריפות; ‘בודקים חשד שגנב את הבדיחה מיהודי'” (נמרוד צוק)

לפי משטרת ישראל ומשרד המשפטים, יהודים-ישראלים לא מסוגלים להסית כמעט בכלל, לכן הוגשו ב-15′-16′ בין 3-6 כתבי אישום נגד יהודים-ישראלים על הסתה, במקביל ל-80 כתבי אישום כאלו נגד ערבים. הפעם, העיסוק במעצרו של אבו דעאבס מנע מהמשטרה לעצור את כל הגולשים היהודים-ישראלים שהסיתו לשרוף ערבים. אבל זה בסדר, הם בטח היו סרקסטיים.

יהודים-ישראלים מסיתים לשריפת ערבים בפייסבוק, 2016. תמונה: "שיחה מקומית"


משודר בגלצ בפינה “האחראי על האינטרנט” בתוכנית “שישבת” בהגשת עידן קוולר. הפינה משודרת מדי שבת ב-19:30


תגובות

תגובה אחת לפוסט “אש, יא גולש? אתה עצור על הסתה להצתה » האחראי על האינטרנט”

  1. » אנס אבו דעאבס, שכתב פוסטים נגד הצתות, עצור כבר ארבעה ימים on 27 בנובמבר, 2016 15:32

    […] אנס אבו דעאבס נעצר ביום חמישי בחשד להסתה להצתה, בעקבות פוסטים סאטיריים שפרסם נגד הצתות. פרטים מלאים כאן. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.