עזרו לנו להתמודד עם התביעה של עג”ג

ענב גנד גוטשל גלילי. צילומסך מהרצאתה נשואת התביעה

ענב גנד גוטשל גלילי הגישה תביעת סלא”פ (סתימת-פיות למניעה אסטרטגית של פעילות ביקורתית, SLAAP באנגלית) נגד יותר מ-20 אנשים, ובהם אני, על כך שכתבנו באינטרנט שההרצאות שלה מלאות בבולשיט. כתבנו את זה מהסיבה הפשוטה שהן מלאות בבולשיט.

התנועה לזכויות דיגיטליות התגייסה לנהל את המאבק, עורכי הדין הדין יהונתן קלינגר, אוריה ירקוני, יותם וירז’נסקי-אורלנד ויורם ליכטנשטיין התגייסו לייצג אותנו ויועץ התקשורת ניר הירשמן התגייס לנהל את התקשורת של המאבק. אתם מוזמנים לתרום לקמפיין מימון-הקהל שלנו, כדי לסייע במימון ההליכים המשפטיים, הבאת עדים מומחים בכירים וכיוצא בזה. תודה.

[עדכון] עו”ד קלינגר מהתנועה לזכויות דיגיטליות מבהיר: “העודף [אם יישאר] ישמש להקמת קליניקה משפטית לעזור במקרים הבאים. זה אומר שאם יהיה מספיק נקח מתמחה\עו”ד שכיר שיטפל בנושאים האלו עבור כלל הציבור”.

אפשר גם לתרום לארנק הביטקוין 17VDSN4nkYydEGMRZV9phCLXtKZ8nfhS1v

עג”ג: “זה היום שבו נגמרת הדמוקרטיה”

שיתוף בפייסבוק של כתבה על האיום של ראש עיריית כפר סבא על עינב גוטשל גנד גלילי

ביום שלישי האחרון קיבלתי כתב תביעה על לשון הרע הדורש ממני להתנצל בפני חצי עולם ולשלם לגברת ענב גנד גוטשל גלילי 10 אלף שקלים. אם גברת גנד גוטשל גלילי חושבת שהיא תקבל את הכסף וההתנצלות אזי טעות בידה. נראה שגנד גוטשל גלילי חושבת שבכל פעם שתושב האינטרנט יתבטא נגדה (הם רבים וטובים) היא יכולה להפחיד אותם בתביעות סרק מטופשות, כדאי שתחשוב שוב. לחיזוק עמדתי אביא דברים שנאמרו אך לפני שנה (בראיון ל”לוקאל כפר סבא”, 22.5.2013):

ענב גלילי תושבת העיר [כפר סבא] כינתה את [ראש העיר יהודה] בן חמו בכינויי גנאי לטענתו בפייסבוק על רקע ההחלטה לשכור את אייל גולן בבימת העצמאות וחטפה איום לפני תביעה ”ביום שראש עיר יסתום הפה לתושביו, זה היום שבו נגמרת הדמוקרטיה” אומרת גלילי. בן חמו בתגובה:”הגברת גלילי ניסתה לפגוע ביושרי במודע”

[…]

גלילי :”ביום חמישי האחרון קיבלתי מכתב התראה בגין לשון הרע הדורש ממני להתנצל בפני חצי עולם ולשלם למר בן חמו 51 אלף שקלים. אם מר בן חמו חושב שהוא יקבל את הכסף וההתנצלות אזי טעות בידו. נראה שבן חמו חושב שבכל פעם שתושב העיר יתבטא נגדו (הם רבים וטובים) הוא יכול להפחיד אותם בתביעות סרק מטופשות, כדאי שיחשוב שוב”.

ענב גנד גלילי נגד ראש עיריית כפר סבא, "לוקאל כפר סבא", 22.5.2013

• מומחים שרוצים לסייע נגד התביעה שהגישה עג”ג מוזמנים למסמך הגוגלדוקס הזה, שבו נאספות טעויות עובדתיות בהרצאותיה.

ענב גנד גלילי נ’ האינטרנט

ענב גנד גלילי מרצה. צילומסך מסרטון ההרצאה

ענב גנד גלילי תובעת מלא אנשים על לשון הרע. נתבע מס’ 5, כפי שאכונה מעכשיו, נתבע על הפוסט הזה.

[עדכון] מומחים שרוצים לסייע מוזמנים למסמך הגוגלדוקס הזה, שבו נאספות טעויות עובדתיות בהרצאותיה של עג”ג. [\עדכון]

[עדכון] התנועה לזכויות דיגיטליות התגייסה לסייע לנו במאבק המשפטי ופתחה פרויקט מימון-קהל. מוזמנים לתרום.[\עדכון]

אחרי הקיפול: כתב התביעה והנספחים.

להמשך קריאה

ההרצאה של ענב גנד גלילי? לינוּקס // עידו קינן

עולם הטכנולוגיה מלא באנשים שלא מבינים בטכנולוגיה, אבל יודעים לדבר בלשון חלקלקה ולמכור למנכ”לים שחותמים על הצ’ק תחושה שהם כן. ענב גנד גלילי עושה סטנדאפ על האנשים הללו בתחום של אבטחת המידע, באמצעות מצגת שהיא מתיחה של כנופיית פורצ’אן. הביקורות מהללות. הנה המיטב:

מופע הסטנדאפ התקיים במסגרת אירוע של איגוד האינטרנט הישראלי. האקרים מרושעים מחקו את שלושת סרטוני הסטנדאפ שהוצגו באתר האיגוד, אבל למזלנו האקרים מוצלחים יותר חילצו עותקים שלהם ממריאנה’ז ווב ופרסמו אותם מחדש. הנה הם.

(דרך אלכס טורובסקי)