טוקבקים לא מזוהים: מתחזים לפעילי שמאל וכותבים נגד המדינה

טל איתן (ynet, GoGay) עשה בדיקה פשוטה אבל מתבקשת וגילה שטוקבקים אנטי-ישראליים שנכתבו בשם ארגון השמאל הרדיקלי הישראלי “כביסה שחורה” הגיעו למעשה מטוקבקיסטים שהביעו בעבר דעות ימניות:

כמה הודעות בתגובה לכתבות על הפגנות פוליטיות שונות הקשורות לגייז, משכו את תשומת ליבי. הן נכתבו על-ידי מי שמתקרא “כביסה שחורה”, ארגון שמאל להט”בי, ונשאו מסרים קיצוניים שלא מתאימים בכלל לאופי חברי הקבוצה.

איכשהו זה הריח לי לא טוב, וה”עליהום” שהתגובות האלה הביאו עמן, עוררו אצלי חשד שמישהו שם מנסה להתסיס את הדיון בכתבות הפוליטיות ולהסית אותו מדיון ענייני לדיון מתלהם נגד חברי הקבוצה.

[…]

ערכתי בדיקה טכנית באמצעות השוואת נתוני ההודעות, וגיליתי, לא להפתעתי, שמי שהציב את ההודעות האלה, שבקלות יכולות להיחשב להתחזות והסתה, הוא דווקא מי שמזוהה עם עמדות ימניות.

באופן שיטתי, ולאורך ימים, הוצבו הודעות כאלה שנועדו לשמוט את הקרקע מתחת ארגון “כביסה שחורה”, שאיני מזדהה אמנם עם דעותיו אך שמח מאוד על קיומו בקהילתנו הקדושה. הופתעתי מהנועזות, לעשות מעשה שריחו נידף למרחוק, ושבקלות רבה כ”כ אפשר להביאו לדין. אולי אפילו לדין פלילי.

לא מפתיע, לא חדש, בטח לא ייחודי לימנים, אבל חשוב לזכור כשמנסים להסיק מסקנות על סמך טוקבקים.

תגובות

4 תגובות לפוסט “טוקבקים לא מזוהים: מתחזים לפעילי שמאל וכותבים נגד המדינה”

 1. מוישה זוכמיר on 27 ביולי, 2006 10:51

  ואללה? אם אני כותב טוקבק בשם-לא-לי אפשר לתבוע אותי? טוב לדעת…

 2. לינמגזין on 27 ביולי, 2006 18:32

  קליקים וקליקות…

  ב- 24 השעות האחרונות יש בלאגן סביב הצנזורה שהיתה-או-לא-היתה ב-digg, כנגד כתבה שנכתבה על reddit, אתר מתחרה. מי שעוקב אחרי reddit ו- digg מגלה בסיפור הזה ה…..

 3. רועי on 31 ביולי, 2006 02:56

  אתה צוחק? יענו זה חדש למישו שימנים עושים את זה כל הזמן? מיליוני פעמים ראיתי הודעות של כביכול ערבים ישראלים שאומרים שהם משתלטים על הארץ מבפנים ובקרוב לא תהייה ישראל, כל מיני תגובות כאלו כדי להלהיט את הרוחות. טוקבקים זה לא מקור מידע אמין.

 4. אלוהים 2.0 on 24 באוגוסט, 2006 01:45

  אתה צוחק? יענו זה חדש למישו ששמאלנים עושים את זה כל הזמן? מיליוני פעמים ראיתי הודעות של כביכול מתיישבים ישראלים שאומרים שהם משתלטים על הארץ מבפנים ובקרוב לא תהייה ישראל, כל מיני תגובות כאלו כדי להלהיט את הרוחות. טוקבקים זה לא מקור מידע אמין.

פרסום תגובה