תגובות שבשבילן שווה לקום לעבודה בבוקר

תגובה לכתבה הזאת, שנשלחה לתיבת העורך:

דיי עם סקנד לייף
מאת: ברק
אין לכם מה לפרסם?!?! כל פעם שאני נכנס לאתר הזה מאתר אחר אני צריך לקרוא עוד כתבה של סקנד לייף?! דיי!! אין לכם מה לפרסם תפסיקו! הבנו יש לכם חשבון בסקנד לייף, כבר זיינתם את המוח על כל נושא שם דיי! יש תחרות ביין מיקרוסופט וגוגל, יהו נמכרת לגוגל, יו טיוב עם בעיות בזכויות יוצרים ואותכם מעניין סקנד לייף? לכו תזדיינו טוב?

תשובה לכל מי שאי פעם חתם את הטוקבק שלו ב”אתם בטח לא תפרסמו את זה”:

אתה צודק.

מחאה נגד הדרישה להזדהות בעצומה נגד החוק שמחייב טוקבקיסטים להזדהות

עצומת נענע נגד חוק הטוקבקים. קליק להגדלה

אם אתם מזדהים עם המחאה נגד העצומה של נענע, השאירו טוקבק אנונימי. מי שיתחכם וישאיר יותר מטוקבק אחד – ח”כ ישראל חסון ואני נמצא אותו.

משחק הקללות

פילטר הטוקבקים של אתר הספורט ONE חוסם טוקבקים שמכילים מילים בעייתיות, ומבקש מהמטקבק לתקן את דרכיו או להעביר את התגובה לבדיקת עורך בשר ודם.

המילים הבעייתיות הן הסיפור, עליו הלשין ארז וולף: לצד נאצות מקובלות כמו “מסריח”, “מניאק”, “חרא”, “זבל” ו”תמות”, הוא חוסם גם עדות (ערבי, כורדי), העדפות מיניות (לסביות, הומואים, מאונן, מוצץ), ליקויים פיזיולוגיים (גמדים), קשרים משפחתיים (אחותך) ועוד.

נאצות בפילטר הטוקבקים של ONE

בואו נשחק משחק: טקבקו פה את המילים הכי מופרכות שהפילטר חוסם, ואת אלה שהייתם מצפים שייחסמו אבל עוברות חלק.

שודדי המבקרים: תיבה של טוקבקים

במסגרת חרם המפיצים, גם ל”שודדי הקאריביים: תיבה של איש מת” לא היתה הקרנת מבקרים לפני שהסרט יצא לאולמות. אבל הפעם החליטו המפיצים להחרים גם את ציטוטי המבקרים, לעתים קרובות מוּצאים מהקשרם, שמלווים את מסע הפרסום של הסרט, ובחרו לצטט את הטוקבקיסטים שהגיבו לביקורת הקטלנית שפרסם רותם דנון על הסרט בוואלה.

מודעת הפרסומת, שכותרתה “הצופים מוטרפים על הסרט”, מציגה חלון דפדפן עם כמה עשרות תגובות מתוך 269 שפורסמו (נכון לשעת פרסום הפוסט), שנראות כאילו נתלשו מנחש הטוקבקים המלא והודבקו במודעה כמו שהן. חלק מהטוקבקים ממורקרים, כאילו המפיצים מסמנים לקורא את המהללות שבתגובות. אלא שמספרי התגובות לא עוקבים, כלומר מראש מוצגים רק טוקבקים שהמפיצים בחרו להראות – כולם טובים.

נראה שהמפיצים התאפקו בקושי לא להתנקם במבקר דנון עם תגובות שקוטלות אותו ואת ביקורתו (ויש כאלה, מן הסתם), והסתפקו בהצגת תגובה לפיה הביקורת של דנון היא “סתם שטויות…הסרט פשוט שולט!!!” (תגובה 228) והפנייה לביקורת באתר אחר, “סרט ענק! כנסו לעין הדג הביקורת שם הרבה יותר נכונה” (תגובה 197).

pirates_talkbacks-part.jpg

טוקבקים לא מזוהים: מתחזים לפעילי שמאל וכותבים נגד המדינה

טל איתן (ynet, GoGay) עשה בדיקה פשוטה אבל מתבקשת וגילה שטוקבקים אנטי-ישראליים שנכתבו בשם ארגון השמאל הרדיקלי הישראלי “כביסה שחורה” הגיעו למעשה מטוקבקיסטים שהביעו בעבר דעות ימניות:

כמה הודעות בתגובה לכתבות על הפגנות פוליטיות שונות הקשורות לגייז, משכו את תשומת ליבי. הן נכתבו על-ידי מי שמתקרא “כביסה שחורה”, ארגון שמאל להט”בי, ונשאו מסרים קיצוניים שלא מתאימים בכלל לאופי חברי הקבוצה.

איכשהו זה הריח לי לא טוב, וה”עליהום” שהתגובות האלה הביאו עמן, עוררו אצלי חשד שמישהו שם מנסה להתסיס את הדיון בכתבות הפוליטיות ולהסית אותו מדיון ענייני לדיון מתלהם נגד חברי הקבוצה.

[…]

ערכתי בדיקה טכנית באמצעות השוואת נתוני ההודעות, וגיליתי, לא להפתעתי, שמי שהציב את ההודעות האלה, שבקלות יכולות להיחשב להתחזות והסתה, הוא דווקא מי שמזוהה עם עמדות ימניות.

באופן שיטתי, ולאורך ימים, הוצבו הודעות כאלה שנועדו לשמוט את הקרקע מתחת ארגון “כביסה שחורה”, שאיני מזדהה אמנם עם דעותיו אך שמח מאוד על קיומו בקהילתנו הקדושה. הופתעתי מהנועזות, לעשות מעשה שריחו נידף למרחוק, ושבקלות רבה כ”כ אפשר להביאו לדין. אולי אפילו לדין פלילי.

לא מפתיע, לא חדש, בטח לא ייחודי לימנים, אבל חשוב לזכור כשמנסים להסיק מסקנות על סמך טוקבקים.