תוכנה זו לא מורשה לשימוש. לכו מפה

לפני ההתקנה הפכתי את הקופסה הכתומה החביבה של מיקרוסופט אופיס 2007 (גירסת סטודנט מגוירת) וקראתי את האותיות הקטנות של רשיון השימוש:

לא לשימוש בפעילויות מסחריות, בפעילויות שאינן למטרות רווח או בפעילויות עסקיות מניבות הכנסות, וכן לא לשימוש בארגונים ממשלתיים.

בעצם, הרשיון לא מאפשר שום שימוש בתוכנה לשום מטרה – לא לשימוש מסחרי ולא לשימוש לא מסחרי, לא למטרות רווח ולא למטרות שאינן רווח.

אופיס 2007. לא מורשה לשימוש

בהתחלה הנחתי שמדובר בבאג תרגומי או לכל הפחות בניסוח משפטי ביזארי. אחר כך, כשגיליתי שהתוכנה מסרבת בתוקף להתקין את עצמה למרות כל התחנונים, התחלתי לחשוב שהם התכוונו לזה.

תגובות

6 תגובות לפוסט “תוכנה זו לא מורשה לשימוש. לכו מפה”

 1. יהונתן on 1 באפריל, 2007 12:34

  נעזוב את העובדה ש’המכון הטכנולוגי בפתח תקווה’ לא נחשב בשביל לתת גרסאות סטודנט, ואת העובדה שאופן-אופיס הוא בחינם. למה לעזאזל אתה צריך גרסת סטודנט? הרי גם הכנת עבודות יוצרת (באופן עקיף) מטרת רווח.

 2. אהוד on 1 באפריל, 2007 15:04

  זו דורה כתבה, לא עידוק. וזה מה שמיקרוסופט חילקה לעיתונאים.

 3. האח קרמזוב on 4 באפריל, 2007 08:50

  זה אכן באג תרגומי. הכוונה היא שאסור להתקין את התוכנה בסביבה עסקית, גם אם הפעילות שמתבצעת שם היא לא למטרת רווח (התקנת בעבודה כדי לכתוב את התזה שלך).

 4. PFM on 6 באפריל, 2007 10:48

  יש אופן-אופיס! אומנם אני לא משתמש …. כי המציאו את האימיול! אבל WTF?! אופיס 2007 הוא כל כך חרא!
  לא שווה לקנות אותו !

 5. אפי פוקס on 10 באפריל, 2007 17:17

  מההיכרות שלי עם המדיניות החדשה של מיקרוסופט, ניראה לי שכל הבעיה היא במיקום של סימני הפיסוק:
  “לא לשימוש. (נקודה או סימן קריאה) [בין היתר ב…] פעילויות מסחריות, בפעילויות שאינן למטרות רווח או בפעילויות עסקיות מניבות הכנסות, וכן לא לשימוש בארגונים ממשלתיים.[ולא לבעלי חיים, לא למשפחה, לא למפלגות, לא ולא לשום דבר]

  במילים אחרות. שים את הקופסא בארון. ואל תזיז, אל תגיע ואל תמצמץ. אחרת, נתבע לך את החיים על הפרת זכויות יוצרים. ותודה שקנית מיקרוסופט.

 6. עופר on 2 באוגוסט, 2008 23:08

  נראה לי שפספסת את העניין.
  התוכנה מיועדת להתקנה בשלושה מחשביO:
  1
  . מחשב לא לשימוש בפעולות מסחריות.
  2. מחשב לשימוש בפעילויות שאינן למטרות רווח או בפעילויות עסקיות מניבות הכנסות.
  3. מחשב לא לשימוש בארגונים ממשלתיים.

  כמובן שבכל אחד משלושת המחשבים נדרשת התקנה של מערכת התקנה מורשה מכל סוג המתאים להרצת אותה תוכנה.
  בארגונים ממשלתיים למשל לא יעשה שימוש במחשב מספר 3 ובמחשב מספר 1 לא יעשה שימוש בפעולות מסחריות שבהן עוסקים הארגונים הממשלתיים או עובדיהם או ספקיהם.

  למעשה הבעייה היחידה שיכולה להתעורר היא בארגון ממשלתי שבו עוסקים בפעילות מסחרית למטרת רווח אשר אינה מניבה הכנסה – מה שדי מאפיין פעילויות מסחריות של גופים ממשלתיים ;-)
  במובן זה הרשיון תורם לחברה בכך שהוא מכביד על גופים ממשלתיים שעוסקים בפעילות כזאת בכך שאינו מאפשר להם להשתמש למטרה זאת באף אחד משלושת המחשבים בהם הותקנה התוכנה!

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.