טיפ: לכתוב עברית בגוגל דוקס

הטקסט מוצמד לשמאל. גם אם נצמיד אותו לימין, הוא יישאר בכיווניות אנגלית. מה עושים?

נכנסים להגדרות.

מסמנים את הצ’קבוקס Show right-to-left controls in the editor ומקליקים Save.

עכשיו יש כפתורי כיווניות. מסמנים את הטקסט הרצוי ומקליקים על הכיווניות הרצויה.

מיקרוסופט נגד פיירפוקס / מיקרוסופט נגד מיקרוסופט

אירוניה:

(הלשין: aXe)

פרדוקסיה:

(דרך אורי ברוכין)

מונוגמיה זה גבר אחד יותר מדי

ותוכנה אחת שפועלת בו-זמנית בווינדוז זו תוכנה אחת יותר מדי.

הודעת אזהרה של חלונות. צילומסך

המלצה לעיתונים שמפרסמים לינקים

עיתוני נייר שמפרסמים לינקים צריכים להימנע משלוש השיטות המקובלות:

1. פרסום לינק משובש. מדהים איך שעיתונים מצליחים לדפוק לינקים מכל הכיוונים, לשנות את רצף האותיות בהם ולהוסיף נקודה-קום אפילו למיילים. דומה כי העיתונים הגדולים משתמשים לעתים ב”מחולל לינקים אקראי”, שפשוט בוחר כמה אותיות על המקלדת ומפזר ביניהם נקודות, שייראה אמין.

2. פרסום לינק באמצעות tinyurl. זה שירות שנותן רצף חסר הגיון של אותיות שאף אחד לא יזכור כשהוא מגיע למחשב. ותראו לי אדם אחד שבאמת לוקח איתו את העיתון עד המקלדת.

3. פרסום לינקים עמוקים, שאי אפשר לזכור. קישור כמו emusic.com זה בסדר, אבל http://www.emusic.com/dlm/3.0/windows/eMusicDownloadManager.exe זה ממש לא לעניין.

והפתרון:

notlong הוא שירות דומה ל-tinyurl. הוא מקצר כתובת אבל מאפשר לכם להחליט על הכתובת המקוצרת. הלינק הארוך שנתתי מקודם למנהל ההורדות של אימיוזיק ייראה כך: emusic-dl.notlong.com. כך יש יותר סיכוי שהמשתמש יזכור את הלינק וייכנס לאתר שכתבתם עליו. יש עוד שירותים כאלו, אבל זה החביב עליי.

ICQ: כרונולוגיה

“כעשור לאחר השקת הגירסה הראשונה, 6 ICQ הינה גירסת ICQ הטובה ביותר שהושקה אי פעם” – יאיר גולדפינגר, ממייסדי ICQ, בהודעה לעיתונות על השקת גירסה 6 של התוכנה.

זה יפה שהפיתוחים ב-ICQ הולכים קדימה ולא אחורה. תארו לכם שגירסה 6 היתה פחות טובה מקודמותיה? זה היה יכול להיות מביך.

תוכנה זו לא מורשה לשימוש. לכו מפה

לפני ההתקנה הפכתי את הקופסה הכתומה החביבה של מיקרוסופט אופיס 2007 (גירסת סטודנט מגוירת) וקראתי את האותיות הקטנות של רשיון השימוש:

לא לשימוש בפעילויות מסחריות, בפעילויות שאינן למטרות רווח או בפעילויות עסקיות מניבות הכנסות, וכן לא לשימוש בארגונים ממשלתיים.

בעצם, הרשיון לא מאפשר שום שימוש בתוכנה לשום מטרה – לא לשימוש מסחרי ולא לשימוש לא מסחרי, לא למטרות רווח ולא למטרות שאינן רווח.

אופיס 2007. לא מורשה לשימוש

בהתחלה הנחתי שמדובר בבאג תרגומי או לכל הפחות בניסוח משפטי ביזארי. אחר כך, כשגיליתי שהתוכנה מסרבת בתוקף להתקין את עצמה למרות כל התחנונים, התחלתי לחשוב שהם התכוונו לזה.

מיקרוסופט אופיס 2006.99

מיקרוסופט ישראל פרסמה את מחירי הגרסאות השונות של מערכת ההפעלה חלונות ויסטה ואופיס 2007.

Windows Vista Home Basic, למשל, תעלה 1,299 שקלים, ו-679 שקל לשדרוג ממערכת קיימת; Microsoft Office Professional 2007 תעלה 2,849 שקל, ו-1,949 שקל לשדרוג; Microsoft Office Standard 2007 תעלה 2,349 שקל; וכו’.

שמתם לב למשהו משותף? הנחת גניבת הדעת – המוצרים תומחרו, ואז הורידו מהם שקל, ליצור אשליה שהם יותר זולים. במקרה של השדרוג של אופיס פרופשנל, 1949 שקל הם השם המכובס ל-2000 שקל. טוב שהם לא הוסיפו בסוף גם 99 אגורות.

תוכנה שותלת מסרים פרסומיים בדיבור

Admail הוא סטארטאפ שמטרתו לשכנע את הבוס שלכם לטנף לכם את האימיילים היוצאים בבאנרים פרסומיים.

הודעה לעיתונות שהחברה שלחה השבוע מדווחת שסולגוד תקשורת התקינה את התוכנה. מנכ”ל סולגוד, אורן זילברשץ, מצוטט שם כך:

תוכנת Admail מאפשרת לסולגוד לממש את חזונה לחדש, להפתיע ולהוביל את שוק התקשורת הסלולרית בישראל עם מוצרים ושירותים מתקדמים אשר מותאמים לצורכי הלקוח ומאפשרים חוויה מעבר לציפיותיו.

מה זה הקשקוש היחצנוחרטאי הזה? איך באנר פרסומי מאפשר לסולגוד לממש חזון, להפתיע ולהוביל עם מוצרים ושירותים מתקדמים? אין לי אלא להסיק שאדמייל הותקנה גם על אורן זילברשץ עצמו, ושותלת בדברים שיוצאים מפיו מסרים פרסומיים של אדמייל.

ואגב, כולי תקווה שהתוכנה הזאת תתפוצץ בפרצופן של החברות שיתקינו אותה כשהיא תצמיד באנרים פרסומיים שלהן לכל הונאת שרשרת, סרטון וידאו של חתולים ומצגות עם תמונות של ערומות שהעובדים ישלחו מהאימייל המשרדי.

החדשות: הטרנדים

News Trends Israel, שירות חדש מבית כנען אביב (אתר הגימטריה, “כמה כסף?”), מנתח ומציג את המילים הפופולריות ביותר בחדשות העבריות שמתפרסמות באינטרנט, פורס את הכתבות על ציר זמן ומציג את הלידה, ההתפתחות והדעיכה של נושאים בחדשות.

ידיעה על השירות וראיון עם אביב ב-nrg

מרססי האתרים

דור שמר (23), תוכניתן מראש העין, השיק את feeds2.be, שירות מבורך ליצירת תזני-רסס (RSS Feeds) חיצוניים לאתרים שאין להם רסס. שמר יוצר את הרססים ידנית, על ידי ניתוח מבנה האתר והכנת תבנית שתדע לשאוב את המידע הרלוונטי. הרססים יושבים על השרת של שמר, ומתעדכנים בשילוב של בקשות מקוראי רסס ומערכת שמחליטה אם לשלוח לקורא עותק מטמון (cache) או לגשת לאתר התוכן ולעדכן את הרסס. אם אתם נתקלים באתר שאין לו רסס, אתם יכולים לחפש אותו ב-feeds2.be, ואם הוא לא קיים – ללחוץ על לינק “Add it!” ולשלוח בקשה. שמר יבנה לו רסס, ואפילו ישלח לכם אימייל כשהרסס יעלה. הנה הכתבה שלי ב-nrg על feeds2.be.

שיפורונים:
• ייסומניה (bookmarklet) שתבדוק אם לאתר שאני גולש בו כרגע יש רסס חיצוני, ואם לא — תשלח בקשה ל-feeds2.be. שמר עובד על ייסומניה כזאת.
• תוסף שייתן אינדיקציה על קיום הרסס החיצוני כאילו היה מוטמע באתר. שמר עובד על תוסף כזה.
• אינדקס מתוייג של כל הפידים שקיימים.
• הוספת מילות מפתח/תגים לרססים להקלה על החיפוש. אם תחפשו עכשיו “מרקר” לא תמצאו את הרסס של דה מרקר, כי המילה “מרקר” לא מופיעה בכותרת הפיד. שמר אומר שישקול זאת.
• הצגת תזן-הרסס המקורי של האתר, במידה ויש כזה. כרגע, אם תחפשו ynet תקבלו 0 תוצאות, למרות של-ynet יש רסס משלו. שמר: “הצעה בעייתית קצת, אבל אולי תישקל בעתיד”.
• הצגת הודעה על אתרים שדרשו להסיר את הרסס החיצוני. שמר לא מתכוון להתווכח עם אתרים כאלה – “אם אתר כלשהו יבוא אלי ויבקש להסיר את הפיד, אני אעשה את זה מיד. זה יהיה חבל לי ולגולשים, אבל אם זו הבקשה של האתר, שיהיה ככה” – אבל כדאי שהגולשים יידעו שאתר כזה לא רק שלא השקיע בהשקת רסס לנוחיות גולשיו, אלא גם מונע יוזמה חופשית כזאת, מסיבות אלו ואחרות.

המתכנת דביר וולק עבד לפני יותר משנה על שירות דומה, אבל מחוסר זמן לא סיים ולא השיק אותו. וולק: “עשיתי עת זה כ-proof of concept על תוכנה קטנה ב-PHP, שאפשר להגדיר לה מאוד בקלות בכמה שורות XML איך לעבד עמוד HTML ולנתח לרסס, והיא יודעת גם לעשות caching לרסס. לקח לי חמש דקות לכתוב כמה שורות שהפכו את עמוד המבזקים של ynet לרסס, בתור ניסיון”.

בניגוד ל-feeds2.be, השירות של וולק אמור לאפשר לכל אחד לבנות ולפרסם תזן-רסס, במידה והוא מבין בתכנות ובביטויים רגולריים: “אתה עושה XML שבו אתה אומר לתוכנה באיזה תבניות HTML הטקסטים הרלוונטיים מוקפים – מה מפריד בין אייטם לאייטם, מה מגדיר את הכותרת, את כותרת המשנה, את התאריך – ולפי הכללים האלה היא הולכת ומייצרת את זה ב-XML טהור והופכת את זה ל-RSS. יש ממשק פשוט נורא שנותן לך לבנות את ה-XML, לדבג אותו ולפרסם באתר”.

“זה עוד רחוק מלהיות גמור”, אומר וולק. “אין לי זמן לעבוד על זה, אבל אם מישהו רוצה להרים את זה אני מוכן לשחרר את זה תחת רשיון GPL”. אם מישהו רוצה להיענות לאתגר, הוא מוזמן לשלוח אימייל לת”ד 404, ואני אעביר את הפניות לוולק.

לדף הבא →