כמה הערות על הרשתות החברתיות העסקיות בישראל. כלומר קפה דה מרקר

“גם בישראל נעשה ניסיון להקים רשת חברתית עסקית, שדי מהר הפכה לרשת להיכרויות”, לועגת מעיין כהן מגלובס למתחרים בדה מרקר קפה בלי לנקוב בשמם, בראיון עם מנהלת התקשורת הארגונית של לינקדאין.

בית מזכוכית, כהן. לפחות דה מרקר הצליחו להקים רשת כזו, להכניס אליה אנשים ולהפוך אותה לפעילה ומדוברת. איך אצלכם? עדיין מחפשים מי יעמוד בראש הרשת המקבילה שאתם מתכננים להקים כבר מי יודע כמה זמן, או שכבר מצאתם מישהו ואתם בשלב האפיון? כי שמעתי שרשתות חברתיות ובכלל ווב 2.0 הם תחומים שמתחילים להתלהט, ואולי כדאי לכם לשקול להיכנס אליהם בשנים הקרובות.

גם בדה מרקר, כמובן, לא יודעים לפרגן לגלובס. אחד השותים בקפה שלהם, יוסי בן טוב, העלה כתמונת יוזר את האיור שלו מגלובס, אותם רישומים בקווים שחורים שגיל ג’יבלי מצייר בהשראת הוול סטריט ג’ורנל:

ben-tov-globes-illustration.png

אדם שוב, הפרקולטור הגדול של דה מרקר קפה, וניצן פלס, כנראה הפילטר שלו, עשו לו מה שעשו לצביקה בשורנזיפה על חריגה מכללי המשחק:

בגלל מרכזיותך בקפה והשפעתך על גולשים אחרים – העובדה שיש לך תמונה שהיא מצוירת ולא תמונת פנים מצולמת שלך גורמת לאנשים רבים להעיר לנו על כך ובצדק, מכיוון שהיא מופיעה בניגוד למדיניות שקבענו לקפה בנוגע לתמונות הדמות. [הלינק במקור; ע”ק]”

בן טוב חשף את הבלוף שלהם:

אין לי בעיה עם אדם או ניצן . הם בסה”כ נציגים של משטרת הקפה. אבל “האנשים הרבים..?”
מי אתם? האם אתם אותם אלה שאליהם התכוון חבר טוב שלי, אופטימי אחד, או אחד מהאופטימיים, כשהוא אמר לי שהוא בטוח שיש עלי עין הרע?

באותו עניין, אהוד מבקש שמישהו יעיר לגיא רולניק על התמונה המפוקסלת שלו. אם לצטט את שוב, “מדיניות זו היא חלק מהרצון לייצר רשת עסקית אמינה והתמונה הברורה היא אחד הכלים להשגת מטרה זו”.

rolnik-pixelated-themarker-cafe.png

באותה הזדמנות, דברו עם רולניק גם על העיצוב – בהתחלה חשבתי שנקלעתי לעמוד השוקס שלו, אחר כך בדקתי אם אני על הפיירפוקס – אבל לא, כך באמת נראה העמוד של רולניק בדה מרקר קפה:

rolnik-themarker-cafe-small.png

ובשולי הקרב בין מבקר הטלוויזיה שהפך למבוקר הטלוויזיה רענן שקד, שהתראיין לרייטינג (מומלץ) והכניס גם לדבורית ולווט שרגל, לבין שרגל, מבקרת הקולנוע בקרוב לשעבר של רייטינג, שקיבלה את זכות התגובה וניצלה אותה היטב להחזיר לשקד, כולל רמיזות על דברים שהיא יודעת ולא יכולה לספר, נזכרתי שכשאני מגגל “ולווט” אני עדיין מקבל בתוצאה הראשונה את הבלוג שלה בדה מרקר בלוגז (מין בלוגיית ביניים שנפתחה בדרך לקפה דה מרקר, שבה כתבו שרגל, יהונתן קלינגר, אליזרין זרובבלה וייסברג ועוד כמה).

themarkerblogs-com-not-renewed-small.png

עם זה שכישורי ה-SEO של אנשי דה מרקר לא משהו אני חי בשלום – שרגל דאגה לשים שם לינק עדכני לבלוג הפעיל בקפה; אלא שהיום גיליתי שמישהו במרקר שכח לחדש את הדומיין themarkerblogs.com, ועכשיו יש שם מגרש חנייה של Go Daddy.

והכי חמור: האווטר של גו דדי, איור של איש עם משקפי שמש, הכי לא מציית לכללים של אדם שוב.

תגובות

6 תגובות לפוסט “כמה הערות על הרשתות החברתיות העסקיות בישראל. כלומר קפה דה מרקר”

 1. דורה קישינבסקי on 18 ביולי, 2007 20:56

  מעין כהן.

 2. גם-שם » Blog Archive » בתים מזכוכית on 18 ביולי, 2007 21:24

  […] כאן […]

 3. יהונתן on 18 ביולי, 2007 22:28

  מה יקרה אם א’ תפתח בלוג בקפה?

 4. velvet on 19 ביולי, 2007 11:59

  כן, גם אני גיליתי אתמול שהמארקר נעלם ואני פועלת עכשיו למען החידוש, לפחות כדי שאוכל לאחסן את הפוסטים איפשהו.

 5. Room 404 on 3 באוגוסט, 2007 02:15

  […] הפרסום פה על זניחת הדומיין themarkerblogs.com, הדה מרקרים חידשו אותו, […]

 6. שוב נעלם הארכיון של themarkerblogs.com : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 18 באוקטובר, 2009 16:51

  […] 2006. ביולי 2007, כשהבלוגיה נזנחה לטובת הקפה, כתבתי על אי-חידוש הדומיין themarkerblogs.com, שהעלים את הארכיון של הבלוגים שם. זמן קצר לאחר מכן חודש […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.