קטנוניסט: חזון גאידמק • זהירות, עפיפונים • המלצה להומואים

היום בקטנוניסט:

החזון של גאידמק: חיעיעיע
זהירות, עפיפונים
מיומנה של רב”ט בטי חון-שדה
סנוב, ובאשה כבר היית?
מחלות מין במודעות גוגל
על ארבעה מגזרים העולם עומד

רגע לפני שמתחילים, בקשת מחילה: איבדתי קרדיטים של חלק מהאייטמים פה. אם אתם מזהים פה אייטם שלכם שלא קיבלתם בו קרדיט, הודיעו לי בת”ד 404.

לורם איפסום באתר צדק חברתי

החזון של גאידמק: חיעיעיע

איש העסקים הלגיטימי ארקדי גאידמק מסתער בימים אלה על הבחירות לרשויות המקומיות עם מפלגת “צדק חברתי”. כמו המפלגה, גם האתר הרשמי שלה נראה כמו שלד שהוקם בחופזה ומתמלא בתוכן אד-הוק: מבין אנשי המפלגה, יש תמונה רק של גאידמק; ליד כתובות הסניפים מופיעות משום מה צלליות סטייל אנשי שב”כ; עמוד “מן הכנסת” ועמוד “מן העיתונות” ריקים, וכמוהם גם “מידע לקראת הבחירות”; קטגוריית פעילות השטח מכילה רק את פתיחת סניף המפלגה בנתניה ואת חזונה, שלפי האתר הוא “חיעיעיעכיעכע”; ובעמוד הראשי הופיע, עד יום ראשון, הטקסט המשוכפל “כאן יהיה רשום מלל כללי שקשור במפלגה כאן יהיה רשום מלל כללי שקשור במפלגה כאן יהיה רשום מלל כללי שקשור במפלגה”.

חיעיעיעכיעכע באתר צדק חברתי

צלליות שב\"כ באתר צדק חברתי

(תודה לארז וולף, אלכס פולונסקי ועינת חורשי)

{בחזרה לתחילת הפוסט}

זהירות, עפיפונים

משרד החינוך שלח השבוע הודעה לעיתונות על שיחות וסדנאות שהמורים יעבירו לתלמידים לקראת החופש הגדול, על כללי בטיחות וזהירות בעת שחייה בים, טיולים, משחקים מחוץ לבית, מדורות ואפילו העפת עפיפונים. ההודעה, שמקורה בחוזר מנכ”ל מ-2002, לא מזכירה במילה המקום שהילדים הולכים לבלות בו את רוב חופשת הקיץ: האינטרנט.

ממשרד החינוך נמסר בתגובה: “המשרד מקיים הסברות בנושא גלישה בטוחה באינטרנט במשך כל השנה, ואף מציין זאת ביום האינטרנט הבטוח בשיתוף משטרת ישראל”. אח, יום האינטרנט הבטוח.

(ואפרופו עפיפונים)

{בחזרה לתחילת הפוסט}

מיומנה של רב”ט בטי חון-שדה

גדוד התותחנים מלקוש 7115 הקים בלוג גדודי צה”לי (“יום אחד”, מאיים הטגליין, “כל הצבא יראה ככה”). מפעילי הבלוג מודעים לסכנות שבחשיפת מידע צבאי ברשת, ולכן הם מבקשים מהמשתתפים לציית להוראות בטחון השדה שכתבה רב”ט בטי חון-שדה. עבר הרבה זמן מאז שהייתי בצבא – אני לא מבין מילה מהדיבור הצה”לי הזה (אולי גאידמק כתב להם את זה?)

הוראות בטחון שדה באתר גדוד מלקוש

חוץ מזה, הייתי שם עין על אחד החיילים בגדוד, שהשאיר באתר טוקבק ממנו עולה תחושה מטרידה של עודף מוטיבציה לירות (“SHOTGUNSSSSSSSSSS YEAHHHHHHHH”).

(הלשין: יהונתן קלינגר)

{בחזרה לתחילת הפוסט}

סנוב, ובאשה כבר היית?

בגוגל לא מסתירים את תמיכתם בהומואים ולסביות – בחברה פועלת קבוצת עובדים גאים בשם Gayglers (“גוגלאים גאים” בתרגום חופשי), וכשמגגלים מילים שקשורות לנושא, הקו המפריד בין התוצאות לפרסומות הופך לדגל הגאווה הצבעוני.

דגל הגאווה במודעות גוגל

אבל באתר של קשת, ליד כתבה של חדשות ערוץ 2 על מצעד הגאווה, הופיעה מודעת גוגל לסדנת הכרויות שמלמדת “איך להיות מוקף בבחורות, תלמד לכבוש כל אשה חינם”. כמו שאומרים, אולי פשוט עוד לא פגשת את האישה הנכונה.

פרסומת סטרייטית בכתבה על מצעד הגאווה

{בחזרה לתחילת הפוסט}

מחלות מין במודעות גוגל

“הקטן שלך מרגיש מוזנח? הקטן מחפש נרתיק? כנס לכאן ופנק את הקטן שלך”, מציעה פרסומת גוגל דוחה למעבדת מחשבי כף יד.

מודעת-גוגל \"הקטן שלך מרגיש מוזנח?\"

פרסומת גוגל מינית אחרת מציעה “סרטון על סקס הריון”. כאן כבר מדובר בשקר מפורש: הלינק מוביל לאתר מטרנה, שם מוצג סרטון שלא עוסק בסקס בכלל, אלא באחת מתופעות הלוואי שלו, הלידה.

מודעת-גוגל לסרטון סקס הריון של מטרנה

{בחזרה לתחילת הפוסט}

על ארבעה מגזרים העולם עומד

אגב ביקור באתר של מטרנה, בטופס ההצטרפות לניוזלטר השבועי “מטרנה mail” מתבקשת האם הנרשמת לבחור מאיזה מגזר היא. מעבר לגסות בלבקש מאדם לשייך עצמו ל”מגזר” כלשהו, דומה שההכרות של חברת מטרנה עם מגזרי החברה הישראלית מצומצמת במקצת – בעולם של מטרנה יש רק ארבעה מהם: חילוני, חרדי, ערבי ורוסי. כיפות סרוגות, אתיופים, רוסים שומרי מצוות וכל שאר אזרחי המדינה ותושביה מתבקשים למצוא לעצמם תחליף חלב אם אחר.

מגזרים באתר מטרנה

{בחזרה לתחילת הפוסט}

(הטור פורסם במקור בכלכליסט ב-7/7/2008, ומובא כאן בגרסה שונה מעט)

תגובות

9 תגובות לפוסט “קטנוניסט: חזון גאידמק • זהירות, עפיפונים • המלצה להומואים”

 1. אייל on 7 ביולי, 2008 09:45

  הם חושבים שככה הם יגדילו את מספר הקונים הפוטנציאלים? איכשהו קשה לי להאמין שקהל מחפשי סירטוני הסקס נמצא במתאם גבוה עם קהל רוכשי תחליפי החלב

 2. סמי קונדקטור on 7 ביולי, 2008 11:04

  אני משער שאם אייל היה נשוי הוא היה מבין שקהל רוכשי תחליפי החלב נשוי לקהל מחפשי סרטוני הסקס.

 3. אהוד on 7 ביולי, 2008 12:39

  “בעולם של מטרנה יש רק ארבעה מהם: חילוני, חרדי, ערבי ורוסי. כיפות סרוגות, אתיופים, רוסים שומרי מצוות וכל שאר אזרחי המדינה ותושביה מתבקשים למצוא לעצמם תחליף חלב אם אחר”.

  יש רוסים, למה אתה מתלונן?

 4. אופיר on 7 ביולי, 2008 13:54

  סמי, לול

 5. אפי פוקס on 7 ביולי, 2008 15:05

  אני בניתי כבטא סגורה את האתר של 7115 ומה שראית זה ניסיון לבדוק בעיות של עימוד וכו’. זה לא יצא לאוויר בגלל כל מיני פערים שונים.
  יש שם גם הרבה שגיאות מטופשות אחרות כי זה בעיקר נועד לבדוק קונספט של שיח עם חיילי מילואים בתוך היחידה ועל בסיס בלוג. יכלתי לרשום כמו בהרבה מקומות “לורם איפסום”, אבל קישקוש קצר יותר להקלדה.

  מאחר ולא קשה לראות שאני בניתי את זה, היה יכול להיות מאוד נחמד אם תגובתי הייתה מתבקשת מראש.

 6. א' on 7 ביולי, 2008 17:38

  סמי קונדקטור זה גילעד נס?

 7. סמי קונדקטור on 7 ביולי, 2008 20:24

  עידו קינן זה גלעד נס.

 8. אלכס פולונסקי on 7 ביולי, 2008 21:24

  בלי להיות יותר מדי קטנוני(סט) – אבל בגוגל כבר אין את חוצץ בצבעי דגל הגאווה בצמוד לפרסומות כאשר מחפשים מילים הקשורות לנושא. זה היה תקף רק לחודש הגאווה.

 9. רון on 8 ביולי, 2008 19:06

  בקשר לגדוד מלקוש –
  קודם כל שיכתבו את השם שלהם נכון….
  (בתמונת ה-header בבלוג כתוב ‘מלכוש’)

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.