הצבע “האח”

בגיליון האח הגדול של רייטינג (10/12/2008) כתבה מיכל יפה טור על הדמיון בין המפלגות הפוליטיות לבין משתתפי תוכנית הטלוויזיה “האח הגדול”.

יוסי בובליל: בנימין נתניהו והליכוד. “עממי, פופוליסטי, נוטה ימינה ועל פי התחזיות הוא זה שינצח”.

שפרה: ציפי לבני וקדימה. “יתרונה הגדול ביותר הוא שהיא לא בובליל. נכון שהיא לפעמים קצת מעצבנת ולא ממש ברור אם היא ראויה לזכות, אבל היא היחידה שיש לה איזהשהו סיכוי מול יוסי”.

צבר: אהוד ברק ומפלגת העבודה. “קודם כל עזיבתו עשתה לשפרה רק טוב. בניגוד לברק הוא הודח כבר מזמן ולכן הוא לא ישתתף בגמר הזה, אבל שניהם רלוונטיים, כלומר לא רלוונטיים, בדיוק באותה מידה”.

עינב בובליל: ש”ס. “היא שומרת מסורת ובעלת קשר טבעי ליוסי. אם הוא יבחר אין ספק שהוא יפנה אליה ראשונה ותהיו בטוחים שהוא גם יעביר לה כספים. למרות הקשר שלה לאלוהים ולמצוות, היא לא תיתן לשום דבר לעמוד בדרכה להשגת האינטרסים שלה”.

לאון: מרצ. “בשביל לא מעט מהבוחרים הוא האופציה השפויה, אם כי חלקם עלולים לראות בו שמאלני מדי, אבל הוא ייזכר בעיקר כמי שגנב קולות לשפרה”.

הטור הזה הפך (בשינוי קל) לאיור שנמצא בפליקר של ציפי לבני:

תגובות

5 תגובות לפוסט “הצבע “האח””

 1. א' on 18 בדצמבר, 2008 23:56

  אני לא רואה מה עממי בנתניהו. להיפך, אם בכלל הוא מתנשא – מקדם כלכלה שמטפחת בעיקר עשירים, מדבר אנגלית מצוחצחת ואוחז בתעודות אמריקניות.

 2. מיכאל on 19 בדצמבר, 2008 06:35

  כתבה טוב המיכל יפה הזו.

 3. gyuval on 19 בדצמבר, 2008 14:48

  גם לבני אובאמה (בערך)
  http://www.flickr.com/photos/tzipilivni2009/3117513013/

  BELIEVE הייתה כמובן אחת הסיסמאות המזוהות עם אובמה

 4. מורד שטרן on 21 בדצמבר, 2008 15:48

  כמובן… איך יכולתי לצפות למשהו אחר ?

 5. מושון,חולון on 23 בדצמבר, 2008 14:02

  אין ספק שבשלב מסויים היצריות והקוטביות שבחברה הישראלית באה לידי ביטוי באח הגדול.
  זכיתי (סליחה, זו מילה חיובית) מדי לשמוע את ורד בובליל אתמול , אמא של עינב ואשתו של יוסי מדברת על המושג פרדימנים ומתממת שאין שום קשר לאשכנזים, ומייד קופצת ותוקפת את אלו שמכנים את הספרדים בשמות כמו “פרענקים”. גברת בובליל, על הביטוי “על ראש הגנב בוער הכובע” שמעת? או שזה ביטוי שרק פרידמנים משתמשים בו?

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.