בזק בינלאומי מפקפקים באמינות: “לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך”

את הסיפור המלא על שירות החסימה שבזק בינלאומי הפילה על לקוחות שלא רצו בו תוכלו לקרוא ב-ynet מחשבים. אבל רציתי לחפור לכם רגע על נושא האמינות. שלושה לקוחות של בזק בינלאומי שאני דיברתי איתם קיבלו בחודש שעבר את הודעת חסימת האתרים של שירות סייפנט:

כששאלתי על כך את דוברת הספקית, אורטל זוהר, היא השיבה:

אזהרת האבטחה אותה צירפת אינה ההודעה המובנית המוצגת ללקוחות המנויים לשירות (ראה מצ”ב ההודעה הרלוונטית).

יתרה מכך, אין מדובר בשירות סינון תכנים (הימורים וכד’) כי אם בשירות הגנה למחשב בזמן הגלישה לאינטרנט מפני וירוסים, תולעים רוגלות וכד’.

אבל זו כן ההודעה המוצגת. חזי כהן ועומר ון קלוטן קיבלו אותה, ויש גם צילומסך. כשון קלוטן שאל את נציגת התמיכה על סייפנט, היא כתבה לו במפורש שמדובר ב”הגדרת אתרים הקשורים בסמים ובאלכוהול. מדובר בתכנים שהורים אינם רוצים שילדהם יחשפו אליהם, ולכן הם מוגדרים כאסורים. גולשים המנויים לשירות יחסמו בין השאר לאתרים בהם ישנו פורנו, סמים, אלכוהול וכו'”. הדוברת: “אזהרת האבטחה אכן אינה ההודעה המובנית המוצגת ללקוחות המנויים לשירות. ככל הנראה מדובר בהודעה שתוכנה שגוי שאותה קיבל מר ון קלוטן ועל כך אנו מצרים”.

הממ. אוקיי. ומה עם ט’, שקיבל גם הוא את ההודעה הזאת? “לגבי אזהרת האבטחה שקיבל- לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך, כי קיבל את אזהרת האבטחה שתוכנה שגוי וגם אם כן, אנו כמובן מצרים על כך בהחלט, אך חשוב להבין שכל המשגה הוא במלל של ההודעה הספציפית וכי השירות סופק כפי שהתחייבנו ובצורה מלאה”.

“לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך”? מי השקרן, הלקוח ט’ או אני? ואיך אפשר להגיד ש”לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך”, כשהודעה זהה מופיעה באתר הרשמי של בזק בינלאומי, בעמוד http://sherut.bezeqint.net/safenet/divur.html? אני אגיד לכם איך: מספר ימים אחרי הפנייה שלי לדוברת ביצעו שם נוהל 1984, הסירו את ההודעה והחליפו אותה בהודעה של שירות אחר, SafeWeb, שנראה שאולתרה בחופזה (שימו לב לקיטוע באמצע התוכי). רק כתובת העמוד נשארה כעדות מפלילה: היא עדיין מכילה את השם SafeNet.

הלקוח תמיד טועה

ון קלוטן הוא בחור בעייתי. זה מה שאמרה עליו הדוברת כשפניתי בעניינו:

עוד חשוב לציין כי עד לרגע זה, מר ון קלוטן לא פנה אלינו כלל בנושא ולא הביא לידיעתנו את טענתך לכאורה כאילו חובר ללא ידיעתו. יותר מכך, שלשום פנה אלינו מר ון קלוטן בבקשה להקפיא את המנוי שלו עד ה-15 לחודש עקב חופשה וגם בהזדמנות זו לא העלה נושא זה.

יש לה עוד מה ללמוד על שמירה על פרטיות הלקוחות, אבל לגופו של עניין ברור שמדובר בנודניק שלא מעוניין לפתור את הבעיה אלא להוציא שם רע לבזק בינלאומי, נכון? נכון, חוץ מהעובדה שהוא פנה לתמיכה הטכנית לא פעם אחת אלא פעמיים, בטלפון ובאימייל, שבועיים וחצי לפני תגובת הדוברת.

ועדיין, מדובר בלקוח בעייתי. הנה, כשפנה לתמיכה וביקש לברר מדוע הופעל אצלו השירות, אמרה לו הנציגה:

לאחר מספר בדיקות שלנו, אינך מנוי לשירות הסייפנט. האם יתכן ובטעות התחברת אל ראוטר אחר?

מאשים את בזק בינלאומי לשווא כדי לקבל בפיצוי, ממש הישראלי המכו…

לאחר בדיקה מקיפה שלנו התבררו הפרטים הבאים:
בתאריך ה1.9.10 חידשת את המנוי אצלנו וכהטבה קיבלת את השירות
safenet כחלק ממבצע הגנה משולשת לשנה וחצי.

אה. אופס.

במקום להטיל דופי בלקוחות ובעיתונאים, לא יותר פשוט להגיד, בלי סייגים וכוכביות, “סליחה, טעינו, נתקן”?

תגובות

23 תגובות לפוסט “בזק בינלאומי מפקפקים באמינות: “לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך””

 1. רואה שחורות on 17 באוקטובר, 2010 22:10

  ובכל זאת אני שואל לסיום: הוא חידש את המנוי, וכ”הטבה” קיבל אינטרנט פגום ומצונזר? ואיש לא ידע על זה? ולא הצליח להסביר את ההודעה שהוא מקבל? משהו שם רקוב, רקוב מאוד.

 2. עידו קינן on 17 באוקטובר, 2010 22:22

  הלקוח ט’ גם לא ידע שקיבל שירות סינון. אחרי שבזקינט מסרו בתגובה שהם הודיעו לו על זה במכתב ההצטרפות, ביקשתי ממנו לבדוק בתיבת האימייל שהם נתנו לו, שבאופן טבעי הוא מעולם לא פתח, וזה אכן היה שם. הו דה פאק שולח מכתב הצטרפות למייל של הספק?

  אחרי זה, מסקרנות, בדקתי את התיבה שלי בבזקינט, ומה מסתבר? היא מלאה בחשבוניות והודעות שבזקינט שלחו לי. יצויין כי מעולם לא השתמשתי בתיבה לפני כן, ויש להם את כל הסיבות שבעולם גם להניח שכך המצב, גם להסיק זאת מכך שביקשתי לקבל את החשבוניות לכתובת אחרת, וגם לבדוק זאת בלוגים שלהם.

 3. יהונתן on 17 באוקטובר, 2010 22:25

  אני מציע שלקוחות בזק בינלאומי ירשמו לשירות חדש “SafePay”: מבטלים את הוראת הקבע בכרטיס האשראי ומודיעים לבזק שהתעריף השתנה החל מהשבוע.

  (תגיד, עידוק, אין איזו הצעת חור שבדיוק כתבנו שאמורה לטפל בבעיות כאלה?)

 4. ג'וני on 17 באוקטובר, 2010 23:20

  הי, רק עכשיו שמתי לב לסוסים הטוריאנים.

  קלינגר, לייק על ההצעת חור.

 5. רואה שחורות on 17 באוקטובר, 2010 23:25

  כן, הסיבה היחידה שאני מקנפג בציפורעם את המייל של הספק היא החשבוניות האלה שהם שולחים. נטויז’ן נוהגים לשלוח, מלבד חשבוניות, גם “הצעות מפתות” לרכישת מוצרים “מוזלים”.

 6. צפריר כהן on 17 באוקטובר, 2010 23:33

  לגבי safenet ו־safeweb:
  http://www.bezeqint.net/SafeNet.html
  http://www.bezeqint.net/SafeWeb.html

  אין לי מושג ממתי זה קיים. אבל אני לא רואה סיבה מהותית אחרת לשינוי השם. נראה שהסיבה היא שיווקית פשוטה. לא נראה לי הגיוני שבשבי להתחמק מטענות של כמה לקוחות ימציאו מותג חדש.

  אני גם מקווה שלקוחות בזב”ל לא שכחו להרשם לשירות החשוב הבא:
  http://www.bezeqint.net/Page.aspx?cc=0101010231

 7. Tweets that mention בזק בינלאומי מפקפקים באמינות: “לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך” : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן -- Topsy.com on 18 באוקטובר, 2010 00:35

  […] This post was mentioned on Twitter by Dora K., nitsan saddan. nitsan saddan said: ידידי, השבוע הוכרז שבוע "הנה מה שספקיות האינטרנט דוחפות לכם במעלה התחת". איזה כיף http://room404.net/?p=34908#comments […]

 8. XPH on 18 באוקטובר, 2010 13:22

  שונא להיות טרחן אבל קראתי את שני דפים שליקק צפריר ולהן המסקנות:
  SafeNet: שומר על הרשת נקיה כלומר בלי רוגלות,סוסים, וירוסים, וחיות אחרות.
  SafeWeb: שומר על התוכן כלומר בלי הימורים, שינאה, צ’אטים פדופיליה ופורנו (עם ובלי חיות אחרות).

 9. עידו קינן on 18 באוקטובר, 2010 16:37

  XPH, חשבתי שזה היה מובן. סייפנט הוא לחסימת רושעות, סייפווב הוא לחסימת תכנים. הטעות של בזק בינלאומי היתה שהם הציגו את סייפנט כשירות לחסימת תכנים.

 10. ש on 19 באוקטובר, 2010 20:09

  איזה קטע. החלטתי בזכות הפוסט הזה לבדוק את תיבת הדואר שלי בבזק בינלאומי (אותה לא פתחתי שנים). לקח לי כמה דקות להיזכר בסיסמה וכשהצלחתי גיליתי שיש לי 524 הודעות, אבל משום מה רק 6-7 מהן מופיעות באמת, רובן הגדול ספאמים בענייני משכנתא. וגם חיכתה לי שם חשבונית אחת.

 11. לי on 9 בנובמבר, 2010 18:31

  שלום עידו, אני בהלם. הצצתי במשהו אחר בבלוג (הממש מצחיק, שחבל שרק היום גיליתי) שלך ופתאום קפץ לי הפוסט הזה.
  קרה לי עם בזק בנלאומי בדיוק אותו סיפור. לפני כמה חודשים ניסיתי לגלוש מבית הורי לאתר של צפיה ישירה וקיבלתי את צילום המסך הראשון שמפורסם כאן. שאלתי עליו באינטרנט (כניראה שאצליח להתחקות אחרי צילום המסך שלא נשמר אם זה יהיה חשוב) ואמרו לי שלא מדובר בחוק הצנזורה אלא במשהו אחר. לפני שבועות ספורים בעת שניתקתי את חשבון האינטרנט שלי בגין מעבר דירה, שאלתי על התקרית הזו והנציג הסביר לי שמדובר בחסימה של אתרי הימורים על פי חוק. אמרתי שלא נשמע לי הגיוני, והוא אמר משהו על safenet ועל כך שהורי התחייבו לשלם עבור השירות הזה. התקשיתי להאמין, אבל לפעמים משכנעים אותם לעשות כל מיני דברים מוזרים. וובכן, השירות לא עזר כשהמחשב שלי הותקף על ידי תולעת אכזרית במיוחד, גם לא כשאחותי הקטנה נכנסה בטעות לאתר ששכנע אותה שיש לה וירוס ושרק תפעיל את האנטי וירוס (שנראה זהה לנורטון) מה שעלה במחשב חדש במצטבר. אבל השירות בתשלום עם התחייבות.
  האם יש דרך להפטר מזה?

 12. לי on 9 בנובמבר, 2010 18:43

  ושתי הערות אם עוד מישהו נתקל בתופעה
  1. בזק בינלאומי עושים הכל כדי לשכנע אנשים לותר על חשבוניות מנייר. אחרי שהסתבר שכל החשבוניות הגיעו אלינו באופן מפורט למדי גם למייל שלהם, הם שכנעו את אימי שיותר אקולוגי לקבל הכל למייל. הם עדיין שולחים לה פרסומות למייל האישי, אבל חשבוניות למייל הלא ברור ולא רצוי בעליל שלהם.
  2. כששאלתי את הנציג לפשר השירות ולמה קופץ לי כזה מסך, אגב צחקוק הוא הטיח בי את השאלה מדוע בחורה צעירה גולשת באתרי פורנו. הוא לא חשב שנפל על אחת עם מודעות פוליטית והופתע מאוד שבמקום להצטדק הסברתי לו בטון מאוד מאוד אסרטיבי עד אגרסיבי שזה לא עניינו היכן אני או מישהו מבני ביתי גולשים ושאין לו שום זכות להתערב בתכנים שמעניינים אותי. לצערי זה לא עזר משום שהוא ניפנף בהתחייבות.

 13. עידו קינן on 9 בנובמבר, 2010 19:47

  בזק בינלאומי, יותר קתולי מהאפיפיור.

  לי, אשמח אם תשלחי לי פרטי התקשרות שלך לאימייל ido@kenans.net

 14. שי on 9 בנובמבר, 2010 20:22

  לי- סופסוף בחורה כלבבי, אני גם רוצה מייל ממך.
  עידוק- יא שועל.

 15. עידו קינן on 9 בנובמבר, 2010 20:24

  שי, הפנייה שלי נועדה למטרות עיתונאיות. יא שועל.

 16. שי on 9 בנובמבר, 2010 20:26

  אה כן, גם שלי, ברור ברור.
  אני בכלל דברתי על הקטע שיש לה מודעות פוליטית. איזה ראש יש לך.

 17. Tweets that mention בזק בינלאומי מפקפקים באמינות: “לנו אין כל חיווי לבד מטענה זו שלך” : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן -- Topsy.com on 9 בנובמבר, 2010 20:46

  […] This post was mentioned on Twitter by Ido Kenan • עידוק, Ido Kenan • עידוק, Itamar Sha'altiel, xslf, Arad Akikous and others. Arad Akikous said: RT מפגן טמטום מרשים @idokius: נציג בזק בינלאומי ללקוחה שהתלוננה על חסימת אתרים: למה בחורה צעירה גולשת בפורנו? http://ow.ly/36XD3 […]

 18. מירית בזק בינלאומי on 10 בנובמבר, 2010 09:21

  היי לי,
  כחברה שחשוב לה לשמור על הסביבה אנו מעודדים קבלת חשבונית במייל ולא על גבי נייר.
  במידה ואינכם מקבלים את החשבונית לתיבת המייל שקיבלתם בעת ההצטרפות,
  ברצוני לבדוק את הנושא ולוודא הגעת חשבונית בעתיד.
  לגבי שירות הסייפנט, על פי התיאור, נראה כי הורייך בחרו להתחבר אל השירות בעת ההצטרפות.

  תודה על תשומת הלב לתגובת הנציג,
  חשוב לי לציין כי היא אינה תואמת את מדיניות החברה, ואשמח לבדוק זאת ולחדד נהלים במקרה הצורך.
  אנא שלחי את הפרטים הבאים: שם מלא, שם משתמש בבזק בינלאומי, מספר טלפון ושעות נוחות לחזרה
  לכתובת המייל online@bezeqint.net

  מירית בזק בינלאומי

 19. רון on 10 בנובמבר, 2010 13:15

  ובעיוות האמת ללא כל משוא פנים.
  במקרה שלי הם טענו שאין תיעוד לשיחת טלפון שביקשתי בה להתנתק מהשירות והמשיכו לחייב כאילו התחתנו בחתונה קתולית.
  ביטול הרשאת החיוב עשה את שלו.

 20. לי on 11 בנובמבר, 2010 01:01

  לא ציפיתי לעורר כל כך הרבה תגובות.

  מירית בזק בינלאומי, אני שמחה שאתם עוקבים אחרי תלונות גם ברשת. יחד עם זאת על פי תגובתך הבעיה שלי לא תפטר אלא “תובהר” בשיחה עמך, לכן אני לא מוצאת טעם. החשבוניות מגיעות למייל של בזק בינלאומי, תיבה לא רצויה ולא נוחה בשום דרך, עמוסת דואר זבל (שאפשר לסנן בתשלום, לא תודה אני עם ג’ימייל). אני מאמינה שהנציג שדיבר איתי לא דיבר כך תחת הנחיית החברה. יחד עם זאת, בעבר כאשר התלוננתי על נציג מכירות באמת בעייתי הובטח לי שהעניין יטופל וישובו אלי. החשבון כבר לא קיים, אני עדיין מחכה לתשובה. לכן, סלחי לי על הספקנות והתעודדי בכך שהשירות הטלפוני שלכם יותר טוב מזה של חברה מתחרה.

  ושי- רציתי לראות טלויזיה! זה פשוט לא עניינו של הנציג, כמו שלא עניינו אם עישנתי קראק לפני השיחה. אז תרגע.

 21. מירית בזק בינלאומי on 11 בנובמבר, 2010 10:21

  לי,
  את החשבונית החודשית ניתן לקבל בדואר רגיל, בתיבת המייל של בזק בינלאומי או בתיבת מייל אחרת שתבחרי.
  כל שעליך לעשות הוא לעדכן את המוקד שלנו בנושא.

  אשמח לדאוג לחזרת נציג בנושא לאחר שתשלחי לי את הפרטים.

  מירית בזק בינלאומי

 22. הצינור המודולרי של ספקיות האינטרנט: פעם חכם, פעם טיפש, לפי הצורך : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 6 בפברואר, 2012 23:13

  […] מחקר בינלאומי טוען שספקיות האינטרנט הגדולות בישראל, 012 סמייל, 013 נטוויז’ן ובזק בינלאומי, פוגעות בנייטרליות הרשת בכך שהן מציצות לסוגי התעבורה של לקוחותיהן (deep packet inspection) כדי להאט את השימוש בפרוטוקול שיתוף הקבצים ביטורנט (החברות מכחישות; לפחות במקרה של בזק בינלאומי, אני מזכיר לעצמי שאין לה בעיה לשקר בלי למצמץ). […]

 23. בזק בינלאומי מסכלת ומעכבת התנתקות לקוחות; משרד התקשורת בודק - חדר 404 on 8 בפברואר, 2015 19:01

  […] דוברת בזב”ל אורטל זוהר-וולף, שכאמור לא השיבה לרוב השאלות הפרטניות שנשלחו אליה, פתחה את תגובתה בהכחשת העובדות, אף שאלו תועדו בצילומי מסך שנשלחו אליה. “המתואר בפנייתך אינו תואם את העובדות לאשורן”, כתבה, ואז כתבה משפט שאינו תואם את העובדות לאשורן: “בזק בינלאומי מקפידה בהוראות החוק והרישיון, קלה כבחמורה” (על האמינות של הדוברות של בזק בינלאומי אפשר לקרוא כאן). […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.