מה מצחיק את דרור?


עידו קינן

דרור ניר קסטל, מה זה “ילדי הקומדיה“?
“בלוג לענייני קומדיה והומור, שכיום מכיל בעיקר ראיונות חצי-קומיים חצי-רציניים עם יוצרים קומיים – תסריטאים, קומיקסאים, סטנדאפיסטים ואנשי אינטרנט כמו דור מוסקל ונועה אנג’ל”.

מה המטרה של הבלוג?
“אני רוצה שיכירו קומיקאים שאני אוהב, שיכתבו עליהם יותר. יש פריחה של ערבי סטנדאפ, ואין מספיק מי שיסקר את זה. חוץ מזה, זו קצת עייפות מהכבדות של הבלוגוספירה, שהרבה מהבלוגים שבה נורא רציניים”.

דרור ניר קסטל. צילום באדיבותו

איך אתה מאפיין את ההומור הישראלי העכשווי?
“יש פריחה של הסטנדאפ, שהוא יותר ישיר ואישי. אני חושב שזה מגיע בעקבות לואי סי.קיי ודומיו, פחות אבחנות ויותר סיפורים אישיים ובחינת גבולות. הקומיקאים שאני אוהב לא היו מרוצים מהמצב של הסטנדאפ, והתכנים שלהם נובעים מביקורת עליו. הרבה מזה זה אנטי הומור ומטא-סטנדאפ שמתייחס לסטנדאפ עצמו. זה שלב שעבר על כל מיני ז’אנרים, ועכשיו עובר על הסטנדאפ”.

וההומור הישראלי האינטרנטי?
“ההומור האינטרנטי היה פעם מאוד מילולי, טוויטים וכאלה. הממים הפכו אותו לפחות מילולי ויותר ויזואלי. כמי שבא מהתחום הלשוני אני פחות מתחבר לזה, זו דרך קלה להצחיק. קשה לי עם ההומור האינטרנטי שהוא נורא אקטואלי וצריך להגיב על השניה אחרי האירוע. אני חושב שמה שדור מוסקל עשה עם המכתבים לפוליטיקאים והפוסטים המזוייפים של הפוליטיקאים, זה אמנם היה קשור לאקטואליה, אבל היה בו מעבר לזה, היה שם נונסנס. אתה יכול לקרוא את זה גם כמה שנים אחר כך ולהבין את זה”.

אז מתי נפגשים?
“ב-16 במאי בתאטרון קרוסל בתל אביב, בחגיגות חצי שנה לילדי הקומדיה. משה פרסטר, דוד ולצר ומתן בלומנבלט יעשו סטנדאפ, נולי עומר, נדב בושם ויוניפאנצ’צאתזה יעשו הופעות שמבוססות על דמויות, נונסנס או סאטירה, ותהיה גם מוזיקה של כמה מכוכבי שממל”.


גירסה שונה של פוסט זה התפרסמה במדור “סמול טוק” ב”מוסף הארץ”, 10.5.2013


תגובות

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.