משדעכים את אגאדיר: הורדת הדירוג נשארת גם אחרי שהמחאה מתפוגגת

[אמ;לק] המחאה נגד הקמפיין הסקסיסטי של אגאדיר נמשכת. גולשים נותנים דירוג נמוך לסניפי ההמבורגריה באתרי הדירוג טריפאדבייזר וגוגל מפות. [\אמ;לק]

בסוף השבוע העלתה אגאדיר קמפיין סקסיסטי שעורר סופת רשת. בהמבורגריה מרוצים, משום שכפי שהם ודאי צפו מראש, המחאה העלתה את החשיפה למותג שלהם – לפי נתוני חברת הניטור ויגו, עד הבוקר פורסמו על הקמפיין 3700 פוסטים ו-20 אייטמים בתקשורת, והוא נחשף לכ-1.5 מיליון אנשים.

קמפיין "Rich Taste" של אגאדיר בפייסבוק, 8.2015

מנהלת השיווק של אגאדיר, ססיליה סיון, אמרה לאייס:

אנחנו מאמינים כי כל הבאזז הזה ישחק לידיים שלנו וזה קורה. […] אני מכירה את הרשת ויודעת איך היא עובדת. הבאזז שזה עשה הוא גדול יותר ממה שחשבנו שיהיה, גם בקיצוניות שלו. […] זה עושה לי חשק להנות עוד מהרעש הנוכחי מרוב שאני מרגישה שלמה עם זה, ולא להעלות עם החלק השני של הקמפיין.

אולם בניגוד למאבקים קודמים, הפעם המאבק לא הסתכם רק במחאה בסטטוסים בפייסבוק ובדף של אגאדיר, אלא גם בקמפיין ממוקד לפגיעה בדירוג של ההמבורגריה באתרי הדירוג השונים. בתחילה קראה ליוי וינטר, מנהלת תוכן ומדיה חברתית, לתת דירוג של כוכב אחד בדף ההמבורגריה בפייסבוק, וכ-2000 גולשים עשו זאת והורידו את הדירוג מ-3.9 ל-1.3, עד שאגאדיר נכנעה והסירה את יישום הדירוג מהדף שלה.

בדף הפייסבוק הלא-רשמי של אגאדיר, שנוצר אוטומטית לפי תחומי עניין של החברים ברשת החברתית, הציון של ההמבורגריה הוא 1.6, עם כ-200 דירוגים של 2-5 כוכבים ו-1400 דירוגים של כוכב אחד. את העמוד הזה אגאדיר לא יכולה לחסום.

דירוג 1.6 כוכבים בדף הלא-רשמי האוטומטי שנוצר לאגאדיר בפייסבוק, 9.8.2015 18:21

הגולשים ממשיכים בקמפיין גם באתרי דירוג חלופיים. לפני המחאה היו לסניף נחלת בנימין של ההמבורגריה 20 דירוגים בגוגל מפות. 20 נוספו בחצי היממה שאחרי קמפיין הורדת הדירוג, כשרובם של כוכב אחד, והדירוג הכללי עמד על 4.4. עכשיו, שתי יממות וקצת אחרי, יש שם 1279 דירוגים, מתוכם ארבעה בלבד של 5 כוכבים, שלושה של שני כוכבים וכל השאר של כוכב אחד. לפי הדירוגים הציון אמור להיות 1, אולם כרגע הוא עומד על 3.7 – ייתכן שבגוגל השעו את עדכון הדירוג כדי לבדוק למה עסק עם 39 דירוגים, שרובם היו מלפני 8 חודשים עד ארבע שנים, גדל תוך יומיים ב-3200% במספר הדירוגים.

אגאדיר בגוגל מפות, שבת לפנות בוקר:
דירוג סניף נחלת בנימין של מסעדת אגאדיר בגוגל מפות, 8.8.2015

אגאדיר בגוגל מפות, ראשון בערב:
דירוג סניף נחלת בנימין של אגאדיר בגוגל מפות, 8.9.2015 בערב

בטריפאדבייזר נרשם בחצי היממה הראשונה למחאת הדירוגים רק דירוג מחאה אחד מתוך 107 דירוגים, והציון הכללי של סניף נחלת בנימין של המסעדה היה 4 מ-5 נקודות ירוקות. לפי דפייסבוק המחאה “אגאדיר: טעם רע“, אתמול היו בטריפאדבייזר 18 דירוגי נקודה אחת למסעדה, וב-12:30 היום היו 165 כאלו.

היום יש למסעדה 309 דירוגים בסך הכל, 205 מהם בדירוג נקודה אחת (Terrible), הרבה יותר ממצביעי כל שאר הדירוגים יחד – 39 נתנו Excellent או 5 נקודות, 41 נתנו Very Good או 4 נקודות, 18 נתנו Average או 3 נקודות ו-6 נתנו Poor או 2 נקודות. הציון הממוצע אמור להיות 2 נקודות, אבל הוא עדיין עומד על 4, אולי גם כן בגלל בדיקת קצב הדירוגים החריג.

אגאדיר בטריפאדבייזר, שבת לפנות בוקר:

דירוג סניף נחלת בנימין של מסעדת אגאדיר בטריפאדבייזר, 8.8.2015

אגאדיר בטריפאדבייזר, ראשון בערב:
דירוג סניף נחלת בנימין של אגאדיר באתר טריפאדבייזר, 8.9.2015 18:30

בסיכום ביניים, הקמפיין רשם הצלחה מצומצמת, כשגייס כמה מאות מוחים, גרם לאגאדיר להסיר את הדירוג מפייסבוק והזיז קלות את הדירוג של המסעדה. החשיבות שלו היא בהתוויית הדרך למאבקים צרכניים עתידיים – פגיעה בדירוג של העסק באתרי דירוג שונים, שנשארת גם אחרי שהמחאה מתפוגגת.

תגובות

2 תגובות לפוסט “משדעכים את אגאדיר: הורדת הדירוג נשארת גם אחרי שהמחאה מתפוגגת”

  1. כוכבנית on 9 באוגוסט, 2015 23:02

    עם כוכבים לא קונים קוק.
    יש רק דרך אחת לשפוט את תוצאות הקמפיין, אבל אין לך גישה אליה.

  2. » טבעונים במתקפת שנמוך דירוג על ההמבורגריה הירושלמית “איוו” on 31 באוקטובר, 2015 21:32

    […] מהמאבק שנוהל נגד הקמפיין הסקסיסטי של רשת ההמבורגריות אגאדיר באוגוסט השנה. ליוי וינטר, מנהלת המדיה החברתית של אתר […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.