דב מורן העתיק ממשה צ’יקפוקה // אהוד קינן

כלכליסט מדווח ש”דב מורן משקיע בסטארט־אפ לקיצור זמן פיתוח אפליקציות”.

אלא שהפעם מורן אינו הראשון בתחום: משה צ’יקפוקה היה שם הרבה קודם, עם המכונה שמקצרת דברים ב-10%.

(אחרי שהוא קרא לי מרושע על הביקורת על סטארטאפ המקלדת המחורבנת שנסגר, אני לא רוצה שוב לקרוא לו שוב כשלון).


אהוד קינן הוא אח. הוא כתב על קורס למנהלי מדיה חברתית בגליון מאי 2012


פאוור פוינט קריוקי ובכורה לתוכנית מערכונים חדשה


פוסט של אסף שגיא ואהוד קינן


רבים מכם, או לפחות שלושה, שאולים אותנו מתי הפאוור פוינט קריוקי הבא. ובכן, התשובה היא שזה קורה ביום חמישי 12.7 בשעה 19:45 בבית לייוויק, דב הוז 30 בתל אביב. בנוסף, תצפו בהקרנת בכורה בתוכנית מערכונים סודית שאנחנו עובדים עליה קרוב לשנה.

פאוור פוינט קריוקי

פאוור פוינט קריוקי הוא משחק אילתור שבו כל משתתף עולה בתורו לבמה ומעביר הרצאה קצרה בעזרת מצגת שהוגרלה לו ושהוא מעולם לא ראה לפני כן. אפשר לנסות להעביר את המצגת כמו שהיא אבל אף אחד לא עושה את זה (אבל מי שיצליח יקבל פרס מפגר). מצגת על אמנות מודרנית, למשל, הפכה להרצאה על הסכנות שבמחלת האפילפסיה. במשחק נשלב את מרצי הבית ומשתתפים שנגריל מהקהל. הרשמה בכניסה והעליה לבמה לא חובה.

כאן עושים אטנדינג בפייסבוק.

כאן רוכשים כרטיסים – ויהיה יותר נוח לכולם אם תרכשו אותם באינטרנט.

כאן רואים חתולים מצחיקים.

קורס מנהלי מדיה חברתית, שיעור ראשון: מציאת תמונה למודעה לקורס מנהלי מדיה חברתית

פוסט של אהוד קינן

עשרות (!) סטודנטים לקחו קורס מנהלי מדיה חברתית. כולם למדו שם לחפש תמונות בגוגל אימג’ז.

הקרנה חינמית: מלחמת הכוכבים – השיווד ההמוני

פוסט של אהוד קינן

הסרט Be Kind Rewind חשף בפני בשנת 2008 את עולם השיוודים – גירסאות מעריצים דלות תקציב של סרטי קולנוע. ממש ממש לאחרונה, הגיע Star Wars Uncut – בעיניי אֵם כל השיוודים. זהו מיקור-קהל (Crowdsource) של גירסת מעריצים לסרט מלחמת הכוכבים (פרק 4) זה הפרק שבו טובים ורעים נלחמים בחלל החיצון.

גירסת ה-Uncut היא סרט באורך מלא, שמורכב ממקטעים של 15 שניות שהפיקו אנשים רבים, שונים ומשונים, דומים ונורמטיביים ברחבי האימפריה. בעולם שאני מכיר, זה בלתי אפשרי להרים פרויקט כזה, והלוואי שהייתי יכול לקחת חלק בארגון דבר כזה. בעולם שקייסי פיו מכיר זה פרויקט ששווה להשקיע בו יותר משנתיים עד שהוא קורה ואז להפיץ אותו לעולם. בשביל זה יש פאקינג אינטרנט. ובשביל חתולים מצחיקים. ובשביל פורנו.

התוצאה מבוססת על הסרט של ג’ורג’ לוקאס, אבל זו יצירה חדשה לגמרי, של הפקה המונית ועריכה מגניבה ביותר. ממש לא חייבים להכיר את סטאר וורז או להיות מחובבי הסרט המקורי בשביל להנות מזה. למי שאוהב קולנוע ואינטרנט יהיה מעניין לראות איך אנשים מעבדים משהו קיים, ואיך מצליחים לחבר כל כך הרבה סגנונות לכדי משהו שלהם. כל 15 שניות הסגנון והצורה מתחלפים מצילום ביתי, לצילום יותר מקצועי, לאנימציה מאויירת, לסטופ מושן, לאנשים בתחפושות מטופשות, ולכל אורך הדרך הסרט ממשיך להיות רציף וקוהרנטי.

פיו העלה את היצירה המוגמרת ליוטיוב, ועם סבלנות רבה אפשר לצפות בו באינטרנט בכיף. במקביל, אסף שגיא, יניב אידלשטיין ואני נקרין אותו בחינם בסינמטק הרצליה ביום שני הקרוב (6.2) בשעה תשע בערב. זה מצחיק, זה מעורר מחשבה, זה חינמי וזו הזדמנות לראות סרט אינטרנטי באורך מלא על מסך קולנוע, ולא במחשב בעבודה בזמן שגונבים שעה מארוחת צהריים ונשענים קדימה. יהיה כיף, בואו, הביאו את חבריכם, והפיצו.

הכניסה על בסיס מקום פנוי, ונשמח אם תאשרו בפייסבוק אם אתם מגיעים כדי שנוכל להעריך כמה מגיעים. הסרט באנגלית ללא כתוביות תרגום.

____________________
אהוד קינן הוא עיתונאי, בלוגר, סטודנט לקולנוע וקומיקאי ברשת. הוא סיפר על תחביבו המשונה להמחיז תמרורים בגליון ינואר 2012.

אהודק ממחיז תמרורים

פוסט של אהוד קינןאני לא יודע מה לעשות עם התמרור שאומר שמותר להעמיס על הגשר שסמוך לביתי עד 500 קילוגרם לכל מטר רבוע. תמרורים אחרים הצלחתי להבין והמחזתי אותם בעזרת חברים ועוברי אורח תמימים.

לאלבום המלא >>

__________________
אהוד קינן (בלוג, טוויטר) הוא עיתונאי, סטודנט לקולנוע, קומיקאי באינטרנט ונוסע בזמן. הוא כתב ביקורת על הסרט מלתעות 19 בגליון אוקטובר 2015.

אני מוותר על הקינוח

פוסט של אהוד קינן

היי אוונגרד, נחמד הרעיון של מנות מסרטים. חוץ משל יום שישי. אני אוותר.

________________________
אהוד קינן הוא עיתונאי אינטרנט וסטודנט לקולנוע, והוא מחפש שותפ/ה

דרוש\ה שותפ\ה

פוסט של אהוד קינן

לדירה שלי בשכונת נחלת יצחק הקרובה לעזריאלי, דרוש או דרושה שותף או שותפה. יש בדירה: מכונת כביסה ומייבש, ריהוט חלקי, חתול מאוד נחמד, חימום קבוע למים, חניה של הבניין ושותף סטודנט בן 29. השכירות היא 2,250 שקלים לחודש לכל שותף והכניסה היא ב-1.10.11. עוד תמונות של חדרי הדירה כאן. לפרטים: ehud@ehudk.com או 052-2496065

בואו לשמוע הרצאות שאפילו המרצים לא שמעו

פוסט של אהוד קינן ואסף שגיא

פאוורפוינט קריוקי ביום חמישי, 25.8.11 בשעה 20:00. בפאוור פוינט קריוקי לא צריך לדעת לשיר. גם בקריוקי רגיל לא צריך, אבל זאת לא הנקודה.

פאוור פוינט קריוקי הוא משחק אילתור שבו כל משתתף עולה בתורו לבמה ומעביר הרצאה קצרה בעזרת מצגת שנבחרה באקראי ושהוא מעולם לא ראה לפני כן. אפשר לנסות להעביר את המצגת כמו שהיא אבל אף אחד לא עושה את זה.

לדוגמה – מצגת על רפואת שיניים של ילדים הפכה להרצאה על העסקת ילדים במפעלים. מצגת אחרת הפכה לנסיון למכור לייזרים – כולל אפקטים קוליים שנעשו על הבמה. בפסטיבל אייקון כל המצגות הפכו למסע בזמן, באפי, שר הטבעות ובאפי.

אנחנו פותחים דלתות ב-19:30 בבית לייוויק, דב הוז 30, תל אביב. האירוע יתחיל ב-20:00.

במשחק נשלב את מרצי הבית ומשתתפים שנגריל מהקהל. הרשמה בכניסה. השתתפות לא חובה.

תבואו לא מוכנים.

מחיר: 20 שקלים

אפשר לקנות כרטיסים במקום או ברכישה מוקדמת. האירוע בפייסבוק.

וידאו (להדליק מסכים חובה):

פאוורפוינט קריוקי חוזר: מחר (ה’) ב-20:00

אחרי היעדרות ממושכת, חוזרים לבמה. בפאוורפוינט קריוקי לא שרים, אלא מרצים.

בואו להרצות על הבמה או לצפות באחרים מתמודדים עם מצגות שמעולם לא ראו.

פאוורפוינט קריוקי הוא משחק אילתור קבוצתי שבו כל משתתף עולה בתורו לבמה ומעביר הרצאה באורך 2:30 דקות בעזרת מצגת שנבחרה באקראי ושהוא מעולם לא ראה לפני כן.

אפשר לנסות להעביר את המצגת כפשוטה, אבל יותר מצחיק לבחור נושא ולקוות שהמצגת תזרום איתכם.

לדוגמה – מצגת על רפואת שיניים של ילדים הפכה להרצאה על העסקת ילדים במפעלים. מצגת על סיעור מוחין הפכה להרצאה על גלוחי ראש. בפסטיבל אייקון כל המצגות הפכו למסע בזמן\באפי\באפי.

עלות הכניסה היא 20 ש”ח לכיסוי ההוצאות.

אנחנו מתכנסים ב-20:00 בבית לייוויק, דב הוז 30, תל אביב. המציג הראשון יעלה כבר ב-20:30. מספר המקומות באולם מוגבל, אז כדאי להגיע בזמן.

במשחק נשלב את מרצי הבית ומשתתפים שנגריל מהקהל.

תבואו לא מוכנים,
אסף שגיא ואהוד קינן.

האירוע בפייסבוק