מהשרת של דור אלון נמסר: “אין תגובה”

ampm-recycling-300.jpg

המשרד לאיכות הסביבה עוד לא טרח להתייחס לתלונתי על הפרת חוק הפקדון ברשת AM:PM, אז החלטתי לפנות למקור. נכנסתי לאתר של בעלת הרשת, דור אלון, הלכתי לעמוד “צור קשר” וכתבתי להם שאשמח לשמוע למה הם מפירים את חוק הפקדון. הקלקתי שליחה והאתר ירק עלי עמוד עם הפרמטרים האלה והודעת שגיאת SQL מכוערת:

alon-error-300.gif

אני לא דובר SQLית, אבל אני בטוח שבין הקוראים פה יש כאלה שכן, ושיידעו להסביר מה קורה שם (להודעה המלאה הקליקו כאן או על הצילומסך).

AM:PM פתוחים 24 שעות ביממה; מקבלים פחיות רק בימי חול בין 8:00-22:00

לסניף AM:PM בשינקין 24 בת”א יש חוקים משלו. למשל: הסניף פתוח 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע, אבל פקדון על מיכלי משקה אפשר לקבל שם רק בימים א’-ה’ בין השעות 8:00-22:00, כפי שמבשר השלט החדש בכניסה לחנות:

ampm-recycling-300.jpg

למשל, שבאותו סניף מוכנים לקבל מלקוח לא יותר מ-30 מיכלי משקה, בניגוד לחוק.

למשל, שעל שלטי המבצעים של המשקאות כתוב באותיות קטנות שהמחיר “לא כולל פקדון”, בניגוד לחוק (מה שכבר דווח פה בעבר, ועדיין קורה, למרות שברשת הבטיחו שהדבר יטופל).

אבל האמת היא שהסניף הספציפי לא ממש אשם: מדובר במדיניות של הרשת. הנה ציון מחיר משקה בלי סכום הפקדון בסניף לינקולן 9, והנה אותו סיפור בסניף הרצל.

למי שעדיין שבוי בתפיסה רומנטית של AM:PM כרשת מטרומרקטים קטנה וחצופה שבועטת בגדולים, אזכיר שהיא שייכת לדור אלון, “חברת אחזקות בשווי מיליארדי דולרים” כפי שמצויין באתרה הרשמי, וענקית קמעונאות שמחזיקה בין השאר ברשת הריבוע הכחול, מגה, מגה בעיר, שפע שוק ומרכזי קניות בתחנות דלק דור אלון, כולל חנויות הנוחות אלונית וסופר אלונית.