בידקו: האם אתם קורבנות פוטנציאליים של גניבת זהות וחשבון בנק?

כסף אינטרנט. איור: Damian Vila (cc-by-nc-sa)

ynet העלה פרסומת שירות חדש של חברת ELOAN, שבאמצעותו תוכלו לבדוק אם אתם עלולים ליפול קורבן לגניבת זהות. ספציפית, מדובר בגניבת זהות שמשמשת לביצוע פעולות בחשבון הבנק דרך האינטרנט.

במסגרת השירות, תתבקשו להעביר ל-ELOAN את שם המשתמש והסיסמה שלכם לניהול חשבון הבנק באינטרנט. אם לא מסרתם את השם והסיסמה – אתם בטוחים. אם מסרתם – אתם כנראה בקבוצת הסיכון של אנשים שמסכימים למסור את שם המשתמש והסיסמה שלהם לאחרים.

כתבה על ELOAN ב-ynet

תודות: יהונתן קלינגר, ג’וני זילבר

מצגת הרשתות החברתיות של צה”ל

הנה המצגת המלאה (צילומסכים + טקסט*) של המצגת הצה”לית על הרשתות החברתיות, שעליה כתבתי בקטנוניסט.

חלון עם לוגו פייסבוק. צילום: Scott Beale, Laughing Squid, cc-by-nc-nd
חלון עם לוגו פייסבוק. צילום: Scott Beale, Laughing Squid, cc-by-nc-nd

להמשך קריאה

11/11: קשיים רבים בעולם האינטרנט

תיק דבקה מזהיר מג’יהאד אלקטרוני ב-11 בחודש:

בלעדי ומיוחד למקורות ללוחמת טרור של תיקדבקה: אל קעידה קבע את יום ראשון ה-11.11, כ’יום הג’יהאד האלקטרוני’, בו הוא יתחיל לתקוף אתרים, יהודיים, ישראליים, מערביים, ערבים, אותם הארגון מכנה ‘כופרים מוסלמיים’, ואתרים של שיעיים. […] ביום הראשון של התקפת הג’יהאד האלקטרוני יערך ניסוי ראשון של היכולת הטכנולוגית של מומחי האינטרנט שלו, ויופלו 15 אתרים. בכל יום נוסף הפעולה תתרחב, כאשר המטרה הסופית היא לאמן ולהפעיל מאות אלפים של האקרים מוסלמיים שישתקו את כל האתרים הפועלים נגד האיסלם.

[…]

באתרים [של אל קאעדה] נאמר כי הג’יהאד האלקטרוני, נועד להפעיל מאמינים מוסלמיים, שמסיבות שונות, ביניהן פיזיות, אינם יכולים להצטרף לשורות לוחמי הג’יהאד הנלחמים בשטח. אולם, הכותבים מדגישים, כי מילוי מצוות הג’יהאד האלקטרוני, היא בדיוק כמו מילוי מצוות הג’יהאד המקורי. האתרים אומרים, כי תחושת ההתעלות שהתקפה אלקטרונית יכולה להביא, איננה פחותה מההתעלות וההתרגשות של לוחם הג’יהאד בשדה הקרב. […] באם הג’יהאד האלקטרוני החדש יצליח ויצבור תאוצה הדבר יכול לגרום לקשיים רבים בעולם האינטרנט.

צחוק צחוק, אבל אני, לשם שינוי, מקדם בברכה את שליטינו הקונספירטיביים, ואני ממליץ גם לכם לפעול כמוני ולהקדים ולעשות גיבוי של האינטרנט.

bin-laden-coke-photo-by-zero_0ne-cc-by-nc-sa.png
שתו בין לאדן! צילום: zer(o_0)ne, cc-by-nc-sa