גרופון מפרסמים את סנאגי עם סרטון שלועג למי שקונה את המוצר המגוחך הזה

בגרופון פרסמו את הסנאגי, בן כלאיים של שמיכה וגלביה, ושילבו בדף סרטון על המוצר.

זה הסרטון:

כשל גרופון

אחר כך הם התעשתו ושמו את הסרטון הנכון ואז זה הפסיק להיות מעניין.

(הלשין: ניצן וידנפלד)

האם הצא”פ גרם לחשיפת פרשת הזמר והקטינה? [עודכן]

תאוריית קשר קטנה. ב-13.11.2013 יצא צו איסור פרסום על פרשת הזמר והקטינה, שנחקרה במשך מספר חודשים.

צו איסור פרסום בפרשת הזמר והקטינה

ב-14.11.2013 חשף גיא פלג את הפרשה בחדשות 2.

האם פלג פנה למשטרה לקבל מידע/תגובה, ובגלל זה הוציאו צא”פ? או שהוצאת הצא”פ גרמה לפלג לשים לב לסיפור ולדווח עליו? אם האופציה השנייה נכונה, מה שקרה כאן הוא שהמשטרה משכה תשומת לב לסיפור באמצעות הוצאת הצא”פ, שלכאורה נועד למנוע את הפרסום ושיבוש הליכי חקירה.

[עדכון 18.11.2013 11:16]
שאלתי את גיא פלג על סדר הדברים, והוא השיב: “הגעתי לסיפור לפני שהוצא הצו. הם רצו לבית המשפט מיד אחרי השידור. בעניין הזמר לא היה צורך בצו כי החוק אוסר לפרסם”.

רק דבר אחד לא מסתדר לי – התאריך על הצו הוא 13.11 ואתה דיווחת ב-14.11.
פלג: “אז יש טעות אצל מישהו בתאריכים. כשאני פניתי אמרו לי בפרוש שאין צו”.

נפתלי בנט ממליץ על שיר של אביב גפן, מתחרט

השיר השבועי בסטטוס הפייסבוק של השר נפתלי בנט הוא “קטונתי” של יונתן רזאל.

סטטוס של נפתלי בנט

במקור, השיר השבועי היה “קוצים” שכתב אביב גפן ושר עידן רייכל.

סטטוס של נפתלי בנט

עד שמישהו העיר לו שזה לא לעניין כי אביב גפן הוא שונא ישראל.

bennet during

לקוחה: יש לי תלונה על שירות הלקוחות שלכם! הוט מובייל: אנו מבקשים לא להציף את הוול

כשלי שירות הלקוחות של הוט הם כבר מיתולוגיים. הנה אחד מהחברה האחות הוט מובייל: לקוחה מתלוננת על טיפול לקוי בה, הוט מובייל נוזפים בה על הצפת קיר הפייסבוק שלהם.

הוט מובייל בפייסבוק נוזפים בלקוחה שהתלוננהמן הארכיב: הוט מסבירה לאישה שלא רוצה להתחבר אבל תשמח לשלם כדי לצפות במחוברים+ שהיא צריכה להתחבר כדי לצפות במחוברים+

[הבהרה] הפוסט עודכן כך שהוא לא עוסק בתלונה לגופה, אלא מתמקד בתשובה שהלקוחה ממפעיל דף הפייסבוק של החברה.

לפי מקורות זרים, האם יש צו איסור פרסום?

תומר אשור שואל את המשטרה בפייסבוק אם יש צו איסור פרסום

בלעדי לגיליון סוף השבוע: הקטינה בת ה-15 מדירת המסתור מדברת על הכל

כריכת הספר "יומנה של אנה פרנק"

פייסבוק ויתרה על face.com, שהפך למזבלת SEO של ניתוחים פלסטיים

ביוני 2012 רכשה פייסבוק את החברה הישראלית לטכנולוגיות זיהוי פנים Face.com בסכום שהוערך ב-100 מיליון דולר, ומיד סגרה את האתר ואת ה-API. מה נשאר מהדומיין הנחשק? במקום להפנות, כצפוי, ל-Facebook.com, הוא משמש כמגרש חניה של כתבות SEO על ניתוחים פלסטיים מהחודש הנוכחי, שלא נראה שמקדמים מנתח או אתר מסוים. ייתכן שבעתיד מנתחים פלסטיים יקבלו הצעה לקנות לינקים באתר או את הדומיין כולו.

face.com, נובמבר 2013

לפי פרטי ה-whois, הדומיין נרשם לראשונה ב-1994 ושונה ב-7.11, ממש לא מזמן. כרגע הוא רשום על שם עו”ד ג’ון בריהיל, שעוסק בין השאר בסוגיות הקשורות בשמות מתחם.

Face.com לפני המכירה לפייסבוק

Face.com לפני המכירה לפייסבוק

(הלשין: יריב נחשון)

ח”כ זנדברג: התנתקתי מהוט בתמיכה במאבק העובדים, נציגת שימור לקוחות אמרה לי שהמאבק הסתיים // עידו קינן, ג’וני זילבר

מאז שח”כ תמר זנדברג ממרצ התנתקה מהוט לפני מספר שבועות, במחאה על המלחמה שלהם בהתאגדות העובדים, היא קיבלה מספר פניות ממחלקת שימור הלקוחות שקראו לה לחזור לחברה. תשובתה היתה זהה – היא תחזור ברגע שהחברה תכיר בהתאגדות העובדים ותפסיק להעביר אותם לעבודה קבלנית.

אתמול קיבלה זנדברג סמס נוסף מהוט על “פרוייקט HOT חוזרים הביתה במחירים מעולם ומבצעים מטורפים”. היא שלחה את התשובה הקבועה, ואחרי כחצי שעה קיבלה שיחה מנציגת שימור לקוחות של הוט. “היא אמרה, ‘לא הבנתי בדיוק מה כתבת’. אמרתי לה, ‘מה לא הבנת?'”, מספרת זנדברג ל”חדר 404″. “אמרתי את זה לכמה נציגות בעבר, וכל פעם אמרו לי, אם תשני את דעתך תתקשרי אלינו. הפעם היא אומרת לי, ‘אני מבינה, הסיפור הזה, אז אני שמחה לעדכן אותך שהנושא נגמר והכל בסדר’. שאלתי, ‘סיימתם את סכסוך העבודה, הכרתם בוועד? הייתי שומעת על זה’. והיא אומרת לי ‘כן’. אמרתי, ‘אני שמחה מאוד לשמוע, אני אברר, ואם זה אכן נכון אני אחזור'”.

ההתכתבות בין ח"כ תמר זנדברג לבין הוט

התאגדות העובדים הנוכחית בהוט החלה במאי השנה באמצעות “כוח לעובדים”, בעקבות העברת טכנאים ונציגי שירות לעבודה קבלנית במיקור חוץ. בחודש יולי פתחו העובדים בעיצומים. ועד העובדים החליט בתחילת אוגוסט על חזרה לעבודה “כמחווה לבית הדין לעבודה לאור פנייתנו לבית הדין בדרישה לחייב את הוט להכיר בנו כארגון היציג”. בספטמבר, חודש אחרי סגירת המערך הטכני בהוט והעברת הטכנאים לחברת הקבלן ת.א.ט, אשר משרתת רק את הוט, הכריזו עובדי הקבלן על סכסוך עבודה בטענה לעומס עבודה. בת.א.ט טענו מנגד כי אינם מכירים ביציגות של “כוח לעובדים”, שתחתיו התאגדו עובדי הקבלן.

בעקבות הצהרתה של נציגת שימור הלקוחות, ח”כ זנדברג יצרה קשר עם “כוח לעובדים”. “כמובן שאמרו לי ‘לא היה ולא נברא’. הכל בבתי משפט”, היא אומרת. דובר “כוח לעובדים”, יניב בר-אילן, מסר בתגובה ל”חדר 404″: “המאבק עודו נמשך, היות והנהלת הוט לא מכירה בוועד העובדים. כרגע המאבק ניטש בבית הדין לעבודה, כי אנחנו לא מעוניינים שהוא יתרחש על גבם של העובדים והלקוחות בשביתה ממושכת. אנחנו מחכים לדיון נוסף לקראת סוף החודש. יש ויכוח גדול לגבי יחידת המיקוח, זה אחד הדברים שנידונים בבית הדין, אבל בהחלט מעל שליש מהעובדים [מאוגדים דרכנו]”.

“אז הנהלת הוט, אני שמחה לגלות שהלחץ הציבורי עובד, ואתם מתחילים להיבהל מהלקוחות שדורשים צדק ולהכין תשובות”, כתבה זנדברג בפייסבוק. “רק מה, אם השיטה שלכם היא לשקר ללקוחות פוטנציאלים, לא עדיף לעשות את הדבר הנכון והצודק, להכיר בוועד, לשבת איתו למשא ומתן ולהפסיק את המעבר לעבודה קבלנית? תעשו הרבה יותר טוב, לעצמכם, לעובדים וללקוחות”.

דוברת הוט, דנה אדמוני, מסרה בתגובה: “תהליך סגירת המערך הטכני והעברתו לחברות מתמחות הסתיים, ובהתאם הסתיימו שביתות הטכנאים, והשירות חזר לסדרו”. תגובה זו דומה להודעה שהוציאה הוט בסוף אוגוסט, ובה נאמר כי “עתה, עם השלמת המהלך של העברת מערך טכנאי השירות לחברות המתמחות, הסתיימו השביתות והחברה פועלת נמרצות על מנת לשפר את חווית השירות ללקוחותיה”. התגובה עוסקת בחשש אפשרי של לקוחות מפני שביתות ושיבושים בשירות, אך לא מתייחסת לנושא יחסי העבודה בהוט.

להטיח את הראש ב”קיר”

משחקי מילים שיגרמו לעיניים שלכם לדמם פנימה.

משחקי מילים על הקיר של פייסבוק בפרסומת של אנפיטק

יאיר לפיד חוגג 50 ודורון ישעתיד פדהצור כותב לו שיר הערצה מרגש

ומקפיד לתקן את “אני יורדת” ל”אני יורדת מהארץ”, כדי ששי פירון לא ייקרע מצחוק.

השיר של דורון פדהצור ליאיר לפיד

לדף הבא →