ארנה קזין: “טעיתי”

תקציר למי שמתעצל להקלינק: ארנה קזין, עיתונאית בהארץ, פרסמה בבלוגה באתר הארץ פוסט שכותרתו “דרושים פרשנים אמינים למערכת הבחירות“, בו כתבה שהיא לא סומכת על הפרשנים בתקשורת. כדוגמה לפרשן לא אמין בעיניה היא הביאה את נחמיה שטרסלר, עיתונאי בכיר בהארץ:

אני זקוקה לפרשנים שעליהם אוכל לסמוך. נחמיה שטרסלר, שאותו אני מכבדת ומוקירה מאוד כעיתונאי וככותב, הוא לא אחד מהם. נראה לי שהאידיאולוגיה הכלכלית שלו מסמאת את עיניו. במאמר שהתפרסם במוסף הבחירות של ”הארץ“ כתב שנתניהו הכי מתאים לשמש כשר האוצר – יותר מעמיר פרץ ויותר מאהוד אולמרט. וזאת למרות כל מה שקראתי בדו”ח של מרכז אדווה על העוני המעמיק והפערים הגדלים והפגיעה הקשה במגזרי עבודה שלמים, כמו שירותי החינוך. קשה לי לראות בו בר סמכא.

יובל דרור, שציטט את הדברים בבלוגו, העיר:

מצד אחד, בעיניי, זה אחד מסודות הקסם של ”הארץ”. שהוא מאפשר סוג כזה של פלורליזם בתוך המערכת. מצד שני, אני חושב שזה די מכוער שמישהו שעובד איתך באותו המוסד, באותו הבניין, באותה הקומה (טוב, במקרה הזה הם לא עובדים באותה הקומה), משחיר את פנייך באופן שכזה.

אמש גילתה בלוגרית העיתונות ולווט שהפיסקה נמחקה והפוסט נעלם מהבלוג (אבל הלינק הישיר אליו עדיין עובד).

“טעיתי”, אמרה היום קזין*. “יש כלל בעיתון שלא כותבים על אנשים בעיתון, ואני מכבדת את הכלל הזה. זו לא היתה ביקורת על שטרסלר, זה היה ויכוח עם עמדה חברתית כלכלית. אני מחבבת אותו, אבל אני פשוט לא מסכימה איתו. השתמשתי בשם שלו להעביר מסר חברתי-כלכלי”.

את מסכימה לאופן שבו העניין טופל? הסרת הפוסט מהבלוג?
“כן, זה נעשה בשיחה איתי. זה לא בלוג לגמרי פרטי, זה בכל זאת אכסניה של הארץ, ויש כללים”.

-strasler_coussin_haaretz.jpg

* הסיפור תוכנן להתפרסם ב-nrg, הוחלט שלא לפרסמו וקיבלתי מהמראיין את התמלול.

תגובות

4 תגובות לפוסט “ארנה קזין: “טעיתי””

 1. JaneLame on 27 במרץ, 2006 20:56

  לא פחות מעניין לדעת למה זה לא פורסם גם בנרג. מישהו מתנדב?

 2. תומר ליכטש on 28 במרץ, 2006 20:55

  מהסיבה הכי רגילה בעולם. באמת.

 3. רואה שחורות on 1 באפריל, 2006 18:30

  מי שטעה, שיפרסם התנצלות ולא ינסה להעלים ראיות. באותה מידה היתה יכולה לפרסם טור בעיתון ולמחרת לעבור בכל הפיצוציות עם טיפקס.

 4. » תוכן העניינים: האם לבלוגרים יש שיקולים כלכליים?| הבלוג של יהונתן קלינגר | on 20 באפריל, 2007 20:42

  […] אי אפשר שלא לתהות על ההבדל בין המקרה שהתרחש כעת לבין סיפורה של ארנה קזין בזמנו. כזכור, קזין פרסמה ב’בלוג’ שלה מאמר כנגד אסכולה כלכלית שמובלת על ידי נחמיה שטרסלר, ובעקבות הסרת הטקסט מהבלוג שלה שהתארח באתר הארץ הסירה לגמרי את הבלוג. בראיון שצוטט על ידי עידו קינן (אך לא פורסם לבסוף בNRG) מצוטטת קזין כאומרת: “כן, זה נעשה בשיחה איתי. זה לא בלוג לגמרי פרטי, זה בכל זאת אכסניה של הארץ, ויש כללים”. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.