גיזמודו רוצה אלפי דולרים; האם גאדג’טים מוכן לשלם?

סיפרתי לא מזמן על סקירת מקבוק אייר שפורסמה בגיזמודו, בלוג הגאדג’טים של גוקר מדיה, והועתקה, כולל תמונות, אל אתר “גאדג’טים” של רועי דויטש, שמשמש כערוץ המחשבים של אתר קשת [תיקון 21/02/2008 9:52] רועי דויטש מעדכן: “גאדג’טים נמכר במלואו לקשת לפני קרוב לשנה” [\תיקון].

בדקתי את תנאי השימוש של גיזמודו. הם מתירים לאתרים אחרים להציג שני זרמי-רסס, אחד של חדשות מקוצרות ואחד של חדשות מלאות שכולל פרסומות, ברשיון cc-by-nd, שאוסר ביצוע שינוי בתכנים, ואוסרים על שימוש בתמונות אם מדובר באתר מסחרי (כמו זה של קשת, למשל).

בעקבות הפרסום פנה אלי מישהו שביקש להישאר בעילום שם, אשר יצר קשר עם גיזמודו בנסיון להקים גירסה עברית של האתר. “בכדי להשתמש בחומרים של האתר ואפילו אחד יש צורך בתשלום של כמה אלפי דולרים, גם לתרגום”, הוא סיפר לי, וצירף תכתובת שלו עם גיזמודו.

הנה המכתב שלו (הוא ביקש להתנצל על השגיאות):

From: [השם הוסר לבקשת הכותב]
Date: June 19, 2007 11:03:20 PM PDT
To: blam@gizmodo.com
Subject: GIZMODO Israel

Hi.
First of all gizmodo is a great site.
can I buy an Israeli domain of gizmodo?
www.gizmodo.co.il

be in tough,
[השם הוסר]

והנה תשובת גיזמודו:

Hi [השם הוסר],

Thanks for your email about Gizmodo Israel. I’m afraid you cannot buy the Israeli domain.

We have formal licensing arrangements with partners in other countries. You will see that we have Gizmodo.fr, Gizmodo.de, Gizmodo.it etc. and many other domains worldwide. Our partners are commercial (ie they make money of the advertising on the site) and they pay us a monthly license fee for the right to use our content. You’d get the rights to use the brand name, the domain, the templates, and the content. Our partners typically translate 75% of the content and add about 25% local content themselves. You’d then be entitled to take all of the advertising revenues generated by the site, until a certain traffic threshhold is reached, at which point a small revenue share kicks in.

Can you tell me some more about your company, and how you would plan to manage this? Typically our partners are established media companies with writers in place and a sales team to monetize the advertising. It is a difficult thing to do to set this up as a person alone, especially given the license fee payable ($5,000 – $7,000 per month depending on the country). We do not do pure revenue share deals.

If this is still of interest, I look forward to hearing back from you.

Gaby

**************************
Gaby Darbyshire
Director, Gawker Media
[מספר טלפון ופקס]
www.gawker.com

**************************

תגובות

4 תגובות לפוסט “גיזמודו רוצה אלפי דולרים; האם גאדג’טים מוכן לשלם?”

 1. gyuval on 19 בפברואר, 2008 23:15

  למען האמת (וזה כי אני ישראלי תחמן וחסר עמוד שדרה)
  הרבה יותר פשוט לתת קרדיט למישהו אחר

 2. שחר שמש on 20 בפברואר, 2008 11:07

  לא ברור למה בקשת האנונימיות. המבקש לא עשה (מהתכתובת שמובאת פה) שום דבר רע, וגיזמודו ממילא יכולים לדעת מי הוא פשוט ע”י זה שהם בודקים למי הם שלחו את המייל הזה. אפילו כתבת את תאריך משלוח המייל, כך שקל במיוחד להם לגלות במי מדובר.

  שחר

 3. עידו קינן on 20 בפברואר, 2008 11:48

  שחר, גיזמודו יכולים לדעת מי זה; קוראי הבלוג לא. חוץ מזה, האיש ביקש ולי לא היתה בעיה למלא את בקשתו, כי שמו לא נחוץ בהקשר הזה.

 4. יהונתן on 20 בפברואר, 2008 13:23

  אני דווקא מבין את הבקשה של הכותב לאנונימיות; בין היתר כיוון שיכול להיות שהוא לא רוצה שעיסוקיו הנוכחיים יפריעו לו לנסות להרים כזה מיזם.

  הזהות שלו כלל לא רלוונטית לתוכן המסמך, שמסביר שגאווקר מעוניינים בכסף, מה שגאדג’טים לא משלמים ככל הנראה.

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.