אזרחים שלא באים לקדם אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר

[עדכון בסוף הפוסט: אדם שוב הגיב על הדברים]

“כמה אזרחים שרוצים להוציא את שכניהם וחבריהם מהאדישות” הקימו את אתר TLVote, “בחירות בתל אביב – יפו”, ומבטיחים ש”אנחנו לא באים לקדם פה אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר”. באמת? אז למה האנשים שמאחורי הפילנתרופיה המקסימה הזאת לא מזדהים?

אה, כי הם אנשי הקמפיין של רון חולדאי. שרון גפן גילתה שהשרתים שלהם הם השרתים של ריפרש, החברה של אדם שוב שמריצה את קמפיין האינטרנט של חולדאי, יהונתן קלינגר איתר קרבה בין מספרי היוזרים בגוגל אנליטיקס של TLVote ושל בלוג הבחירות של חולדאי, TLV1, ואני יכול להוסיף שהדומיין עצמו רשום על שם ניצן פלס, מנהל הפיתוח העסקי של ריפרש.

מעניין אם האזרחים האובייקטיביים שהקימו את TLVote הם אותם אזרחים אובייקטיביים שפרסמו את מודעת הבחירות נגד דב חנין, שגם היא נחתמה באנונימיות על ידי “תושבי ת”א – יפו”.

* למי שעוד לא יודע, למרות שזה המידע הכי גלוי בעולם: אני פעיל ב-CityDov, הקמפיין האינטרנטי העצמאי לבחירת דב חנין לראשות עיריית תל אביב.

[עדכון 10/10/2008]
בתגובה שהפילטר העיף למודרציה וראיתי רק היום, אדם שוב כותב:

אתם חמודים אתם, והתרגשות שלכם מה”סקופ” משעשעת וחביבה.
ובכן: אין כל כוונה להסתיר מי עומד מאחורי האתר, אילו היתה כוונה כזו מן הסתם לא היינו רושמים את הדומיין על שם ריפרש.
הכל בסדר, והנה אנחנו מבהירים קבל עם ועדה ובאותיות קידוש לבנה שמטה חולדאי מפעיל את האתר,ונשתדל עם זאת לספק בו מידע מועיל ואמיתי ככל האפשר.
יש?
שנה טובה ומלאת אנרגיות טובות לכולם.
(:

תגובות

44 תגובות לפוסט “אזרחים שלא באים לקדם אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר”

 1. ניבה on 9 באוקטובר, 2008 03:27

  בלי שום קשר, כל הרעיון (המאוד אופנתי וכנראה עובד) לשאוב לגיטמציה מזה ש”אין להם דעה” (שזו המשמעות האמתית של “לא תומכים במועמד כזה או אחר), כאילו שדעה זו מחלה מדבקת, הוא מופרך לגמרי, ומעיד על מה שמי שעומד מאחורי האתר הזה חושב על התומכים של חולדאי ואולי על תושבי תל אביב. מה שמוזר זה שזה באמת אופנתי, מזכיר קצת את הבחירות לאגודת הסטודנטים ואת “הצבעת המחאה” לגמלאים.

 2. דברים קטנים » פורטל הבחירות “שלכם” (שאינו פורטל הבחירות שלי)‏ on 9 באוקטובר, 2008 03:52

  […] עידוק כותב ומרחיב על העניין, ושופך עוד אור על ה”מאחורה” של האתר האנונימי לכאורה. * […]

 3. גדי שמשון on 9 באוקטובר, 2008 11:41

  ההכנסה היתה עובדת יפה אם הכותרת היתה ישירה וגוגלית לעילא: אנשי חולדאי מזייפים או כל מונח מתלהם אחר. עכשיו הגעת רק לבועה.

 4. יהונתן on 9 באוקטובר, 2008 11:59

  שמשון,
  אז תעלה פוסט על זה בבלוג שלך.

 5. לזרבוי on 9 באוקטובר, 2008 13:07

  סקופ סקופ, אבל אחרי שמסיימים לקטר על חולדאי ודרכיו הנלוזות, צריך גם לכתוב מילה על האתר עצמו, לא?

  להפתעתי, דווקא נראה שהתוכן באתר אובייקטיבי למדי, רוב האייטמים בו בכלל קשורים למצע של עיר לכולנו, והוא לא מצנזר אייטמים כמו סרטון נאצה נגד חולדאי או את הקשרים בין ההון לשלטון של הירוקים או את הטענות של חנין נגד חולדאי.

  מה גם שאם חולדאי עומד מאחורי האתר הזה, אז אנחנו צריכים להודות לו: אחרי כל, סביר להניח שכל קול נוסף שהאתר הזה יצליח לגייס, כנראה שלא ילך לחולדאי.

 6. קורינה on 9 באוקטובר, 2008 21:36

  הנה יריתי את יריית הפתיחה.
  http://www.notes.co.il/corinna/48447.asp

  כי מעכו תצא התורה.

 7. אדם שוב on 9 באוקטובר, 2008 22:47

  אתם חמודים אתם, והתרגשות שלכם מה”סקופ” משעשעת וחביבה.
  ובכן: אין כל כוונה להסתיר מי עומד מאחורי האתר, אילו היתה כוונה כזו מן הסתם לא היינו רושמים את הדומיין על שם ריפרש.
  הכל בסדר, והנה אנחנו מבהירים קבל עם ועדה ובאותיות קידוש לבנה שמטה חולדאי מפעיל את האתר,ונשתדל עם זאת לספק בו מידע מועיל ואמיתי ככל האפשר.
  יש?
  שנה טובה ומלאת אנרגיות טובות לכולם.
  (:

 8. גם אני אדם שוב on 10 באוקטובר, 2008 17:51

  וחשוב היה לי להגיד שהכל בסדר, שלא רמיתי, שכתבתי “אזרחים שלא באים לקדם אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר” כדי לומר שאנחנו מטעם מטה חולדאי. שאין סיכוי שהיינו עושים טעות כזו מביכה, כי אנחנו מקצוענים בני מקצוענים. שבכלל, לרגע אחד לא חשבנו להשתמש באיזו טקטיקה מגעילה מזן התגובות מטעם או משהו אחר שיש בו כדי להונות גולשים ואזרחים. אצלנו הכל נקי, כמו הירקון.

  ואני רוצה להגיד, כמי שגם הוא אדם שוב, שחבל על הכסף של חולדאי המסכן, ששם אותו על קמפיין אינטרנטי עלוב כזה, שמוכה שוק על ירך על ידי קמפיין עצמאי, קמפיין שחושף אלפי אנשים למסר שלו מדי יום, שיצר שיח אמיתי, שהביא את אתר עיר לכולנו לעשיריה הראשונה בחיפוש “תל אביב” בגוגל, ובקיצור עשה כל מה שריפרש לא הצליחו. גם אני אדם שוב, ואני מאשר את המסר הזה, כי הוא נכון.

 9. העלמה עפרונית on 10 באוקטובר, 2008 19:00

  אדם, אני לא קשורה לבחירות בתל אביב בשום דרך שהיא (אני בכלל גרה ומצביעה בירושלים) ככה שאת מה שיש לי להגיד אני כותבת בלי שום אינטרס לוקל-פוליטי:
  כשכותבים “אנחנו לא באים לקדם פה אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר” ומסתבר שמי שמחזיק את האתר דווקא כן מקדם אג’נדה, סיעה ומתמודד ספיצפי, זה לא בדיוק עולה בקנה אחד עם “אין כל כוונה להסתיר מי עומד מאחורי האתר”.
  רובנו, כן, גם אלה מאיתנו שמבלים לא מעט שעות מול הרשת, לא שולחים את האצבעות שלהם ללכת במקומם ולחפש מי מפעיל את האתר ועל שם מי רשום הדומיין, אלא מניחים שאתר שמתיימר להיות נייטרלי, כזה ש”לא בא לקדם אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר” הוא אכן אתר נייטרלי שלא בא, וגו’.
  כנות, יושר ויושרה הם דברים חשובים. כשאלו בנמצא, האנרגיות הטובות מגיעות יותר בקלות.

 10. אדם שוב on 10 באוקטובר, 2008 22:52

  עפרונית יקרה שלום.

  הרשת כידוע לך זריזה להפליא ואנשי רשת מוכשרים כמו עידו קינן זריזים עוד יותר.

  האמת הפשוטה היא שכתבו על זה עוד בטרם הספקנו לכתוב עד הסוף את כל תכני האתר ובהם תעמוד האודות שלו שבו יש גילוי נאות.

  אני מצטער שאני מקלקל את ה”חגיגה” לכמה עכברי רשת שחיים את חייהם מבלוג לבלוג (לא עידו, לא מתכוון אליך) וכאלה שמשוכנעים ששמש האינטרנט זורחת מישבנם – אבל זו האמת הפשוטה והנכונה.

  כן, הקמנו את האתר ואנחנו מסייעים להפעלתו כדי לא להפקיר את השטח ברשת בכל הקשור למידע על הבחירות לחבורה גדולה ומלאה זעם קדוש שמייצרת הרבה מאוד פעילות.
  הפעילות הזו היא אגב, לגיטימית כמובן לחלוטין – למעט פעילות של קומץ בלוגרים שנקטו בשיטות גבוליות בכל הקשור לאתיקה, גילוי נאות, ותרגילי קידום אתרים מבית מדרשם של יצרני ויאגרות ואתרי הימורים.

  אין טעם לחפש קונספירציות כי פשוט אין כאן, באמת שאין. אילו היו כאלה אזי מן הסתם הדבר הבסיסי והראשון שהיה צריך לעשות זה לרשום את הדומיין על שם לא מוכר – וזה כידוע לא נעשה ובכוונה תחילה לא נעשה – אנחנו מסייעים להפעלת האתר ועומדים מאחוריו בגלוי ובמלוא המרץ.

  חג סוכות שמייח לכולנו.
  א.

 11. ניר on 10 באוקטובר, 2008 23:07

  העלמה עפרונית,
  את אותה טענה ניתן להעלות גם כלפי האתר הזה –
  http://www.telavivtoday.co.il

 12. עידו קינן on 10 באוקטובר, 2008 23:10

  ניר, בעמוד האודות של telavivtoday.co.il כתוב בדיוק מי מפעילים אותו, ומה הנטיות הפוליטיות שלהם.

 13. איתי on 10 באוקטובר, 2008 23:58

  אדם שוב, בתגובה למעלה:
  “…האמת הפשוטה היא שכתבו על זה עוד בטרם הספקנו לכתוב עד הסוף את כל תכני האתר ובהם תעמוד האודות שלו שבו יש גילוי נאות.”

  על רקע זה חשוב לציין שעמוד האודות עמד יפה במשך כמה שבועות טובים והיה נראה די גמור.

  הנה הטקסט בעמוד טרם החשיפה של שרון גפן:
  “יש אנשים שחושבים שבחירות מקומיות זה דבר לא מעניין. אנחנו חושבים שלהיפך, אין דבר שיותר קרוב לבית שלנו מאשר מי יהיה ראש העיר ומי ישב במועצה. מי יחליט עבורנו מתי יאספו לנו את הזבל ומתי ידליקו את האורות ברחוב מדי לילה ואם אי פעם, לעזאזל, נוכל למצוא חנייה ליד הבית.

  אז הקמנו את האתר הזה, כמה אזרחים שרוצים להוציא את שכניהם וחבריהם מהאדישות. תוכלו למצוא פה את המידע המלא ביותר שניתן להשיג על המתמודדים, על הרשימות, מי הולך עם מי, מי נגד מי והחדשות הכי חמות מהגזרה. אנחנו מציעים לכם להיכנס מדי יום ותראו באיזו קלות תתמכרו ותמצאו את עצמכם מתווכחים בלהט מה ההבדל בין דע”מ ליאפא ולמה מיטל להבי כן ויעל דיין לא ולהיפך.

  אנחנו לא באים לקדם פה אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד אחר. המידע שאנחנו משיגים מגיע כל כולו מהרשת, ממידע שהוא חופשי וזמין, בלי להפר זכויות יוצרים. אם אתם חושבים שחסר מידע על מאן דהוא מהמתמודדים, נשמח לתרומתכם”

  והנה הטקסט בעמוד האודות אחרי החשיפה:
  “ש אנשים שחושבים שבחירות מקומיות זה דבר לא מעניין. אנחנו חושבים שלהיפך, אין דבר שיותר קרוב לבית שלנו מאשר מי יהיה ראש העיר ומי ישב במועצה. מי יחליט עבורנו מתי יאספו לנו את הזבל ומתי ידליקו את האורות ברחוב מדי לילה ואם אי פעם, לעזאזל, נוכל למצוא חנייה ליד הבית.

  אז הקמנו את האתר הזה,קבוצת אזרחים שרוצים להוציא את שכניהם וחבריהם מהאדישות. תוכלו למצוא פה את המידע המלא ביותר שניתן להשיג על המתמודדים, על הרשימות, מי הולך עם מי, מי נגד מי והחדשות הכי חמות מהגזרה. אנחנו מציעים לכם להיכנס מדי יום ותראו באיזו קלות תתמכרו ותמצאו את עצמכם מתווכחים בלהט מה ההבדל בין דע”מ ליאפא ולמה מיטל להבי כן ויעל דיין לא ולהיפך.

  חשוב לנו לציין – מטה חולדאי נותן לנו תמיכה וסיוע. למרות זאת, ולמרות דיעותינו הפוליטיות, האתר שאנחנו מקימים הוא אובייקטיבי ונטול פניות ומנוסח בשפה חדשותית נקייה מהטיות.

  המידע שאנחנו משיגים מגיע כל כולו מהרשת, ממידע שהוא חופשי וזמין, בלי להפר זכויות יוצרים. אם אתם חושבים שחסר מידע על מאן דהוא מהמתמודדים, נשמח לתרומתכם.”


  מסתבר שלקח איזה חודש וחצי “לכתוב את זה עד הסוף”. כלומר, להוריד פסקה שאומרת שלא באים לקדם שום אג’נדה ולהוסיף פסקה שאומרת שאנחנו מקבלים קצת כסף מחולדאי.

  אין קשר לחשיפה של שרון. אין קונספירציה. למעשה, אין חשיפה.

 14. אדם שוב on 11 באוקטובר, 2008 02:09

  גאון!

 15. שרון on 11 באוקטובר, 2008 02:49

  רגע, שאני אבין – אני עכברת רשת, או שהאינטרנט זורח מהתחת שלי?

  לא, כי באמת חשוב לי לדעת. אם כבר להטיח עלבונות, אז לפחות להיות ספציפיים.

 16. ניר on 11 באוקטובר, 2008 02:53

  עידו,
  לכתוב שערן היה פעם פעיל בעיר לכולנו ולקרוא לזה גילוי נאות, זה עושה צחוק מלעשות צחוק מהעבודה.

 17. העלמה עפרונית on 11 באוקטובר, 2008 02:59

  שוב שלום,
  העניין הוא, ובשורה התחתונה אני חושבת שזה מסכם את העניין מבחינתי,[1] שאני פשוט לא אוהבת שמתנהגים אלי כאילו אני מטומטמת.

  [1] למרות שאם כבר בענייני “עצות לאנשים שלא ביקשו אותן ממך” – אני גם לא אוהבת שמתנשאים מעלי. תודה ושלום.

 18. צביקה on 11 באוקטובר, 2008 04:15

  אני בהלם כמה רעש אתם עושים מזה. בחיי שאם לא הרעש בבלוגים, כלב לא היה יודע על האתר הזה. הם לא היו מקבלים לינק חיצוני אחד, היו מקבלים שלוש כניסות ביום מגוגל, וסתם היו מנפחים את החשבונית של חולדאי המסכן, שגם ככה יצטרך לשלם הון תועפות עבור קמפיין רשת גרוע כל כך כמו זה שמריצים בשבילו עד עכשיו.

  אבל אולי יש משהו מטריד בהסתתרות הזו. אני לא יודע. נראה לי שאני אגיש תלונה לוועדת הבחירות המקומית, ונראה אם הם חושבים שיש כאן בעיה או לא. כן, נראה לי שזה מה שאני אעשה.

 19. מושיק לביא on 11 באוקטובר, 2008 07:30

  אדם,
  תרגיע. עשיתם מעשה לא אתי מכוון ובידיעה. לא בסדר הגודל של ווטרגייט, סתם פאול קטנה של משיכה בחולצה. וכן, אפשר להבין ולראות מהתגובות שלך שעכברי הרשת מעצבנים אותך. אבל האמת? זאת לא תגובה ראויה. בנעלי בעל העסק שאחראי לעניין, מהרת להוסיף את הפיסקה המתקנת (והעדיין לא מספקת – מה זאת אומרת תמיכה וסיוע? חולדאי מממן את הבלוג מא’ ועד ת’, ואתה עושה ממנו כסף. זה בסדר ולגיטימי. רק עדיף לחדול מההיתממות הילדותית) ואף אחד לא הכריח אותך לבוא להגיב בבלוג של עכבר רשת בכיר. אין צורך לטנף. קמפיין פוליטי עושים בהתחראות או לא עושים בכלל. יש כאן אמוציות ואל תופתע אם מדי פעם נדבק בך קצת בוץ. ככה זה. אבל בסופו של דבר מצביעים לחולדאי ולא לך ואין סיבה להיכנס באופן אישי להתנצחויות האוויליות האלה אפילו אם נדמה לי שבצד השני נהנים קצת. להם (לנו?) מותר, זה באמת התחביב שלהם. לגיטימי שתצפה ותדרוש שההתיחסויות האישיות אליך יהיו ענייניות כאיש מקצוע, אבל בתמורה כדאי שגם אתה תתנהג כמו מקצוען.
  יאללה, ביי

 20. ערן on 11 באוקטובר, 2008 10:23

  אדם שוב –
  כשמציגים רשימות כמו רשימות המועמדים או הרשימות המתמודדות, כל עוד לא מנסים לקדם מישהו מסויים מהרשימה – נהוג להציג אותן בסדר הא”ב.

 21. דורה on 11 באוקטובר, 2008 10:51

  מה שהצביקה אמר. אם כי אין לי סימפטיה לחולדאי — מי שמשלם על קמפיין רשת מרושל, מגיע לו.

 22. נויף on 11 באוקטובר, 2008 11:37

  כן ברור, שהאתר שלי telavivtoday והאתר tlvote הם בדיוק אבל בדיוק אותו דבר:

  הרי לפרסם את השמות שלי ושל החברים שלי, כולל הפעילות הפוליטית שלנו, כולל קישור לבלוגים, כולל אימיילים, כולל הכל זה בדיוק, אבל בדיוק כמו לכתוב:

  אנחנו ניטרליים ולא תומכים באף אחד. שלכם, צוות TLVOTE.

  והנה עוד כמה דברים שכתבתי בנושא:
  http://www.meshune.net/blog/?p=1355#comment-34812

 23. אדם שוב on 11 באוקטובר, 2008 12:16

  זעם קדוש הוא ביטוי נפלא בעברית.
  אגב, מי שהצליח להמלט עד כה מלהקת הרעש של מנכ”לי האינטרנט מוזמן להביט ברשימת הלינקים על ביצועי רון חולדאי שהעלינו כאן:
  http://tlv1.co.il/105links

  יאלה צאו מחשכת הבלוגים אל השמש – יום יפה היום.
  (:

 24. שרון on 11 באוקטובר, 2008 12:52

  אתה מדבר כמובן על הרשימה שחצי מהפריטים סובלים מכפילויות, והחצי השני מורכב מהבטחות שלא קוימו, כן?

 25. צוות תל אביב אחת on 11 באוקטובר, 2008 13:13

  יש שם תגובה מצויינת של בחור בשם יוני. תקראי אותו ביסודיות.

  הביקורת העיקרית שלי היא לא על שוקי. שוקי לא אוהב את חולדאי, וזה מותר לו.

  מה שכן מפריע לי זה בעיקר ההתייחסות הבעייתית של הבלוגרים לפוסט של חולדאי בהשוואה להתייחסות העיוורת שלהם לפוסט של שוקי – כאשר יש כשלים רבים דומים ביניהם.

  משום מה, חולדאי הותקף על הפוסט שלו בעשרות פוסטים באינטרנט על עניין הכפילויות, אך אף אחד לא טען את זה כשכולם התלהבו מהפוסט של שוקי.
  אלא אם כן רוב הבלוגרים לא באמת קראו את הפוסט של שוקי, אלא סתם התלהבו ממישהו שעשה עבודה של איסוף חומר (שזאת גם אפשרות סבירה), מדובר לטעמי בסתם צביעות – כי אחרת הייתי מצפה שאף אחד בכלל לא ייתיחס לעניין הכפילויות של חולדאי (כי אחרת זו באמת צביעות).

  וכן, יכול להיות שהיו לי ציפיות גבוהות מדי כשחשבתי שבקהל הציבור הזה אפשר יהיה למצוא integrity גבוה יותר והם לא יבקרו משהו שאפשר להגיד עליהם או משהו שהם בחרו להתעלם ממנו כאשר זה נגע למועמד שלהם, אך נזכרים להתייחס לזה כשמדובר במועמד היריב (וכן, אני לא מקבל טענה של – “שתומכי חולדאי יכתבו על זה”).
  מעבר לכך אני לא מסכים לטענה שלך ל”אי-דיוקים” (חוץ מעניין הפוסטים שלא עבדו ועכשיו עובדים). מי שטוען שכולם אוהבים את חולדאי הוא עיוור, וגם חולדאי לא טוען את זה. כמו שטענתי הרבה מאד פעמים, אי אפשר שכולם יהיו מרוצים – כי כמעט בכל פעולה מישהו זוכה ומישהו נפגע (או ששניהם צריכים להתפשר) – אף אחד לא יכול לקבל 100%, ולכן גם אף אחד לא יטען שכולם אוהבים את חולדאי. גם אני לא טענתי את זה, ואם שוקי טוען את זה (שמישהו חשב ככה) – אז זה באמת לא ברור.

 26. צוות 2jk.org on 11 באוקטובר, 2008 19:09

  לפעמים, הכל יותר קל כאשר מזדהים בשם “צוות” ולא כותבים בשם האדם. פרנץ קפקא מאוד העריך את הצורה הזו, היא מציגה ממסד גדול וחזק שעומד יחדיו. הרבה יותר קל ל”צוות תל-אביב אחת” להזדהות כ”צוות” ולא כאדם העומד ומגיב באותה העת, התגובה עצמה גרועה עשרות מונים מתגובה אנונימית, היא תגובה של ממסד לא אנושי.

  זו בדיוק הבעיה ב”אזרחים שאיכפת להם”. אם אכפת לאזרחים והם לא רוצים להזדהות, שיעטו על עצמם שמות עט וישתמשו בהם לאורך כל הדרך, ולא איכפת לי איזה שם. אבל אם עומד מאחורי “אזרחים שאיכפת להם” כסף שהם מקבלים ממטה חולדאי, זו כבר תעמולת בחירות אסורה שגובלת בהטעיית הציבור.

  אזרחים שאיכפת להם צריכים להציג את עצמם, ולא להטות את הידיעות; באותה צורה העובדה שWiki-Tlv נסגר לעריכה מראה כמה המערכת דמוקרטית ומאפשרת עריכה: היא לא רוצה מגוון דעות, היא לא רוצה דעות בכלל.

  כשהסברתי היום לסבתא שלי למה כדאי לה להצביע לדב חנין, הסיבה העיקרית היתה שהוא (והצוות שלו) מקשיב. הסברתי לסבא וסבתא שלי, שנסמכים על תחבורה ציבורית וחיים במרכז תל אביב, כמה חשובה איכות הסביבה וכמה דב עבד למענה, הסברתי להם גם שדב יפעל לטובתם על ידי זה שלנכדים שלהם יהיה יותר קל לגור קרוב אליהם (סבא וסבתא שלי גרים במגדל)

  מדוע חולדאי לא נפגש עם בלוגרים? (ותאמין לי, יש בלוגרים שמוכנים להקשיב לו) מדוע בבלוג אין רשימה של חוגי בית שהוא מארח? מדוע צריך להקים אתרי תמיכה ואין לאותו מועמד תומכים מתנדבים בשטח שמוכנים לכתוב עליו?

 27. דורה on 11 באוקטובר, 2008 20:34

  אמוטיקונים פסיביים-אגרסיביים זה כל כך 1996.

 28. נמרוד אבישר on 11 באוקטובר, 2008 20:43

  וואו, אדם, אתה באמת חושב שמישהו קונה את “לא הספקנו לסיים את ה’אודות'”? שאלהים ישמור, לא צריך להיות עכבר אינטרנט נברן בשביל זה, או לחשוב שכל מיני דברים שאינם ממלאים אחר הפרדיקאט “זריחה” זורחים לך מהתחת, צריך טיפה הגיון פשוט. אותו ההיבריס שהביא אותך ואת החברה שאתה עומד בראשה – שאני חייב לומר, לא עושים עבודה מקצוענית במיוחד, בטח לא כזו שתצדיק את ההיבריס הזה – לפתוח אתר אנונימי מתוך מחשבה ש”הם טיפשים, הם לא ישימו לב” מביא אותך לתת הסבר פאתטי שכזה.
  ואגב, גם אם זה נכון, זה מעיד על חובבנות מדהימה. אתה הרי יודע שבצד השני של המתרס ניצבים עכברי רשת תאבי סיפורים ומתעבי חולדאי, שיודעים להריץ whois ומכירים מי זה מה, ואין סיכוי שאתר שעלה לאוויר ונוגע לבחירות הקרבות יחמוק מעיניהם. צריך להיות חובבן, שלא לומר אידיוט מושלם, להעלות אתר כזה לא שלם, ועוד כשהחלק העיקרי בו שלא שלם הוא זה שהכי מועד לביקורת. וזו לא הפעם הראשונה שאתה עושה את הטעות הזו: את האתר של חולדאי העליתם כששני פוסטים מכילים את הכתובית “כאן יהיה תוכן בקרוב” או משהו בסגנון.
  אתה מציג את עצמך, כך יש להניח, כאיש מקצוע ללקוחותיך. אתה גובה מהם עבור שירותים מקצועיים. אבל באותה נשימה אתה מתעלם מהקמפיין האינטרנטי, מבצע שגיאות וטעויות, מעמיד את עצמך – וגרוע מכך, את הלקוח שלך – באור שלילי. מתוקף כך נדמה לי – וזו דעתי בלבד, באשר אין לי את הכלים לבצע שיפוט מקצועי של עבודה שנמצאת מחוץ לתחום העיסוק המקצועי שלי – שאתה עושה עבודה חובבנית, ובכך אתה מזיק ללקוחותיך, מזיק לעצמך – ואם בכך היה די, לא הייתי טורח אפילו לכתוב את הדברים; אין לי רצון להצביע על אנשים ולומר להם בפנים שהם אידיוטים. אבל אתה גם פוגע, בעקיפין, בכל התנועה של האינטרנט כזירה פוליטית, מפני שלקוחותיך לא רואים בו תוצאות כתוצאה ממה שנראה כעבודה חובבנית ביותר. כולי תקווה שחולדאי קורא את השרשור הזה.

 29. נמרוד אבישר on 11 באוקטובר, 2008 20:46

  אה, כן, ואיש מקצוע בתחום שמדבר על “חשכת הבלוגים” כורת את הענף עליו הוא יושב. חשבתי שפתחתם בלוג לחולדאי. מעניין אם הוא חשוך.

 30. לזרבוי on 12 באוקטובר, 2008 01:37

  תקשיבו, חברים, הצהרת הכוונות של מפעילי האתר כוזבת, התגובה של אדם שוב מביכה, כל ההתנהלות שלהם סביב ה”חשיפה” הזו מביכה ופאתטית, אבל זה לא משנה דבר אחד – לפחות נכון לעכשיו, במבחן התוצאה האתר הזה באמת אינו נראה משוחד לטובת צד כזה או אחר.

  אפשר לבקר את הפעילות של ריפרש (ואת כל הנוהג הדוחה והבומרנגי לזייף “אנשים מן השורה” בקמפיינים אינטרנטיים מסוג זה), אבל עד כה האתר שלהם הוגן. כל עוד הם יקפידו על זה, אני לא חושב שזה כל כך נורא.

  ושלא יהיה ספק, אני דווקא תומך נלהב של דב, ולראייה הפוסט הבא שהעליתי היום:
  http://blog.hadugmaniot.co.il/dov-khenin-bechug-tzimer

 31. ניר on 12 באוקטובר, 2008 11:11

  חבר’ה, בואו לא נהיה צבועים. מלחמת האינטרנט הזאת מלוכלכת, אבל אני לא צריך לספר לכם מה קורה למי שגר בבית זכוכית ומחליט לשחק חמש אבנים.
  הזעם הקדוש שלכם על אדם שוב וריפרש היה יכול להיות באמת אמין אלמלא אתם בעצמכם חטאתם פשעתם בהתנהלויות על גבול הביריונות.
  אם נר האמת והגילוי והיושרה דולק 24 שעות לרגליכם, למה שוקי גלילי חוסם את הלינקים שמפנים לבלוג של חולדאי, שזו התנהלות חריגה שבחריגות?
  מדוע בויקי של התנועה לדמוקרטיה ישירה, שלינק אליה מקושר תמיד לתגובות של טוקבקיסט פעיל מהמחנה שלכם, שמו של רון חולדאי באופן מפתיע משובש כדי שהלינק לא יעבוד וגוגל לא יזהה אותו? (ואני מתכוון לזה -http://tinyurl.com/3ol8kp)
  בואו לא נהיה צדקניים יותר מדיי. כמו שכתבתי גם בתגובה אצל יואב לרמן, איכשהו נראה שיותר מדיי זמן מושחת לו על מלחמות גוגל במקום על נושאים ממשיים. תנו תשובות של ממש לנושאים שמעניינים את כולנו כתושבים וכמצביעים במקום לחפש ב-144 שמות של מגיבים שאיכשהו, שוקינגלי, תומכים בחולדאי.
  תנו תשובות, כי גם לכם הזמן אוזל.

 32. העלמה עפרונית on 12 באוקטובר, 2008 14:04

  ניר, ההבדל הוא שהדוגמאות שנתת הן דוגמאות ל”חוסר נימוס מקוון” ואילו כשבאתר נכתב “אנחנו לא תומכים באף אחד” כשהם דווקא כן תומכים במישהו (שלא להגיד – מקבלים ממנו שכר על הקמת האתר) זה שקר גס.

  לכשלעצמי, פחות מטרידה אותי השאלה מה היה כתוב בעמוד ה”אודות” הספיציפי, אלא העובדה שחברות פרסום משקרות לי. ואם הן משקרות לי במקרה הזה, אין שום סיבה בעולם שהן לא ישקרו במקרים נוספים. אז אולי אם אנשים יתפרצו ב”זעם קדוש” (אלק) פעם פעמיים, יפול האסימון לגורמים הרלוונטים והם יבינו שלפחות באינטרנט עדיף לוותר על שקרים (ולו שקרים מפורשים).

 33. רונה on 12 באוקטובר, 2008 19:49

  ניר, קוראים לזה ויקי כי אתה יכול להכנס לתקן ולערוך. עכשיו כבר לא צריך כי אני תיקנתי.

 34. עבודה שחורה » למה בעצם להצביע לדב חנין? on 12 באוקטובר, 2008 22:37

  […] אבל אני לא מקבל כסף על עבודתי עבורו. כפי שהסברתי לסבתי לא מזמן, אני רוצה שדב חנין יבחר כיוון שבחירה שלו תעשה לי יותר […]

 35. יהונתן קלינגר | למה כן להצביע לדב חנין? ‏ :: Intellect or Insanity‏ on 13 באוקטובר, 2008 09:10

  […] אבל אני לא מקבל כסף על עבודתי עבורו. כפי שהסברתי לסבתי לא מזמן, אני רוצה שדב חנין יבחר כיוון שבחירה שלו תעשה לי יותר […]

 36. עשיתי ריפרש. זה עדיין שם: | איך הופכים דב חנין לראש עיר on 13 באוקטובר, 2008 15:11

  […] בבלוג של רון שהקימה חברת ריפרש, שנציגיה הבכירים ביותר משתטים בתגובות מתנשאות מדי, חושבים שהם מסתירים טפח אבל מגלים טפחיים היסטריים […]

 37. לירון גורב on 16 באוקטובר, 2008 13:11

  אדם שוב נפל בפח! חחחחחחחח
  גדול!

 38. שומר המקלדת on 16 באוקטובר, 2008 13:24

  אדם שוב סובל מכמה מחלות:
  1. התנשאות
  2. יהירות
  3. חוסר אמינות
  4. חוסר מקצועיות
  5. רוע
  6. טיפשות
  7. תכמנות
  8. אגרסיביות
  9. שרלטנות
  10. חוסר הבנה באינטרנט

  כל אלו גרמו לו לעשות את הטעויות שציינתם כאן יפה מאוד ואין טעם שאחזור עליהן וכל אלו גורמים לו להתייחס אליכם בכזה זלזול, שימו לב לתגובות המתנשאות שלו “חשכת הבלוגרים”, חביבי, זה לא המקצוע שלך?
  אדם שוב, הוא לא אדם שראוי לתגובה, הכי טוב פשוט להתעלם ממנו ולתת לו להפיל את עצמו לבד. בזה, אגב הוא ממש טוב!

 39. רונית on 18 באוקטובר, 2008 00:23

  שומר מקלדת,
  נורא קל להכפיש אנשים ולהתחבא מאחורי איזה ניק הזוי כמו שלך.
  אני לא מכירה אישית את אדם אבל קראתי לאחרונה דיון מרתקת בהשתתפותו אפרופו כל ענייני חנין חולדאי והתרשמתי שהוא ההיפך מכל מה שתיארת כאן.

  אני מציעה לך להכנס לשם ולקרוא את הדיון האינטיליגנטי שנוצר בתגובות שם. אין ספק שהאיש חכם, שקול, ומקצוען – אחרי שקוראים את הדיון הזה.

  http://citydov.org/?p=739#comments
  אז לאט לאט…

 40. מתן on 19 באוקטובר, 2008 21:49

  רונית – לגבי הטיפשות והרוע אני נוטה להסכים איתך שלא כל כך הוגן להאשים בזה את אדם שוב. גם לגבי ה”הבנה באינטרנט” אני לא בטוח, כי אני בעצמי לא מי יודע מה מבין (משתדל לפעול למען עיר לכולנו ודב במדרכות). אבל לגבי השאר – התנשאות, יהירות, חוסר אמינות וכו’ וכו’ – אני חייב להגיד לך שהדיונים שקראתי בשעה האחרונה בנושא, כולל זה שאת הפנית אליו, דווקא כן מחזקים את הרושם שהבחור אשם בכל אלה.

  ואגב, עם כל ההערכה הגדולה שלי וההנאה הרבה שלי מהקמפיין האינטרנטי של החודשיים האחרונים, צריך להתחיל להשתמש באינטרנט לגיוס פעילים ברחובות – הדובסטוק היה דוגמה מעולה לזה, אבל זה לא מספיק. שלושת השבועות הקרובים הם קריטים, ובייחוד יום הבחירות. בימים האלה נצטרך להיות כולנו בחוץ, בשטח, ולהשתמש באינטרנט כדי להוציא עוד ועוד מאלפי התומכים שלנו לרחובות כדי להתמודד עם הכסף והשכירים שחולדאי ישפוך לקמפיין.

 41. ניגוד עניינים בתעמולת הבחירות לרשות עריית תל אביב - TheMarker Cafe on 11 בנובמבר, 2008 01:27

  […] ** בתגובתו כאן מכחיש אדם שהוא מעסיק או חבר אישי של יונתן  (חיפשתי לבדוק את הקשר בניהם כיום) אבל לאור שיתוף הפעולה בניהם כפי שמתגלה שוב אני משאיר את השאלה הזאת לשיפוטכם (במיוחד לאור הטקטיקות שמפעילה חברתו של מר שוב – ריפרש כפי שלפחות נטען בפוסט הזה: אזרחים שלא באים לקדם אג’נדה או סיעה כזאת או מתמודד א

 42. יהונתן קלינגר | אפילוג: לא הפכנו דב לראש עיר ‏ :: Intellect or Insanity‏ on 12 בנובמבר, 2008 10:42

  […] שלנו ממשיך לכתוב בבלוג שלו ולענות אישית (ולא באמצעות “צוות תל-אביב אחת” או פטריק סרוסים למינהם) לתושבים שלו. להמשיך את “זירת […]

 43. דברים קטנים » אדם לאדם חיזבאללונר (אבל בחיבה!)‏ on 14 בנובמבר, 2008 02:17

  […] בה יושבים ופועלים חברתך והארגונים שאתה מייצג מורכבת מעכברי רשת שחיים מבלוג לבלוג, ובריוני אינטרנט שחושבים ששמש האינטרנט זורחת להם […]

 44. כמה מילים על רון חולדאי « היכנסו וקיראו קצת על חולדאי on 20 בנובמבר, 2009 12:53

  […] של אדם שוב – שהתעסקו בצד האינטרנטי, ובין השאר עשו נסיונות די מסריחים ליצור אתרים אלעק אובייקטיביים כדי לנסות להשפיע על […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.