עמיתינו בגיזמודו / שירות חדשות חדש באינטרנט

1) יהונתן לבל פרסם ב”גאדג’טים”, האתר של רועי דויטש שמשמש גם כערוץ הגאדג’טים של אתר קשת [תיקון 21/02/2008 9:52] רועי דויטש מעדכן: “גאדג’טים נמכר במלואו לקשת לפני קרוב לשנה” [\תיקון], כתבה בשם “MacBook Air – הסקירה / בחינה ראשונה של הנייד הנחשק בעולם“.

איך לבל השיג מקבוק אייר? הוא לא. בלוג הגאדג’טים גיזמודו מקבוצת גוקר מדיה השיג אותו. לבל השיג את הלינק לסקירה של גיזמודו, ואת התמונות. יפה מצדו שהוא לא שוכח לתת קרדיט בכתבה המועתקת עם התמונות המועתקות:

עד שהנייד הדק בעולם ינחת בישראל לסקירה מקומית מקיפה, הבאנו לכם את סנונית הסקירות הראשונה, שהכינו עמיתינו מ-Gizmodo

(מה שהזכיר לי סקירה ראשונה קודמת של אתר גאדג’טים, שפורסמה ביולי 2007. היא עסקה באייפון, הטלפון הסלולרי של אפל, ונשאה את הכותרת “בלעדי: ה-iPhone הראשון בישראל / למערכת גאדג’טים הגיע ה-iPhone הראשון בישראל – קבלו תמונות וחוות דעת ראשונית“. בואו נאמר ככה, בכלליות: כשאתה העיתונאי הישראלי הראשון ששם יד על אייפון בישראל, אתה פאקינג חותם על הכתבה בשמך, ואתה בטח ובטח שפאקינג מצטלם עם האייפון; יש חוקים מאוד ברורים בעניין הזה. מצד שני, אם יצרת קשר עם אמריקאי שקנה אייפון, ביקשת ממנו לגלוש עם המכשיר לאתר שלך, לצלם את זה ולשלוח באימייל וככה תפרת את הסיפור, אתה מן הסתם לא מצטלם עם האייפון, כי הוא לא אצלך ביד, ואתה יכול להסתפק בקרדיט “מערכת האתר”).

2) שירות חדש באינטרנט: אתר חדשות שמביא חדשות מאתרי חדשות אחרים, מילה במילה כמעט, עבור גולשים שלא יכולים לגלוש לאתרי החדשות האחרים, כנראה.

והנה ראיון עם האיש שהביא לכם את האתר הנהדר הזה, אותו ערכה כתבת שעובדת באתר נוסף של האיש הזה, ואשר מתפרסם באתר הנוסף של האיש הזה, כולל מחמאות משתפכות לאיש הזה ולאתר הנוסף הזה. הידד האח למנהיגנו האהוב!

תגובות

4 תגובות לפוסט “עמיתינו בגיזמודו / שירות חדשות חדש באינטרנט”

 1. מעקב 404 | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 21 במאי, 2010 00:52

  […] הכתבה המועתקת מגיזמודו הוסרה מאתר גאדג’טים של קשת. 21.02.2008 / 20:50 | […]

 2. גיזמודו רוצה אלפי דולרים; האם גאדג’טים מוכן לשלם? | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 21 במאי, 2010 00:54

  […] סיפרתי לא מזמן על סקירת מקבוק אייר שפורסמה בגיזמודו, בלוג הגאדג’טים של גוקר מדיה, והועתקה, כולל תמונות, אל אתר “גאדג’טים” של רועי דויטש, שמשמש כערוץ המחשבים של אתר קשת [תיקון 21/02/2008 9:52] רועי דויטש מעדכן: “גאדג’טים נמכר במלואו לקשת לפני קרוב לשנה” [תיקון]. […]

 3. זרובינסקי הגבר | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 21 במאי, 2010 01:00

  […] זוכרים את יבגני זרובינסקי, שהקים אתר חדשות שמביא חדשות שפורסמו באתרים אחרים? וזוכרים את ManTalk.co.il, הדומיין שמשום מה לא נרכש על ידי גלובס שעומד להוציא מגזין גברים בשם ManTalk? […]

 4. הדלקת נר לשואה? עשית לייק ל”קריות באינטרנט” : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 1 במאי, 2011 23:22

  […] krayot.com, רשומים על שם יבגני זרובינסקי, שאוזכר פה בעבר (1, […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.