הדוברוּת של קשת: בכלל לא כוחנית

לפני מספר ימים היתה לי שיחה עם אחת הדוברות של קשת, בעקבות בקשת תגובה עבור כתבה שתתפרסם בימים הקרובים. נשאלתי על נקודת המוצא שלי לכתבה, והסברתי שהיא מתבססת על כך שמערך הדוברות של קשת מתנהל בצורה כוחנית מול עיתונאים. על מה אתה מבסס את הטענה הזאת, שאלה הדוברת. מן הידועות, השבתי, והנה דוגמה טריה מהזמן האחרון: דרשתם מכתבת של “העיר” “לבוא חיובית” אם היא רוצה לזכות בזכות השמיימית לסקר כיתות אמן של הטאלנטים של קשת (אשר היו פתוחות לקהל הרחב). זו דעה אחת של עיתונאית אחת מבלי ששמעת את הצד שלנו, אמרה הדוברת. אחרי שסגרנו היתה לי תחושת אי-נוחות. האם אני שופט את קשת לחומרה? שאלתי חברים מעולמות הטלוויזיה ועיתונות הבידור על מקרים מתועדים של התנהלות כוחנית כזאת, וקיבלתי דוגמאות בודדות והסבר: “אין הרבה תקריות מתועדות כאלה, כי עיתונאי בידור לא רוצים לשרוף את הגשר למאיה קרבט [דוברת קשת ומנהלת מחלקת יחסי הציבור שלה]”. מזל שלאנשי “העיר” כבר אין מה להפסיד, אז הם שורפים את הגשר על השער של עיתונם השבוע.

תגובות

10 תגובות לפוסט “הדוברוּת של קשת: בכלל לא כוחנית”

 1. ג'וני on 13 באוגוסט, 2010 18:52

  זה אולי לא הדבר הכי יפה להגיד, אבל היה לי הרבה יותר סנטימנטים ל”העיר” אם עופר מתן, שחתום על הכתבה השערורייתיתת!1 הזאת, ידע איך לחבר משפט.

 2. ג'וני on 13 באוגוסט, 2010 19:05

  חוץ מזה, מגניב. מאוד קינני.

 3. צפנביעד on 13 באוגוסט, 2010 19:32

  באופן כללי, רוב עיתונאי הבידור בארץ (כרגע, כן?) עובדים על תקן משכפלי קומוניקטים. לא רק עם יח”צ קשת.

 4. צפנביעד on 13 באוגוסט, 2010 19:36

  רגע, אני רוצה לתקן את התגובה שלי. יותר נכון יהיה לומר שהקו המנחה את העומדים בראש עיתוני הבידור ומדורי התרבות באתרים השונים הוא שכפול קומוניקטים. אתן קרדיט לעיתונאים עצמם שלא מעוניינים לעשות את זה.

 5. קפיטן עופר on 13 באוגוסט, 2010 20:37

  מה בכלל יש מעניין בקשת או בערוץ 2?

  מילא היה מדובר בתוכניות מעניינות, אבל הטלוויזיה של ערוץ 2 וקשת מפוהקת כבר שנים. למה בכלל לרדוף אחרי האנשים שעושים כזו טלוויזיה?

 6. יונתן on 13 באוגוסט, 2010 23:54

  בניגוד למה שנכתב כאן בתגובות אני דווקא לא התרשמתי שעופר מתן לא יודע לחבר משפט. קצת חבל שהוא לא יודע שלנוני מוזס אין מניות ברשת, אבל בהקשר של הכתבה הנוכחית זאת באמת הערה ל(קטנוניים) מיטבי לכת.

  לגבי הדוברות של קשת, מנסיוני הדל עד דל מאוד, התרשמתי שאכן הרבה יותר “קשה” לכתוב עליהם איטם שלילי, מאשר על אחד מגופי התקשורת המקבילים, מבחינת מאמצים שיעשו שם לשכנע אותך שאתה טועה, ושנקודת המבט שלך היא בעצם שגויה. אם כי זה, בניגוד למה שמתואר ב”העיר”, דווקא לגיטימי, ומבחינתם אני מניח שזאת אפילו מחמאה.

 7. השאלון on 14 באוגוסט, 2010 13:31

  רק אני חושב שמתאימה כאן הכותרת “מעשה סדום” ? ממש מתבקש, לא?

 8. תולי on 15 באוגוסט, 2010 08:27

  האמת שכן. אני מקווה שרק אתה חושב ככה.

 9. קשת נגד הרשת: מסירה מיוטיוב סרטונים שכלל לא שייכים לה : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 5 בספטמבר, 2010 21:04

  […] “בולשיט”? אז כזה. אם חיון מבקש להתנחם במשהו, גם עיתונאים ממוסדים מקבלים יחס כזה. הנה האייטם ההוא, שפורסם בגליון אוגוסט של מוסף פירמה של […]

 10. קשת נגד הרשת: מסירה סרטונים מיוטיוב, גם כשהם לא שייכים לה « creamdela.com on 6 בספטמבר, 2010 13:15

  […] אומרים “בולשיט”? אז כזה. אם חיון מבקש להתנחם במשהו, גם עיתונאים ממוסדים מקבלים יחס כזה. הנה האייטם ההוא, שפורסם בגליון אוגוסט של מוסף פירמה של […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.