היפה והחנון מנקודת המבט של אוכלי הנבלות וצרכני הרקבון

פוסט של נורית דרומי


היא כן כזו יפה (אז מה אם חלק עשה הטבע וחלק בעזרתו האדיבה של הצבע) והוא כן כזה חנון, כי אין מה לעשות, יש דברים בחיים שיפים יותר מחבורת התמורות הזוגיות ב-S5.

בסימן trout mouth מטורף וסגידה לאל הלא נכון, הלא הוא אלוהי הבוטוקס, נפתחה השבוע בקול תרועה רמה העונה השניה של היפה והחנון, להלן יפ”ח.

במאמר הביקורת שלו על הקונספט בוחר טל רוזנברג לתאר את צופי היפ”ח כתמצית הזוהמה האנושית, אנשים שיושבים במשך שעה וחצי עם האצבע מופנית כלפי המסך ורק מחכים לנקודות בהן יוכלו לפלוט “Ha-ha!” נלסוני כלפי המתמודדים.

אז נכון, כל ריאליטי מבוסס על מציצנות והמציצנות היא רדודה. היפ”ח באה ואומרת לאנשים – היי, יש לכם חסרון (ושאף אחד לא יעבוד עליכם, לקות חברתית או בורות הם חסרונות), בואו נעבוד על החסרון הזה ביחד וכולם ירוויחו. המתמודדים מרוויחים ובגדול, מלבד עשרים שניות של תהילה גם שיפור של החסרונות שלהם, ויכולים להעיד על כך איציק קסאפו ורעות מלכין, שרק השבוע ב”צינור לילה” של גיא לרר ראינו אותם חברתיים, נעימים, וחפים מבורות או חוסר יכולת לבצע אינטראקציה חברתית, לפחות למראית עין. ההפקה מרוויחה, זה ברור, ואנחנו מרוויחים רגעים קסומים כמו הביטוי הגאוני חיב”ס – חי בסרט, הפירוש המקסים של מגילת העצמאות כחוזה המדינה, ה”בדיחה הטובה” שסיפר ברברברברברבאום ועוד.

זה לא שיוצרי הסדרה חפים מטעויות, והמאמר של עידוק על התיאור הסטראוטיפי הבזוי של המתמודדים מציג נקודה נכונה (סליחה על החנפנות למארח), בייחוד אל מול טענת ערוץ 10 שהם לא מעוניינים לחשוף את זהות הזוגות בשעה שהדברים מפורסמים באתר.

אבל מכל סדרות הריאליטי המתועבות באמת, ששמות להן למטרה לשים אנשים נורמליים במצבי קיצון כדי לחשוף רגעים שהשאלה העיקרית בקשר אליהם היא האם הם מביכים יותר את המתמודדים או אותנו (כל סיטואציה באח הגדול), הבחירה להשתלח דווקא ביפ”ח נקראת לי תמוהה.

___________________
היה זה פוסט של נורית דרומי, כבר לא מתכנתת, עוד לא משפטנית

הפוסט נשלח באמצעות הפוסטומט. איור: יעל בוגן, העין השביעית, cc-by-nc-sa. עיבוד: עידו קינן

תגובות

4 תגובות לפוסט “היפה והחנון מנקודת המבט של אוכלי הנבלות וצרכני הרקבון”

 1. שחר on 12 בנובמבר, 2010 15:11

  לא יודע. אני לא מכיר הרבה דברים יותר יפים מחבורת התמורות הזוגיות ב-S5.

 2. אמיר on 12 בנובמבר, 2010 22:43

  לא הייתי ממהר לקבוע שחל שיפור אצל המתמודדים. לפי מה ששמעתי ממתמודד של העונה הקודמת החנונים לא כל כך נחשלים חברתית (למשל ההפקה מלבישה אותם) והיפות לא כאלה סתומות (מראיינים אותן שעות כדי לתפוס אותן אומרות דבר אחד מטומטם, ורק את זה מכניסים לעריכה)

 3. נורית on 12 בנובמבר, 2010 23:04

  מהמעט שהבנתי הם כן נחשלים חברתית (גם אם לא נראים חנונים בצורה קיצונית כמו שההפקה גורמת להיראות – אבל לא בהכרח יש קורלציה בין איך שאתה נראה לאיך שאתה מתנהג). ולא לדעת מה זה בור או מעשה, בהנחה שזה לא פרח מראשן לרבע השנייה, זו בורות בעיניי.

 4. דרגורן on 14 בנובמבר, 2010 11:42

  הבעייה בתוכנית הבזויה הזאת, היא ההגדרה “תוכנית מציאות”, כאשר בפועל בפרסומות יש יותר מציאות מאשר בתוכנית.
  “מכיל 100% חומרים מלאכותיים”
  “החנונים” לא חנונים כאלה במציאות, והיפות לא כאלה מטומטמות.

  ונשאלת השאלה – כמה שכנוע צריך בשביל לקחת מישהו רגיל, ולגרום לו להתנהג בצורה קיצונית בשביל תוכנית טלויזיה?

  שאלה לכותבת הפוסט:
  נורית – כמה אנשים את מכירה שהיו מוכנים לכתוב את אותו הפוסט שכתבת, אבל עם בשגיעוט כתיב (לדוגמא בשביל להתקבל לתוכנית הראליטי החדשה “הבורה והדיסלקט*”)?

  *ראוי לציין – אני דיסלקט מאובחן, והייתי כותב בשגיאות לו התגמול היה הולם מבחינתי (אישית אני לא חושב שלהופיע בתוכנית טלויזיה זה הולם, אבל עבור 100,000 ש”ח?)

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.