סיכום 2010: עשרת הפוסטים הנצפים ביותר בחדר 404

10

וויקיקם. פרשת ענת קם, שהעבירה מסמכים צבאיים לכתב “הארץ” אורי בלאו, נדחפה על ידי אומת האינטרנט שלא מפחדת מצווי איסור פרסום, על ידי התקשורת שרכבה על האינטרנט ועל התקשורת הזרה לקדם את הסרת הצו, ולבסוף הותרה לפרסום. ובינתיים, בוויקיפדיה העברית: האם ענת קם בכלל ראויה לערך? הבה ונאכל את הראש בנושא.

9

עיתונות זולה. פוסט אורח של עיתונאי אינטרנט לשעבר, שביקש לשמור על עילום שמו, הציג את מצבם העגום של העיתונאים האינטרנטיים.

8

השריפה בכרמל: זה כדאי!. עובדת של חברת קידום האתרים אינטרדייט פרסמה בישראבלוג פוסט קינה על השריפה בכרמל ומילאה אותו בלינקים לאתרים של לקוחות החברה. אחרי הפרסום, שצוטט גם בנענע10, ynet מחשבים ומקו, יובל כץ, סמנכ”ל תפעול ופיתוח באינטרדייט, לקח אחריות והתנצל.

7

א’ היא אורלי אינס. מעריב פרסם תמונות מהכנס שבו א’ הותקפה לטענתה על ידי ניצב אורי בר-לב. בעיתון כוסו פניה ושמה על שלט שעמד על שולחן הפאנל, בעיתון הדיגיטלי נשמטה ההסתרה. האינטרנט המשיכה להגחיך את איסור הפרסום ולבסוף החליטה א’ להיחשף בפניה ובשמה – ד”ר אורלי אינס.

6

עדן אברג’יל טובחת בכיף. אברג’יל, שהתפרסמה בארץ ובעולם בזכות התמונה שלה עם הפלסטינים הכפותים (ראו סעיפים 2 ו-3), התעצבנה על עומרי חיון, שהוסיף את תמונתה לתמונת הפרופיל שלו בפייסבוק. היא הביעה את מחאתה על קיר הפייסבוק שלו, ושם התפתח דיון שבו שחררה את חרצובות ג’ורתה, כגון: “אני שונאת ערבים ומייחלת להם כל רע ובכייף הייתי הורגת אותם אפילו טובחת”.

5

תשט”ו: תהא שנה טובה ומכוערת. אוסף ברכות שנה טובה אימייליות מכוערות, פוסט חד-פעמי בתש”ע שהוליד פוסט נוסף בתשע”א, ופעמיים זה כבר מסורת.

4

גוגל, המתרגם השוביניסט. שירות התרגום של גוגל תרגם משפטים מאנגלית נייטרלית מגדרית לעברית עם תפקידי מגדר שוביניסטיים – “אני נוהג במכונית” לעומת “אני לא יודעת איך לנהוג”, למשל. תגובת גוגל הסבירה שהתרגום מבוסס על סטטיסטיקה ומשפטים המופיעים ברשת, ובמילים פשוטות: הוא רק משקף את השוביניזם ברשת דוברת העברית.

3

עדן אברג’יל מצטלמת עם פלסטינים. הבלוג “סחים, הם בכל מקום”, שהוקדש להעלבת המיינסטרים הישראלי, חרג ממנהגו העוקצני ופרסם סקופ: תמונות שהעלתה לפייסבוק עדן אברג’יל, ובהן היא נראית במדים לצד פלסטינים כפותים. אברג’יל זכתה לתהילת עולם שלילית וקצרה. בלוג הסחים מיצה את עצמו והפסיק להתעדכן.

2

מם עדן אברג’יל. תמונת עדן אברג’יל והפלסטינים התיישבה בדיוק על הצורך של אומת האינטרנט הישראלית במם אינטרנט מקומי, פיסת מידע שמשוכפלת, ממוקססת, מעורבבת ומקבלת חיים משל עצמה.

1

נו לייק. בשנה האחרונה נפוצו הונאות הלייקים בפייסבוק – עמודים שמבטיחים לכם תוכן שערורייתי אם רק תעשו לייק, ובדור השני, כאלה שמבטיחים את התוכן בלי לייק, אך מוציאים אותו מכם בעורמה. האקר טוב לב פיתח קוד שעוקף את הדרישה ומאפשר לכם לצפות בפסולת הזאת בלי ללייקק.

* הערה: טכנית, למקום ה-5 הגיע הפוסט הזה, העוסק בעקיפת הונאות הלייק, אולם זמן מה אחרי פרסומו הוא הוסב להפניה לפוסט המקורי, ותוכנו התווסף לשם.

תגובות

2 תגובות לפוסט “סיכום 2010: עשרת הפוסטים הנצפים ביותר בחדר 404”

  1. הופ on 2 בינואר, 2011 13:37

    או בקיצור, שנת 2010 היתה התקופה היפה בחיינו.

  2. ביבי גאמפ, איפה החתול, טניה רוזנבליט, עדן אברג’יל ועוד: עשרת הפוסטים הכי נקראים בחדר 404 ב-2011 : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 31 בדצמבר, 2011 19:59

    […] והנה עשרת הפוסטים הנקראים ביותר ב-2010. […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.