הימים הנוראים באמת: סנטה קלאוס חוזר בתשובה

ימים נוראים הם כשסנטה קלאוס הגוי טפו ימ”ש תוקע בשופר לכבוד יום כיפור, וכל זה בחסות לשכת העיתונות הממשלתית.

הודעה של לשכת העיתונות הממשלתית

מן הארכיון: החרדי הזה הוא סנטה קלאוס בתחפושת

סנטה קלאוס מחלטר כדוס. צילום: נדבי נוקד

מאזן אימה סורי-ישראלי בגוגל ניוז

אם נותקף. גוגל ניוז, 27.8.2013

הלשין: איתי אשר.

אמריקן ביוטי ואמריקן גות’יק בפאוורפוינט

זיו מזרחי, קופירייטר, מעצב גרפי ויוצר בן 27 מתל אביב, יצר את pptify – יצירות אמנות קלאסיות משוחזרות בכלי הציור הבסיסי של תוכנת המצגות פאוורפוינט. עכשיו הוא נתן את אותו הטיפול גם לכרזות של סרטים מפורסמים.

בראיון שנתן לי ב”הארץ” אמר מזרחי:

אני מביט בציור המקורי ומפרק אותו בראש לגורמים – ואז יוצר אותם יש מאין תוך שימוש בצורות הבסיסיות של התוכנה (הוספה > צורות). אם יש צורך בצורה מורכבת יותר, אצור אותה ע”י מיזוג צורות. כלים אחרים הם הצללה, מילוי הדרגתי וטפטפת, שמאפשרת לי לדגום צבעים מהציור המקורי. לא מתיימר ליצור העתק מושלם, אלא משהו שמשמר את הלוק הפאואר פוינטי ובה בעת הוא קרוב מספיק, כך שהצופה יזהה את הרפרנס מיד. בסופו של דבר זה לפרק את ואן-גוך – מורכב ככל שיהיה הציור המקורי, הוא לא יותר מאוסף של צורות בסיסיות וצבעים.

pptfy, by Ziv Mizrahi

pptfy: The Anatomy Lesson of Dr. Nicolaes Tulp, by Ziv Mizrahi

pptfy: American Gothic, by Ziv Mizrahi

pptfy: shapes for The Son of Man, by Ziv Mizrahi

pptfy: The Son of Man, by Ziv Mizrahi

pptfy: Girl with a Pearl Earring, by Ziv Mizrahi

pptfy: creation of The Scream, by Ziv Mizrahi

pptfy: The Scream, by Ziv Mizrahi

כרזת הסרט "אמריקן ביוטי", עשויה בפאוורפוינט. יוצר: זיו מזרחי

כרזת הסרט "פורסט גאמפ", עשויה בפאוורפוינט. יוצר: זיו מזרחי

כרזת הסרט "מלתעות", עשויה בפאוורפוינט. יוצר: זיו מזרחי

כרזת הסרט "ספרות זולה", עשויה בפאוורפוינט. יוצר: זיו מזרחי

חדש מאפסון: מרכאות בחינם!

צילום יחצנות של אפסון

הודעה לעיתונות שנשלחה הבוקר:

אפסון מנהיגה “מהפיכה” צרכנית של ממש בתחום ההדפסה הבייתית‎

אפסון השיקה אתמול ליין חדש ומהפכני של מדפסות אשר הולכות “לשבור את השוק” ולהנהיג “מהפיכה” צרכנית של ממש בתחום ההדפסה הבייתית.

מדובר בהנהגת חיסכון משמעותי בכל הנוגע ל”שוק שאחרי” הקנייה והורדת ההוצאות הנלוות (המגיעות לאלפי שקלים בשנה למשפחה), אשר לא תמיד נלקחות בחשבון בעת הרכישה של המדפסת.

באמצעות הליין החדש של המדפסות ה- Ink Tank System, אפסון מציעה לציבור הצרכנים להיפטר מה”עז” ולהתחיל לשלוט בהוצאות ההדפסה שלהם.

ההמדפסות מגיעות עם “טנק” דיו המספיק לתקופה ממושכת וניתן למלאו בעלות מזערית (למשל 40 ש”ח בלבד דיו מקורי).

מצורפות הודעות לעיתונות תמונות נלוות לחלק מהדגמים וגם תמונת לייף סטייל ועוד אחת שמראה איך ממלאים את המיכלים מחדש. כאמור, מהפיכה.

מן הארכיון: זוג בוולנטיין מאוהב במוצרי אלקטרוניקה

רוצים ביצי חופש טריות? איתי מגידו מציע שתגדלו תרנגולות בבית כחיית מחמד // עידו קינן

איתי מגידו, למה לגדל תרנגולת בבית?
“האפרוח הראשון שקיבלתי לפני 20 שנה זה משהו שחקוק לי בזכרון. עם השנים התקדמנו, הישובים הכפריים הם פחות כפריים, ובמושבים רואים פחות תרנגולות. בנוף הישראלי אתה רואה כלבים וחתולים. אני התחלתי לגדל תרנגולות בבית, ראיתי שזה טוב וכיף, ובסופו של דבר אתה מקבל מזה תמורה. וחשבתי, למה שאנשים לא יתחילו לגדל תרנגולות בבית? פה התחילו בעיות: ברגע שבונים לבד לול בחצר, קל מאוד להזניח אותו. כשאתה בונה לבד, אתה לא יודע לתכנן כך שיהיה קל לנקות אותו ולאסוף את הביצים. זה הופך למשהון מוזנח, לא אסתטי ולא מושך. חשבנו קודם כל לתכנן משהו שיהיה אסתטי, שתמיד תהיה סביבו פעילות, בעיקר של ילדים. ככה השכנים לא מתלוננים על הריח – אין ריחות ואין זבובים. ברגע שאתה מקבל הדרכה אצלנו, אתה יודע איך לעשות את זה ואיך לגרום לכך שזה לא יהווה מטרד. אתה יכול לגדל תרנגולת בתור חיית מחמד”.

ביצה ואפרוח. אפרוח וביצה. איור: RomanYa / Shutterstock

ביצה ואפרוח. אפרוח וביצה. איור: RomanYa / Shutterstock

איפה מתאים לגדל תרנגולות?
“בעיקר בבתים צמודי קרקע. אבל יש לנו לקוחות שגרים בפנטאהוז, שפנו אלינו להציב את הלולים במרפסת שלהם. לול עולה בין 1800-2400 שקל כולל הדרכה. תרנגולות אנחנו לא מוכרים, אלא מחברים את הלקוחות שלנו עם מגדלים פרטיים”.

הן חיות מחמד מוצלחות?
“בתוך הקטגוריה של תרנגולות יש זנים ידידותיים לילדים, נותנים להרים אותם וללטף אותם, משתפים פעולה. זו חיית מחמד מאוד מוצלחת כי היא לא מבקשת ממך יותר מדי – תדאג לי למים, למקום בטוח, לשאריות מזון מהמטבח, ואני אתן לך ביצים. היא לא מבקשת ממך לקחת אותה לטיול כדי שהיא תעשה קקי, או שתפנה לה את ארגז החול בבית כמו חתול – נקיון של לול זה השקעה של חמש דקות אחת לשבועיים. בלולים שאנחנו מוכרים פשוט שולפים מגירה שאוספת את הלשלשת, ואפשר להשתמש בזה בתור זבל אורגני”.

איתי מגידו עם תרנגולות. צילום: אלעד מגידו

מבחינה חברתית, כמה תרנגולות נכון לגדל יחד?
“תרנגולות חיות בקבוצות. שמונה אפרוחים שנולדו ביחד יחיו בקבוצה אחת עד יומם האחרון, אם זה יתאפשר. ברגע שתנסה להכניס תרנגולת זרה לאותה קבוצה, יהיה לה קשה להסתגל, אבל בסופו של דבר אפשרי”.

מה עושים איתה כשהיא מזדקנת?
“סטטיסטית, חמש תרנגולות נותנות ארבע ביצים ליום. תרנגולת מטילה ביצים מגיל חצי שנה עד גיל 5, וחיה עד 15 שנה. התרנגולות מזדקנות יפה מאוד. יש תרנגולות שכשהן זקנות הן נראות אפילו יותר טוב. זה לא בהכרח אומר שהן נהיות חולות. אחרי חמש שנים שהיא נמצאת יחד עם המשפחה היא הופכת לחיית מחמד לכל דבר.

מה קורה אם מצרפים תרנגול?
“לא מומלץ לצרף תרנגול, מאחר ופה יכולות להתחיל בעיות עם שכנים. תרנגול לצערנו נתפס כמטרד – הקריאות שלו אינן כמו שהיו בעבר, בשעות הבוקר המקודמות – זה יכול לקרות גם בשעות הלילה. אם זה אזור מיושב, השכנים מתחילים לבוא בתלונות. הוא גם לא נותן ערך מוסף – התרנגולות יטילו ביצים גם בלעדיו, והביצים הללו יהיו לא מופרות, כלומר לא יבקעו מהן אפרוחים”.


גירסה שונה של פוסט זה התפרסמה במדור “סמול טוק” ב”מוסף הארץ”, 15.8.2013


האם אתה מתבייש במה שעשית היום? // ג’וני זילבר ועידו קינן

playing with scanner. צילום: Stig Andersen (cc-by-nd)

playing with scanner. צילום: Stig Andersen (cc-by-nd)

ברוך הבא לאוטופיה החדשה, אזרח-רשת. המחשב הוא ידידך. המחשב ידאג לכל צורכיך. האוטופיה החדשה עוצבה בידי מיטב המהנדסים ושוכללה כדי להיות נוחה, קלה לתפעול, ארגונומית וידידותית למשתמש. המחשב יודע מה אתה רוצה עוד לפני שאתה מעלה זאת על דעתך: הוא יודע משום שהוא קורא את התכתובות שלך. הוא יודע משום שמכשירי-הגלישה שלך מסונכרנים כולם לאותו חשבון-זהות מרכזי ומתואמים לפעול בתיאום מושלם: מסך-האינטרנט בסלון, משקפי-המידע שעל אפך, מכשיר-הרשת בכיסך, מכנסי-הגלישה המכילים את הכיס האמור: כולם יוצרים יחד הרמוניה סינרגטית נהדרת שיודעת מה אתה רוצה והיכן אתה רוצה לקבל את זה בכל רגע נתון. המחשב יודע את שאתה יודע, אזרח-רשת, וכמוהו יודעים כל אחיך האזרחים.

שאל את עצמך אם דבר חסר לך: האם אוכל לא מוגש לפיך ברגע שקולטני הרעב בקיבתך מתקשרים עם המחשב? האם האוכל הזה אינו זהה אחת לאחת למה שמוחך ישדר לך, בעוד האוכל מתממש על צלחתך, שאתה חושק בו? האם המזגן לא מתאים את עצמו לחום גופך? האם המים לא חמים תמיד במקלחת? האם המכונית לא ערוכה להתאים את עצמה לגופך ולקחת אותך למחוז חפצך טרם ידעת ששם אתה רוצה להיות? האם יש פיסת רכילות שנעלמת מעיניך? האם הסרטונים לא מבדרים תמיד?

המתנגדים המעטים לאוטופיה שלנו, קומץ הלודיטים האלו, שרים שירי הלל לרעיון שזמנו תם, דבר ללא ערך המכונה בפיהם פרטיות: מילה כמו בשפה זרה לכל מי שנולד אחרי החצי השני של שנות-העשרה. הריאקציונרים הללו מביטים אחורה בנוסטלגיה פתטית על תקופה שבה לכל אחד היה מה להסתיר, ואת האמצעים להסתיר זאת. אבל אתה, אזרח-רשת, חשוב: האם אתה היית רוצה לחיות בעולם שבו מאחורי כל חיוך אוהב אורבת מפלצת משחרת לטרף? האם חש אתה צורך להצניע, או להתבייש, במה עשית היום, או עם מי דיברת, או לאן גלשת, או מה שוכן בתחתוניך?

מיהם המתנגדים? ילידי המילניום הקודם, ילדי דור-המעבר, אזרחים שנולדו אופליין אבל ימותו ברשת, התופסים מדי פעם בכפתור צווארונך ומספרים לך שהעולם שלנו אינו לרוחם משום שהוא מושתת על תאוות הידע של הקומפלקס הממשלתי-תאגידי-צבאי. אבל שאל אותם, את מביאי המהפכה שמתכחשים למה שהביאו, שאל אותם: כשהם התנדנדו בין ענפי “פייסבוק”, גרסה 1.0 של האוטופיה, ונתקלו באלבום מלא תמונות-ביקיני של נערה שלא הכירו, בת דורם שטרם הבינה שמה שהיא כותבת ומפרסמת זמין לכל, האם הם כיבדו את אותה “פרטיות”? וכשהוצגו להם תמונות וסרטונים שהציגו אדם אחר שנתפס – נתפס, איזו מילה עבשה – בקלקלתו או במערומיו, האם נמנעו מלצפות ולשתף? התאווה לידע משותפת לכולנו, ובייחוד לדור-המעבר. מדוע שנלין על הקומפלקס הממשלתי-תאגידי-צבאי, שעושה שימוש במידע הזה כדי לשמור ולהגן עלינו?

ומהי אותה “פרטיות”? האם עולה בך הצורך להסתתר? האם אתה מתבייש בעצמך? הבלים: מרגע שנתנו המהנדסים מקלדת בידי אזרחי-הרשת, היו אלו מדווחים, ובפרטי-פרטים, על מה עשו ומה חשבו ומה אכלו ואיפה. איש לא הכריח אותם לעשות כן. כשאתה, אזרח-רשת, רק חושב, או מדבר, וכל אחד יכול לשמוע ולראות, אתה לא נתון בסד, אתה חופשי: אתה מבטא באופן טבעי ואוטומטי את רצונם של אבותיך מדור-הביניים להיות לא בודד כי אם חלק מהכלל, להושיט יד ולמצוא יד מושטת ולאחוז בה, לעד – לפרוץ סוף סוף מתוך הצינוק חסר החלונות שהוא תרבות ההסתרה, של הסודות המומתקים בצללים, של השקר – האם אתה, אזרח-רשת, כלל יודע מהו שקר? זהו העבר שהם מתרפקים עליו: שורה ארוכה של חדרים נעולים.

_______________
טיוטה ראשונה של טור שהתפרסם ב”גלריה שישי” של “הארץ”, 14.6.2013

נתוני המובייל של אתרי ועדת המדרוג // שוברים אמברגו

אישה צופה בטלוויזיה על גבי טאבלט. צילום:  Rommel Canlas / Shutterstock

אישה צופה בטלוויזיה על גבי טאבלט. צילום: Rommel Canlas / Shutterstock

רוצים לקרוא את נתוני המובייל של אתרי ועדת המדרוג לחודש יולי 2013? ההודעה לעיתונות נשלחה היום באמברגו לפרסום היום ב-13:30, אבל אני לא חתמתי על שום אמברגו.

תזכורת: הנחיתו עליכם אמברגו מבלי שהסכמתם? שלחו את החומר אל ת”ד 404 ואפרסמו כאן.

פרסום ראשון של נתוני המובייל ודירוג כלל אתרי הוועדה לחודש יולי 2013- הודעה לתקשורת מטעם וועדת המדרוג באינטרנט

בוקר טוב.

אנחנו שמחים לבשר כי החודש מתפרסמים לראשונה נתוני המובייל של אתרי וועדת המדרוג.

מצ”ב ההודעה לתקשורת ובה דירוג האתרים מותאמי המובייל, האפליקציות, אתרי הווידיאו, אתרי האינטרנט וקבוצות הבעלות, לחודש יולי 2013.

מוזמנים לפנות אלי בכל שאלה.

שימו לב- יש אמברגו פרסומי על הנתונים עד לשעה 13:30.

שיהיה סופשבוע מהנה!

הילה

להורדה (PDF, 444KB)

יישום תקנות שילוט מוצרים בפיקוח // שוברים אמברגו

עגלת קניות. צילום:  Dmitry Lobanov / Shutterstock

עגלת קניות. צילום: Dmitry Lobanov / Shutterstock

רוצים לקרוא דוח של המועצה הישראלית לצרכנות על יישום תקנות שילוט המוצרים בפיקוח בסופרמרקטים? ההודעה לעיתונות נשלחה היום באמברגו לפרסום מחרתיים בבוקר, אבל אני לא חתמתי על שום אמברגו.

תזכורת: הנחיתו עליכם אמברגו מבלי שהסכמתם? שלחו את החומר אל ת”ד 404 ואפרסמו כאן.

אמברגו לפרסום- יום חמישי בבוקר

88% מהמינימרקטים וכשליש מהסופרמרקטים אינם מציגים שילוט על מוצרים בפיקוח

מצורפים בזאת:

1. הודעה לעיתונות- שנה לשילוט מוצרים בפיקוח.

2. סקר גיאוקרטוגרפיה- מודעות הציבור.

3. רשימת הסניפים שנדגמו.

4. תקנות שילוט מוצרים בפיקוח.

5. רשימת המוצרים ומחיריהם- בגוף ההודעה לתקשורת.

6. פילוחים ו”עוגות”- בגוף ההודעה לתקשורת.

בברכה,

נורית לב

מנהלת קשרי-חוץ

המועצה הישראלית לצרכנות

טלפון נייד: XXX-XXXXXX

משרד: XX-XXXXXXX

אתר המועצה: www.consumers.org.il

דף הפייסבוק: http://www.facebook.com/#!/israel.consumers?fref=

להורדה (DOCX, 34KB)

להורדה (PDF, 97KB)

להורדה (XLSX, 28KB)

להורדה (DOCX, 12KB)

דוח נציב פניות הציבור ברשות השנייה // שוברים אמברגו

איש עם שלט טלוויזיה. צילום: Captblack76 / Shutterstock

איש עם שלט טלוויזיה. צילום: Captblack76 / Shutterstock

רוצים לקרוא על דוח נציב פניות הציבור ברשות השנייה לשנת 2012? ההודעה לעיתונות נשלחה היום באמברגו לפרסום מחר ב-6:00 בבוקר, אבל אני לא חתמתי על שום אמברגו.

תזכורת: הנחיתו עליכם אמברגו מבלי שהסכמתם? שלחו את החומר אל ת”ד 404 ואפרסמו כאן.

**** אמברגו לפרסום מחר, יום ד’ (14.8.13) בשעה 6.00 בבוקר ***

פורסם דוח נציב פניות הציבור ברשות השנייה לשנת 2012:

· עליה של 14% במספר התלונות הכללי- שליש מהתלונות מוצדקות

· זינוק של 160% בתלונות על תכנים פוגעניים ברדיו האזורי

· 25% מהתלונות התייחסו למהדורות החדשות

מצ”ב הדוח המלא ועיקרי הדוח.

לפרטים נוספים ניתן לפנות גם ישירות לדוד רגב בטלפון: XXX-XXXXXXX

בברכה,
מיטל שגב
דוברת וממונה
על יחסי ציבור והסברה
הרשות השנייה לטלוויזיה ולרדיו
טל: XX-XXXXXXX
נייד: XXX-XXXXXXX
www.rashut2.org.il

להורדה (DOCX, 123KB)

להורדה (DOC, 191KB)

להורדה (PDF, 1.26MB)

קומיקס חדש חוזר לפרשת ילדי תימן האבודים


עידו קינן

סבתו של ארז צדוק חשדה שהממסד מנסה לחטוף את הדודים שלו, והבריחה אותם מבית החולים. עכשיו הוא חוזר לפרשת ילדי תימן בספר קומיקס

במה עוסק הקומיקס החדש שלך?
“בין השנים 1948-1954 נעלמו מאות ילדי עולים חדשים, בעיקר מתימן. ההורים, לטענתם, לא קיבלו כל מידע מוסמך הנוגע לגורל ילדיהם. התעלומה קיבלה את הכינוי ‘פרשת ילדי תימן’, והקומיקס ‘נשאר מאחור’ עוסק בפרשיה הסבוכה והמסתורית הזאת מנקודת מבטו של יוסף, שאחיו הבכור יעקב נעלם באופן מפתיע. הקומיקס יוצג בפסטיבל הקומיקס אנימיקס“.

מאיפה העניין שלך בנושא?
אני סטודנט שנה שלישית בבצלאל. הכל התחיל מתרגיל בקורס עם רותו מודן, שבו התבקשנו לעשות קומיקס בנושא אחים ואחיות. הנושא של חטופי תימן מעסיק אותי כבר לא מעט זמן, כל המסתורין שאופף את המאורע הזה. הסיפור שעליו אני מתבסס הוא שכשדודים שלי הגיעו לארץ, לקחו אותם לבית חולים. היו מפרידים אז בין ההורים לילדים בטענה שהילדים הגיעו חלשים וחולים, ולקחו אותם לבית חולים בעין שמר לבדוק אותם. הם היו נעלמים, או שהיו אומרים להורים שהם מתו או שהועברו לבית חולים רמב”ם בחיפה. סבתא שלי חשדה, כי היא שמעה שמועות על מה שקורה. היא קלטה את זה עוד כשהם היו בעין שמר, הגיעה לבית החולים בלילה והבריחה אותם מהחלון”.

שער ספר הקומיקס "נשאר מאחור" של ארז צדוק

דף מספר הקומיקס "נשאר מאחור" של ארז צדוק

אתה חושב שהמדיום הזה מקל על העברת הסיפור?
“הוצאתי חמש חוברות קומיקס בעבר, זו הראשונה שאני עושה לקהל בוגר יותר, וגם הסגנון שונה מאוד מהסגנון הרגיל שלי. הנושא מאוד רגיש, ולעשות את זה דרך קומיקס עוזר להגיע לקהל צעיר שלא ממש מכיר את הסיפור הזה. הסיפור הזה כנראה ילך ויישכח, וכך יהיה יותר קל להגיע לילדים, וגם לקהל בוגר יותר. דרך קומיקס אפשר להעביר המון מסרים בצורה עקיפה דרך סיפור שהוא לא מסמך היסטורי מדויק, אבל עדיין עושה את מה שצריך, מעביר את הכאב שבסיפור הזה”.

היית רוצה בשבעקבות הקומיקס יקרה משהו, ישתנה משהו?
“זו שאלה מאוד קשה. מאוד הייתי רוצה להבין מה קרה מאחורי זה, האם זה סיפור אמיתי או שזה בכלל לא קרה וזה הכל המצאה. יש לי חשש מאוד גדול. מצד אחד, אחרי כל כך הרבה שנים לפתוח את התיבת פנדורה הזאת, אתה לא יכול לדעת מה יכול לקרות מדבר כזה. זה מאוד מפחיד. מצד שני, אולי זה מה שצריך לקרות, הורים שלא ראו את הילדים שלהם אולי עוד יזכו לראות אותם, או לגלות מה היה, אם היה”.

ארז צדוק. צילום: דנה שדה

יש אנשים שלא מאמינים שזה קרה, שחושבים שמדובר בעלילה.
“אני ראיתי את כל התוכניות שקשורות לנושא, יש סיפור אחד שבו ההורים פוגשים את הילד שלהם אחרי הרבה שנים, והוא מספר שההורים החדשים, האשכנזים, שהיו לו אמרו לו שיש לו מזל שהם לקחו אותו, בגלל העיניים הכחולות שלו. אתה לא יכול לדעת אם יש מישהו מאחורי זה שמסתיר את העניין הזה. יש הרבה עדויות על דברים שקרו, יש טענות שהיה בלגן כשהם הגיעו לארץ, שילדים מתו וטענו שלא הצליחו למצוא את ההורים אז קברו את הגופות. רוב ההורים אומרים שהם לא ראו גופות ולא תעודת פטירה, ויש כאלו שמספרים שכשהילד אמור היה להיות בן 18 הגיעה תעודת גיוס, שזה מאוד משונה בשביל מישהו שנפטר”.


גירסה שונה של פוסט זה התפרסמה במדור “סמול טוק” ב”מוסף הארץ”, 9.8.2013


לדף הבא →