על הקקי של נגב קרמיקה

מדי פעם אני מוצאת על הפרווה של החתולים שלי פירורים שחורים. זה תמיד מוציא ממני אנחה גדולה, כי אלה לא פחות מאשר גללים של פרעושים (איכס), ובעוד שמהגללים אפשר להיפטר בקלות, המלחמה בפרעושים היא ארוכה ומסובכת ודורשת אמפולות, מסרקים, שואבי אבק, ספריי K2000, פצצות חכמות והתערבות של הילרי קלינטון. אבל מה תעשה – תשאיר את הפרעושים למצוץ לחתולים את הדם? לא ולא.

מה שיותר גרוע הוא שלפעמים יש לי פרעושים גם בבלוג. אני יודעת את זה לפי הגללים שהם משאירים:

עזבו, רגע את ג’ורג’! ראיתם את העיצוב המדהים באח הגדול??? אין דברים כאלה פשוט!! במיוחד הריצופים..פשוט מגרה לעשות דבר כזה בדיוק:) אין ספק שנגב קרמיקה עשתה עבודה מדהימה!

תגובה זו הושארה בפוסט שעסק בשימוש-יתר ברפרנסים לג’ורג’ אורוול בחדשות. קחו רגע כדי לעכל את הטראגיות שבדבר. איזה לכלכן-אינטרנט רפה שכל, שמפריך במו מקלדתו את הפתגם “כל עבודה מכבדת את בעליה”, אשכרה חיפש “האח הגדול” בגוגל כדי להשאיר בכל מקום פרסומת “סמויה” פתטית על נגב קרמיקה — וכשהוא הגיע לדיון שבו הביטוי “האח הגדול” כלל לא התייחס לתוכנית, הוא עדיין השאיר את התגובה.

LOLCat for Caturday, photo richspk (cc-by-nc)

יתר על כן: הנהלת נגב קרמיקה, נואשת להוציא את המירב מהעובדה שהאריחים שלה הופיעו בתוכנית פופולרית, שילמה על התגובות האלה. ככל הנראה בכסף אמיתי, שעמו היתה יכולה לעשות מגוון של דברים מועילים יותר, כמו לגלגל את השטרות ולדחוף אותם לאוזן כשחיוך של אושר מטומטם שפוך על פניה השמנות.

“זהו? מזה את מתלהבת? אף פעם לא שמעת על טוקבקיסטים ממומנים? כל חברה עושה את זה”. ובכן: נכון. נגב קרמיקה (שלנצח תחרת בזכרוני כחברה עם ליקויי למידה קשים) רחוקה מלהיות היחידה שמטנפת את הרשת בהפרשות שיווקיות. אבל – וקחו את זה כעקרון לחיים – זה שיש גם קרדיות לא אומר שהפרעושים בסדר. מבחינתי, כל חברה וחברה שהופכת את עצמה למפגע תברואתי ראויה לקבל מנה בריאה של K2000 לפרצוף בדמות לעג וקלס פומבי.

גם אם היא ממש גרועה בזה.

מן הארכיון:
תגובה מהממת!!!!!
מלחמת האותנטים
מקבלוג: פוסט מורטם
אריה ניר והטוקבקים
די ללכלך לי את האינטרנט

תגובות

7 תגובות לפוסט “על הקקי של נגב קרמיקה”

 1. קורקינט on 4 בדצמבר, 2009 13:05

  סיכוי יותר מסביר שמנוע תגובות חולל טוקבק כזה (אלא אם יש לך הגנת CAPTCHA בתגובות). יש חברה ישראלית שמתמחה בזה ולפעמים התגובות שהמנוע משאיר תלושות למדי.

 2. fireshine on 4 בדצמבר, 2009 15:51

  @קורקינט, לא סיכוי סביר, כי הוא הגיב ישירות למה שהיא כתבה על ג’ורג’ אורוול.

  חוץ מזה, שאני חושבת שראוי לקשר במשפט “לגלגל את השטרות ולדחוף אותם לאוזן כשחיוך של אושר מטומטם שפוך על פניה השמנות” לכאן:
  http://www.dorbanot.com/?p=15378

 3. נמרוד on 4 בדצמבר, 2009 15:51

  קורקינט – לפי ההתייחסות לג’ורג’, סביר להניח שהספאמר במקרה הזה לא אוטומטי. בכל מקרה, יש יתרון מאוד גדול בספאמר ידני (ספאמרים אוטומטיים לרוב לא מצליחים לעבור את מחסום מסנני הזבל).

  בכל מקרה, אני די משוכנע שעוד שבוע-שבועיים, החיפוש “נגב קרמיקה” בגוגל יעלה את הפוסט הזה הרבה לפני כל איזכור אחר של הקשר ביניהם לבין האח הגדול – כך שיצא שכרם בהפסדם.

 4. קורקינט on 4 בדצמבר, 2009 18:38

  חבר’ה, בתור איש תוכנה שמכיר קצת אלגוריתמים יש סיכוי סביר ביותר (לא אמרתי 100%) שרובוט השאיר את ה”קקי” הזה.
  מן הסתם, ג’ורג’ אורוול והמונח “האח הגדול” לא ממש תלושים אח מן השני. הרובוט רץ על אינדקס של אתרים שהוא יכול לטקבק בהם ומחפש נושא עיקרי רלוונטי למושא הפרסום אותו הוא מבקש (אין הגיון להשאיר תגובה אוהדת לנגב קרמיקה בכתבה על אבנים בכליות בוויינט בריאות, נכון?). ברגע שנדמה לו שמצא, הוא מנסח תגובה על בסיס הטקסט שמופיע באתר ושותל תגובה. אלגוריתם מסובך מאוד, אבל קיים ובשימוש ובטח הרבה מנסים לשכלל אותו כי ברור שלטוקבקים יש השפעה רבה.

 5. Tweets that mention על הקקי של נגב קרמיקה | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן -- Topsy.com on 6 בדצמבר, 2009 12:04

  […] This post was mentioned on Twitter by Shahar Even-Dar Mand and Orr Hirschauge, חדר 404. חדר 404 said: פוסט חדש: על הקקי של נגב קרמיקה http://j.mp/6dJGEJ […]

 6. נגב קרמיקה: הפוסט נגד הספאמבק מקום 8 בגוגל | חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 6 בדצמבר, 2009 21:59

  […] קישינבסקי כתבה פה שלשום על ספאם תגובות של נגב קרמיקה בבלוג שלה. נמרוד טקבק ש”אני די משוכנע שעוד […]

 7. מנכ”ל הוט: למנף את השנאה של הלקוחות : חדר 404 • הבלוג של עידו קינן on 13 באוקטובר, 2010 18:52

  […] של דורה קישינבסקי, כותבת הבלוג OMG. קישינבסקי כתבה על הקקי של נגב קרמיקה בגליון דצמבר […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.