הסדר ניגוד העניינים אלוביץ’-נתניהו: היועמ”ש הדגיש מידע על עסקי אלוביץ’; השתמש בטעות במרקר שחור

הטקסט המודגש בשחור בהסכם ניגוד העניינים של שר התקשורת בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ', שכתב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט

היועמ”ש אביחי מנדלבליט פרסם היום הסכם ניגוד עניינים של ראש הממשלה ושר התקשורת בנימין נתניהו בנוגע לעסקיו של חברו איש העסקים שאול אלוביץ’ (מוטמע בהמשך פוסט). היועמ”ש ביקש להדגיש היבט מסויים בפעילות חברת “חלל תקשורת” שבבעלות משותפת של יורוקום תקשורת של אלוביץ’, אבל בטעות השתמש במרקר שחור במקום בצהוב.

הנה, תיקנתי את זה.

הטקסט המודגש בשחור תוקן להדגשה צהובה בהסכם ניגוד העניינים של שר התקשורת בנימין נתניהו ואיש העסקים שאול אלוביץ', שכתב היועץ המשפטי לממשלה אביחי מנדלבליט. תמונה: הלמו

חברת חלל תקשורת בע”מ (להלן חלל; בשליטת יורוקום תקשורת המחזיקה כ-64% מהמניות), המספקת שירותי תמסורת לוויינית, והיא החברה היחידה בישראל המספקת שירות מסוג “מקטע חלל”.

[…]

תמסורת לווינית חלל תקשורת: שירותי התמסורת הלוויינית מהווים גם הם שירות בזק שהפעלתו טעונה רישיון לפי חוק התקשורת. בתחום זה פועלות מספר חברות ולא ידוע לנו על שאלות מדיניות מיוחדות שמתעוררות בהסדרת פעילותן לפי חוק זה. לצד זאת, שירות ספציפי שאותו מעניקה חלל תקשורת הוא שירות מסוג “מקטע חלל”, המהווה גם הוא שירות בזק הטעון רישיון. כיוון שחלל תקשורת היא החברה הישראלית היחידה המספקת שירותים אלה, ובקשר עם טעמים מיוחדים שהתעוררו בהקשר זה, נקבעו ברישיונה לאחרונה תנאים שונים להבטחת השירות שהיא מעניקה וכן תנאים הנוגעים לזהות בעלי העניין בחברה. בהקשר זה, יובהר כי עליך להימנע מלטפל בהחלטות הנוגעות לרישיונותיה של חלל תקשורת. כמו כן, לנוכח האופי הבלעדי של השירותים שהיא מעניקה במקטע חלל עליך להימנע מלטפל בנושא זה באופן כללי.

לפי דוח מיידי של חלל תקשורת לבורסה מ-6.5.2015 (פדף), שירות “מקטע חלל” הוא “העמדת האפשרות של שידור מהקרקע אל לוויין בחלל ומלוויין בחלל כלפי הקרקע ע”י בעל הרשיון [ל’מתן שירותי בזק וביצוע פעולות בזק’; ע”ק], לצורך ביצוע פעולות שידור לציבור של חוזי ו/או שמע ו/או נתונים, או פעולות של תמסורת חוזי ו/או שמע ו/או נתונים בידי לקוח באלומות השונות של לוויין המממש רשת לוויינית ישראלית המוצגות בנספח לרשיון (‘האלומות’)”.

אחרי הקיפול – המסמך המקורי של היועמ”ש, והמסמך אחרי תיקון ההדגשה משחור לצהוב.

* הפוסט עודכן לאחרונה ב-14:21.

להמשך קריאה

אירוניה היא:

הודעה לעיתונות על כנס על פרטיות, שמחבריה לא יודעים לכבות את “עקוב אחר שינויים” בוורד:

(דרך עומר כביר בבלוג התיקונים).

המדיה פלייר הפר את איסור הפרסום

בשעות בהן עו”ד יורם חכם ז”ל עוד היה “עורך דין פלילי בכיר שחוסל בפיגוע פלילי, והמשטרה אסרה לפרסם את שמו”, מלשין אנונימי נחשף בטעות לשם, במקרה שאני חושב שאפשר לייחס למפלצת המטא-מידע:

גיליתי במקרה שכשצופים בוויינט בכתבה על חיסול עורך הדין דרך המדיה פלייר (דבר אופייני למשתמשי פיירפוקס), מופיע שם עורך הדין בצד ימין, בשם הסרטון.

שמו של עו\"ד יורם חכם נחשף בטעות בווידאו של ynet

• מן הארכיב: מפלצת המטא-מידע מכה במשרד התמ”ת, בסלקום, ב-BATM ובמרצ

מפלצת המטא-מידע מכה במשרד התמ”ת

כשמעלים לרשת תוכן ממסמך וורד, כדאי לוודא קודם שאין בו מעקב אחרי שינויים, לידיעת משרד התמ”ת:

tamat-meta-data.gif

(הלשין: רובי גורדון)

קורבנות קודמים של המפלצת: סלקום, מרצ-יחד, BATM.

ככה זה כששוכחים

מפלצת המטא-מידע הפילה בפח גם את סלקום.

כך נראה “תקנון – כרטיסים לפרסי עמ”י של ערוץ המוסיקה”, שלפי הקוד שלו נראה שנכתב ושוכתב ב-Word כש”מעקב אחר שינויים” פועל, הומר ל-HTML והועלה לאתר icellcom:

-cellcom_metadata.gif

(הלשינה: גלפי)

מן הארכיב: קורבנות קודמים של מפלצת המטא-מידע – מרצ-יחד ו-BATM

שם הוורד

עוד חברה נפלה קורבן (כנראה) למפלצת המטא-מידע, ודווקא לאחת המלכודות הפחות מתוחכמות שלה.

BATM הישראלית הוציאה אתמול הודעה לעיתונות על עסקת OEM עם “ספק גלובלי מכובד ומאוד מקצועי”, בלי לפרסם את שמו של הספק. אבל באתר Light Reading שמו לב שקובץ ה-Word שהכיל את ההודעה נקרא “foundery”, מה שגרם להם לחשוד שאולי מדובר בחברת Foundry Networks Inc. דוברת BATM לקחה את הזמן לפני שהודיעה לאתר שהיא מסרבת להתייחס לשאלה, ומ-Foundry לא הגיעה תגובה.

סודות מאחורי הקלעים של מצע מרצ-יחד

ויה ברכה גולשת אני מגלה שמרצ-יחד נפלו קורבן למפלצת המטא-מידע. במסמך ה-Word של עיקרי המצע שלהם [שאתם יכולים להוריד פה או באתר Knesset17], שנכתב על מחשבהּ של הפעילה חגית עופרן (גם את זה אפשר לגלות במטא-מידע של הקובץ) אפשר למצוא שתי מחיקות מעניינות:

בסעיף “חברה וכלכלה” נמחק המשפט “העלאה משמעותית של המס על רווחי ההון והנהגת מס ירושה”, ובסעיף “סביבה סוציו-אקולוגית בת קיימא” נמחק המשפט “הפסקת הפללה של צרכני סמים מסוג הקנביס”, והוחלף בפיסקה “מאבק נחרץ כנגד השימוש בסמים, באלכוהול ובסיגריות תוך אימוץ המודל הבריטי בתחום זה: העברת הדגש מהפללת המשתמשים בסמים מסוג הקנביס לאיתור סוחרי הסמים והענשתם”.

צילומסך מתוך מסמך ה-Word של עיקרי מצע מרצ-יחד

זה יכול היה להיות סיפור פוליטי מעניין, אלמלא המצע הסופי היה כולל את הסעיפים שנמחקו. ואנחנו נשארנו עם פאדיחק’ה אבטחתית-טכנולוגית שכדאי ללמוד ממנה לקח. מעניין אם יש שיעור כזה ביום הלאומי לאינטרנט בטוח.