!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

במסגרת העבודה אני מקבל המון הודעות לעיתונות, שחלק ניכר מהן עלול לשבש דעתו של אדם תבוני בכתיבה המתלהבת ובניסוחים הרעים.

אבל עוד לא יצא לי לפגוש ריכוז כל כך גבוה של מילות באז ריקות וסופרלטיבים עצמיים כמו בהודעה לעיתונות של NiXi, שנראית כאילו נכתבה על ידי תוכנה שהאלגוריתם שלה מורכב אך ורק מסימני קריאה. ההדגשות בטקסט הן שלי. קחו נשימה ארוכה, זה לא יהיה קל:

NiXi – פריצת דרך בקמעונאות עולם מוצרי הטכנולוגיה
מתחם קמעונאי חדשני, כמותו טרם נראה, המשלב בוטיק לממכר מוצרי טכנולוגיה מתקדמים, עם בית קפה מעוצב ואיכותי, יספק לכל באיו חווית קנייה רב-חושית אולטימטיבית.

NiXi צפוייה לחולל בסוף דצמבר מהפכה קמעונאית בתחום מוצרי הטכנולוגיה, עם פתיחת שערי המתחם (‘המימד’) הראשון לקהל אוהבי החידושים הטכנולוגיים.

NiXi הינה רשת חנויות קונספט ייחודית, המשלבת מן הצד האחד בוטיק למותגים המובילים בקטגוריות מוצרי המחשוב, התקשורת והאלקטרוניקה הבידורית (מצלמות דיגיטליות, טלפונים סלולריים, מסכי פלזמה, רובוטים, קונסולות משחקים, נגני מוסיקה דיגיטליים, מחשבים נישאים, מערכות קולנוע ביתי וכד’), ומן הצד השני בית קפה באיכות גבוהה ובעיצוב חדשני, הכולל בר אלכוהול עשיר, בר סושי ומטבח חלבי משובח.

המימד הראשון צפוי להיפתח בסוף החודש, בבית המילניום (הבניין בו נמצא מועדון הבריאות, ‘הולמס פלייס’), אשר בסמוך לצומת רעננה צפון, באזור ההיי-טק הבינלאומי של רעננה. בהקמת המימד הושקעו כ-13.1 מיליון ש”ח.

NiXi חרתה על דגלה ערכים של חדשנות, מובילות ומקצוענות. כתוצאה מאסטרטגיה זו, קהל אוהבי הטכנולוגיה צפוי להיחשף לראשונה לחוויה שתספק את המילה האחרונה בתחום. מתוך רצון להגשים את החזון המושתת על ערכים אלו, ומתוך המחויבות לקהל לקוחותיה, הקימה הנהלת NiXi את המיזם, שאין כדוגמתו בארץ ובעולם. כך למשל, כחלק מהמחויבות למובילות ולמקצוענות, NiXi החליטה להציג במימד לכל היותר ארבעה מבין המותגים המתקדמים והמובילים ביותר בכל קטגוריית מוצרים.

“NiXi היא למעשה זירה של אוהבי הטכנולוגיה למען אוהבי הטכנולוגיה”, מסביר קובי לוי, יו”ר NiXi (לשעבר מנכ”ל שטראוס). “NiXi מציגה קונספט חדשני בעולם הקמעונאות, בו אוהבי טכנולוגיה מביאים את המקצוענות בחדשנות לכל קהל אוהבי הטכנולוגיה. צוות NiXi, כשוחר טכנולוגיות וקידמה, פועל ויפעל ללא לאות, בכל החלטה ניהולית ובכל אלמנט במימד, לאפשר לקהל אוהבי הטכנולוגיה להתנסות ב- ‘דבר הבא‘. זוהי תפיסת עולם אשר תחשוף את הקהל לענף חדש בעולם הקמעונאות, ענף שבשנים הקרובות ילך ויהפוך מבוקש יותר ויותר”.

הקונספט הייחודי של NiXi תוכנן ונבנה בקפידה לאחר לימוד מעמיק ומקיף של התחום בארץ ובחו”ל ע”י היזמים במשך למעלה משנתיים ימים. הנהלת NiXi, בשיתוף חברת המיתוג המובילה, ‘עדלי אנד פרטנרס’, בראשות עדלי סטוק ומיכל ברנט, הובילה את תהליך בניית המותג, המבוסס על שילוב של טבע וטכנולוגיה והמתחבר לעקרונות חזון החברה.

המימד כולו – היכל של חדשנות, המתפרס על פני כ- 800 מ”ר – ממותג ומעוצב בעיצוב מוקפד, חדשני ואולי אפילו מהפכני. עשרות זרועות פלדה בגובה של כ- 5 מטרים (במשקל כולל של 37 טון) יוצרים קונסטרוקציה המחופה זכוכית ומראות (במשקל כולל של כ-15 טון), והמשווה למימד צורת כיפה. במימד שולטים צבעי לבן וניקל, והחומרים נירוסטה וזכוכית. השימוש בצבעים ובחומרים הללו מעניק סביבה נייטראלית ומינימליסטית, המבליטה את המוצרים המוצגים במימד באופן אולטימטיבי. כמו כן, במתחם פרוסים כ- 50 מסכי פלזמה ו- LCD (לרבות מסך קולנוע ענק בגודל של 160 אינץ’ (!) בבית הקפה) ומערכות מולטימדיה חדשניות, המוסיפים אף הם לחוויית הקניה הייחודית. ראוי לציין עוד, שהמימד כולו – אולם התצוגה ובית הקפה – מנוהל באמצעות מערכות מידע ובקרה מהמתקדמות בתחומן, שהאינטגרציה ביניהן פותחה במיוחד עבור NiXi, ושנועדו אף הן לאפשר שיטות תצוגה ומכירה חווייתיות. במימד יפעל גם קו האינטרנט המהיר בישראל, ברוחב פס של MB10 (!), בטכנולוגיית Wi-Fi (אלחוטית), כך שבבית הקפה יוכלו הלקוחות ליהנות מחוויית גלישה יוצאת דופן ומהנה במיוחד.

תרומה חשובה למראה המיוחד של המימד יש לייחס גם לגונדולות המוצבות בחנות. לאחר תהליך אפיון ועיצוב מורכב, שנמשך כארבעה חודשים בהשתתפות צוות מוביל ב- NiXi, יוצר במיוחד עבור NiXi, ע”י חברה איטלקית מובילה, פתרון מידוף חדשני ומתוחכם – ‘custom made’ – של גונדולות עליהן יוצגו המוצרים השונים בחנות. כל גונדולה עוצבה והותאמה לצרכים המיוחדים של כל קטגוריה של מוצרים, כשמדפי הגונדולות מוארים בתאורת לדים (LEDS), ומחווטים במערכות חשמל, תקשורת, ואבטחה חדשניות. גם לגונדולות המרהיבות והאלגנטיות הללו תרומה מרכזית בהבלטת המוצרים השונים העתידים להימכר במימד.

NiXi משנה את כללי המשחק גם בתחום תצוגת המוצרים. מתוך הרצון לסייע ללקוחות למצוא את המוצר המתאים ביותר לצרכיהם, ולממש את הפוטנציאל הגלום במוצרים הטכנולוגיים השונים עבורם, באולם התצוגה יוצג דגם אחד מכל מוצר, בתצורתו המורכבת והשלמה. כחלק מתפיסת הבוטיק, ניפוק הסחורה ללקוח איננו מן המדף אלא מן המחסן הממוחשב, באופן שמותיר את המדפים נקיים ממארזים וקופסאות, בדומה לנהוג בבוטיקים ושלא כמקובל. כך גם, כדי ליצור חוויה אינטראקטיבית אולטימטיבית ללקוח, המוצרים כולם מחוברים לחשמל ולאינטרנט, ומופעלים, כך שהלקוח מוזמן לחוש, להתנסות ולהתאהב

במראות ובעיצוב המיוחד של החנות ושל המוצרים הנמכרים בה, ביכולת להתנסות ולגעת במוצרים המתקדמים השונים, בסאונד העשיר במתחם כולו, ובטעמים ובריחות שמייצר בית הקפה לאורחיו – בכל אלה מבקשת NiXi לספק לקהל הלקוחות חוויה רב חושית כוללת ומיוחדת במינה, שאין לה אח ורע, בודאי לא בישראל.

קהל היעד של NiXi הינו אוהבי החדשנות הטכנולוגית. NiXi החליטה, בדרכה המיוחדת, למקם את חנות הדגל בסביבה עתירת טכנולוגיה מתקדמת – איזור ההיי-טק הבינלאומי של רעננה – סביבה אשר תהלום היטב את אופיה ומהותה של NiXi. בדרך זו מבקשת NiXi להיות קרובה יותר לקהל של ‘early adapters‘ – אלו שרוצים לחוות ראשונים את המלה האחרונה. המימד הראשון ממוקם, כאמור, בבנין היוקרתי והאיכותי ביותר במתחם ההיי-טק של רעננה, בנין הידוע בשמו ‘בית המילניום’. לרשות לקוחות NiXi תעמוד חנייה בשפע וללא תשלום.

NiXi שמה לנגד עיניה כיעד את מחויבותה המלאה בפני קהל אוהבי הטכנולוגיה בישראל להיות פורצת דרך, חדשנית ומובילה, וכך הנהלתה פועלת בכל פעולה והחלטה שנתקבלו במהלך הקמת המימד. כך למשל, על גג בניין המימד, בגובה של מעל ל- 60 מטרים, הציבה NiXi שלט ראשון מסוגו במדינת ישראל. השלט, המשתרע על גודל נטו של כ- 50 מ”ר (!), עשוי בטכנולוגיה חדשנית ומיוחדת – ‘Neon RGB’ – המאפשרת לשלט להאיר בתאורה דמוית לדים בצבעים מרהיבים המתחלפים באופן ממוחשב והניתן לתכנות.

אריאל נס, יזם ומנכ”ל NiXi, מסכם: “NiXi מאמינה שקיים בישראל קהל גדול של אוהבי טכנולוגיה, אשר צמא למקום שיספק עבורו את הצורך בעדכניות טכנולוגית, במקצוענות, בחדשנות ובחוויה מיוחדת. NiXi הוקמה לטובת אותו קהל כדי לענות בדיוק על צורך זה.”

NiXi נמצאת בבעלותם של אנשי העסקים וההיי-טק אלי רייפמן ואריאל נס.

תגובות

12 תגובות לפוסט “!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”

 1. Noamsml on 7 בדצמבר, 2005 00:37

  א. מדובר בבית קפה משולב עם חנות למוצרי טכנולוגיה, כך שזה לא ממש ביג דיל. אהבתי שהם שמים הדגמה חיה של המוצרים, אבל זה ממש לא חדשני גם כן.
  ב. neon RGB זה לא משהו דומה למסך LCD כתור שלט, נכון?

  בקיצור: Our goal is to furnish our shareholders through integration of inteactive and connected buzzword infrastructure.

 2. יהונתן on 7 בדצמבר, 2005 01:01

  כלל ראשון בהודעות לעיתונות: 150 מילים.
  כלל שני: מי, למה, מתי, איפה, כמה ולמה?
  כלל שלישי: 150 מילים, אמרתי?

 3. זיו on 7 בדצמבר, 2005 11:02

  אריאל נס הוא אחשל?

 4. grebulon on 7 בדצמבר, 2005 12:08

  איזה חרטוט
  בתור עובד לשעבר של רייפמן, אין דבר שיצא ממוחו הקודח של האיש שיצליח להפליא אותי…

 5. שחר שמש on 7 בדצמבר, 2005 13:59

  אה! זה בהחלט מסביר.

  אני מבלה הרבה מאוד זמן בבית המילניום בחודשים האחרונים. לפני כמה זמן צץ שלט עצום מעל הבניין שעליו כתוב “NiXi”, ללא כל הסבר. נסיונות להבין על מה מדובר הביאו את השמועה שמדובר במסעדה חדשה (מה שהתקבל בברכה – עוד תחרות יכולה רק לשפר את איכות האוכל) או חנות מחשבים (מה שהתקבל בפחות ברכה). עכשיו מסתבר שמדובר בשניהם.

  כל מה שנותר לעשות זה לקוות שהמהלך הזה לא יגמור לי לחלוטין את החניה כשאני מגיע לשם.

  שחר

 6. גילעד on 7 בדצמבר, 2005 15:06

  אם היה לי אח שהיה מוציא כאלה הודעות הייתי הורג אותו.

 7. JaneLame on 7 בדצמבר, 2005 15:53

  בית קפה מעצבן שמוכר גאדג’טים ממש עושה לי חשק לשפוך בטעות את הכוס על איזה טאבלט פיסי יקר.

 8. 404 Found on 8 בדצמבר, 2005 20:21

  […] זוכרים את NiXi, החנות החדשנית-פורצת-דרך-רב-חושית-אולטימטיבית-מהפכנית-מובילה-מקצוענית-המילה-האחרונה-וכו’? אז […]

 9. 404 Found on 18 בדצמבר, 2005 17:28

  […] קוראי הבלוג (הספורים, מסתבר מהסטטיסטיקות והתגבובים) זוכרים ודאי את NiXi, החנות החדשנית-פורצת-דרך-רב-חושית-אולטימטיבית-מהפכנית-מובילה-מקצוענית-המילה-האחרונה-וכו’. אותם קוראים עצמם ישמחו לשמוע שהערב התקבלה עוד הודעה לעיתונות של החברה. וכזכור, וירוס ההתלהבות-התלהמות מדביק את כל מי שבא במגע עם NiXi. […]

 10. 404 Found on 19 בדצמבר, 2005 12:51

  […] NiXi, החנות החדשנית-פורצת-דרך-רב-חושית-אולטימטיבית-מהפכנית-מובילה-מקצוענית-המילה-האחרונה-וכו’, מצאה ספק אינטרנט. הסופרלטיבים לא איחרו להגיע: הודעה לעיתונות חברת NiXi בחרה ב smile אינטרנט זהב כשותף האינטרנט במימד החדש קו האינטרנט המהיר ביותר עובר ב NiXi – 10 מגה בייט אלחוטי […]

 11. Room 404 on 16 בינואר, 2006 21:58

  […] התגעגעתם, נכון? אז בשורות משמחות: אחרי ש-NiXi, החנות החדשנית-פורצת-דרך-רב-חושית-אולטימטיבית-מהפכנית-מובילה-מקצוענית-המילה-האחרונה-וכו’, מצאה משרד פרסום, חתמה על הסכם עם ניופאן ובחרה ספק אינטרנט, היא סופסוף נפתחת. […]

 12. בהלה בעולם: חוק הספאם הופך את כולם לפרנואידים » עושים ליוני בצפר. on 19 בינואר, 2009 00:08

  […] נאלצים להפסיק עם העיצובים מגוחכים שלהם, להפסיק לרגע עם השטויות הרגילות שלהם, ולהתחיל להתחנחן ולהתחנף באופן […]

פרסום תגובה

עליך להתחבר כדי להגיב.