מופז קרא לביבי “שקרן” ויצא שקרן בעצמו, אבל גוגל לא משקר

בחיפוש גוגל של [שקרן], שתי התוצאות הראשונות הן משחק קלפים בשם זה, אחר כך יש תוצאות גוגל חדשות שבהן כל הכותרות עוסקות בדיל, הראשונה מזכירה שמופז כינה את ביבי שקרן והשתיים האחרות עוסקות בהתקפלות שלו אל תוך הממשלה. התוצאה השלישית בהמשך החיפוש היא כתבה מ-ynet, “מופז אמר: נתניהו שקרן, לא ניכנס לממשלה שלו”, ומיד אחריה הכתבה “מופז על ‘נתניהו שקרן’: שמנו את זה מאחורינו – חדשות”. מופז השקרן חוזר פעם נוספת בעשיריה הראשונה, במקום השמיני, עם כתבה מחדשות 2 במקו, “הגולשים צוחקים על מופז: שקרן שקרן”.

כשכותבים [שאול מופז] בגוגל, הוא נותן מספר השלמות אוטומטיות (Google Suggest). רק בעשירית מופיעה המילה “שקרן”, וגם שם מדובר במה שמופז אמר על נתניהו, [שאול מופז ביבי שקרן].

בחיפוש המילה [שקרן] בגוגל תמונות מתקבלת בעמוד הראשון תמונה של שאול מופז. התמונה מגיעה מידיעה טריה באתר thenews.co.il על התרגיל של מופז ובנימין נתניהו. ראש הממשלה מופיע שבע תמונות מאוחר יותר, מיד אחרי בשאר אסד, ולא בהקשר של התרגיל הנוכחי אלא בנושא הדלפות מוועדת חוץ ובטחון. את מופז ונתניהו מקדימים מאיר דגן וגבי אשכנזי בתמונה משותפת מכתבה בוואלה על כנס שבו כינה דגן את השר גלעד ארדן שקרן.

_________________
תודה, ערן ורד

האם שאול מופז מחק את הסטטוס שבו הבטיח לא להיכנס לממשלה? ספוילר: לא

יש דיבור ששאול מופז מחק מהפייסבוק שלו את הסטטוס המדובר שבו הוא מתחייב לא להיכנס לממשלת בנימין נתניהו. הסטטוס התפרסם לפני חודשיים, ב-3 במרץ, ולשונו:

סטטוס של שאול מופז: "תקשיבו טוב: אני לא אכנס לממשלה של ביבי. לא היום. לא מחר ולא אחרי שאעמוד בראשות קדימה ב-28 במארס. זו ממשה רעה, כושלת ואטומה וקדימה בראשותי תחליף אותה בבחירות הבאות. מספיק ברור?"

אחרי פיאסקו טיהור אתר קדימה, היעלמות הסטטוס הזה מהטיימליין של מופז גרמה לאנשים לחשוב שהוא מחק אותו. הממשק והחיפוש של פייסבוק מקשים מאוד להבין מה באמת קרה שם, אבל העובדה היא שהוא לא מחק, רק הסיר מהטיימליין. בפועל זה משול למחיקה, אלא ש [עדכון 2:08] הסטטוס עדיין בטיימליין, אלא שחודש מרץ נכנס לארכיון וצריך לחפור כדי למצוא אותו. תודה למיה בן ארי על התיקון [\עדכון]. תגובות טריות לסטטוס הישן, הראשונה בהן של ynet, הציפו אותו מחדש.

הנה הסטטוס חי וקיים, עם 281 שיתופים, 129 לייקים ו-183 תגובות, 81 מהן מהיממה האחרונה. והנה צילומסך, למקרה שזה כן יימחק בעתיד הקרוב.

דווחו על ההונאה של שאול מופז

שאול מופז, דף פייסבוק לא הייתי נותן לך לנהל

כך מתנהל אתר האינטרנט הרשמי של המפלגה הגדולה בישראל. באופוזיציה מהירים ומדוייקים יותר. טור שלי בוואלה >>

האתר של “קדימה” נעלם, כנראה מבושה על כניסת שאול מופז לממשלה שהוא נשבע לא להיכנס אליה

כך נראה אתר “קדימה” ב-10:25 הבוקר, אחרי העיסקה הלילית לביטול הבחירות המוקדמות וכניסת שאול מופז ומפלגתו לממשלת בנימין נתניהו. עודד פריד מ”גיא אופק תקשורת” פרסם את הצילומסך בקבוצת PRGuru, ושעה אחר כך האתר כבר לא היה באוויר. [עדכון 17:40] האתר חזר לאחר מספר שלבי טיהור. פרטים נוספים כאן [\עדכון]

צחי אפרתי מצא את הטיוטה המקורית של הסטטוס שבו מופז מבטיח לא להיכנס לממשלת נתניהו:

יואב אברמוביץ’ ליקט בדאים ספרותיים מפורסמים:

זוכרים שאמרתי לכם שתמהוני מסתובב בפייסבוק וטוען שהוא ראש הממשלה? הנה תזכורת.