ישרא-בלאט

אני לא דובר רוסית, אבל משהו בלוגו של הפורטל הישראלי-רוסי beseder.co.il אומר לי שהם החליטו לפתוח את נישה המזרח-אירופאית בבלוגוספירה המקומית, ועלו על מיתוג מדהים: IsraBlog.ישרא-בלוג! שם גדול, מייצג, מוצלח, קולע. ישרא – קיצור של “ישראל”; בלוג – קיצור של “בלוג”.

צילומסך מאתר beseder.co.il

לחברה שמפעילה את “ישרא-בלוג” קוראים “ישרא-לנד”. האתר שלה, בכתובת isra.com מכריז בשורת הטגליין שלו אמרה חזקה וקולעת: IN WEB WE TRUST. שורה ישרא-חזקה.

מעקב 404

התפתחויות בסיפורים שפורסמו בחדר 404:

• עמוד הבית החדש של ישראבלוג, שנחשף פה, הועלה בכתובת נפרד לקבלת משוב מהגולשים. מנהלת ישראבלוג, אילנה תמיר, פרסמה פוסט בו היא מסבירה את המטרות והכוונות מאחורי העיצוב החדש.

• בסניף שינקין 24 של AM:PM הסירו את השלט שמגביל את השעות בהן ניתן להחזיר מיכלי משקה. אני לא יודע אם גם ההגבלה הוסרה בפועל, ולא יודע אם הם ממשיכים להגביל ל-30 פחיות ללקוח. מה שאני כן יודע זה שסניף נחלת יצחק של אמפם מגביל לקוחות ל-20 פחיות.

• מדריך הסגנון של עיתון הארץ, שנכתב עליו בהיתוך קר למפגרים ופה, הוסר מאוויר האינטרנט. אבל כמו שתגבב תומר כהן, “מישהו כבר הספיק לגבות את המאמר כדי ששוקן יוכלו להוריד את המאמר המקורי מהרשת ללא כל חשש”.

• מגזין ManTalk של גלובס יצא לאור, והדומיין ManTalk.co.il, שאותו תפס יבגני זרובינסקי, עדיין בידיו.

• הכתבה המועתקת מגיזמודו הוסרה מאתר גאדג’טים של קשת.

ההומפייג’ החדש של ישראבלוג

מסורת ותיקה היא בחדר 404 לחשוף עיצובי אתרים חדשים, רגע לפני השקתם. מלשין אנונימי שלח את הסקיצה הדי-סופית של ההומפייג’ החדש של ישראבלוג, שמנסה לתת יותר מקום לקידום תכנים של בלוגרים, ולא רק של הפופולריים שביניהם.

new-israblog-homepage-small.jpg
ההומפייג’ החדש של ישראבלוג. קליק להגדלה

רגע של היסטוריה – כך נראה ההומפייג’ פעם, מזמן:

old-israblog-homepage-small.jpg
הומפייג’ עתיק של ישראבלוג. קליק להגדלה