וואלה!: הווידאו! שלנו! עובד! בתאימות! לכל! הדפדפנים!

walla video

נכנסתי לוואלה עם פיירפוקס וקיבלתי נגן וידאו בלי כפתורי שליטה. דיווחתי על זה פה כבעיית שימושיות, אבל המגיבים אמרו לי שאצלם זה דווקא עובד.

ביררתי עם וואלה וזו התשובה שקיבלתי (במקור זה הגיע עם סימן קריאה אחרי כל מופע של המילה “וואלה”, אבל יש לי סקריפט שמוריד את זה):

הפלייר של וואלה מנוגן בטכנולוגית פלאש ובתאימות מלאה לכל סוגי הדפדפנים (אקספלורר, פיירפוקס, כרום, אופרה, ספארי) וכמובן כל סוגי מערכות ההפעלה. מבדיקה שערכנו, אין בעיה כללית עם פיירפוקס. הבעיה פרטנית ונובעת מתוספים על הפיירפוקס או רכיבי תוכנה כאלו ואחרים הנמצאים על המחשב של הגולש ומשפיעים על נראות סרגל הנגן. גולשינו הנתקלים בבעיה כזו או אחרת מוזמנים לפנות למחלקת התמיכה של וואלה לקבלת פתרון ב- support@walla.net.il.

שימושיות!: איפה! הסרגל! בווידאו! וואלה! לגולשי! פיירפוקס!

וידאו בוואלה באקספלורר: ניגון/עצירה, בר התקדמות, זמן שעבר מתחילת הסרטון וזמן כולל של הסרטון, שליטה בעוצמת הקול, מעבר למסך מלא.

walla video on explorer, with bar

וידאו בוואלה בפיירפוקס: לא צריך כל כך הרבה כפתורים, זה סתם מסבך את החיים.

walla video on firefox, no bar

וואלה! מצאו! שגיאת! כתיב!

בוואלה איתרו שגיאת כתיב במודעה לספרו החדש של יצחק לאור, ולוח התוצאות מראה כעת 18334104892345:1 לוואלה.

* גילוי נאות: הכותב שוכר דירה מיצחק לאור.

וואלה לא יודע, תשאל את נענע

וואלה השיקה היום מנוע חיפוש חדש. ובשיטת ה”Seven Minute Abs” (מ”משתגעים על מרי”), אם גוגל המינימליסטי מכיל רק לוגו ושדה חיפוש, הגירסה המינימליסטית של וואלה, srch.co.il, לא מכילה אפילו לוגו. בוואלה קוראים לזה “הדור השלישי של מנועי החיפוש”, ואני יכול רק לנחש שבדור הרביעי ייפטרו גם משדה החיפוש.

walla-srch.jpg

את התוכן השיווקי שפורסם על המנוע בוואלה מלווה צילומסך של חיפוש המילה “חיפוש“. מילא שגוגל הוא לא התוצאה הראשונה – באתר שמתקשה לכתוב את השם המפורש גוגל בתוכן המערכתי שלו, העובדה שגוגל חדר לעשירייה היא נס לא קטן. אבל איך זה שוואלה הוא לא התוצאה הראשונה, אלא נענע? וכמה זמן ייקח לאנשי וואלה “לתקן” את האלגוריתם?

walla-search-detail.jpg

עדכון
אדר מתגבבת ששכחתי לינק למריבה של וואלה עם מוזילה ישראל. אז לינק.

גוגל: וואלה קופים

מה חושבים על וואלה בגוגל ישראל? הנה התייחסות למתחרה בעמוד “שאלות נפוצות בנושא חיפוש תמונות” בגוגל ישראל:

האם אני יכול לחפש חיפוש מורכב עם תמונות ולהשתמש בסימנים מיוחדים וכל שאל הפקודות של גוגל?

אפשר להשתמש בכל האופרטורים של חיפוש רגיל גם בחיפוש תמונות. לדוגמה, אתה יכול להשתמש באופרטור “:site” בחיפוש תמונות כדי להקביל את התוצאות לאתר מסויים. כלומר, כדי למצוא את כל התמונות של קופים בוואלה, השאילתה תהיה: site:walla.co.il קופים

(ויה חרמון)