hoofsha

.אבה עובשב בושא .ל”וחב השפוחב ינא

idok social networking. photo by Ehud Kenan

מתכון פשוט ומהיר לקרמבו

קרמבו. צילום: מיכאל זילברמן

רכיבים: קרמבו.

הוראות הכנה:
1. טול קרמבו.
2. הסר את העטיפה וזרוק אותה לפח.
3. הפרד את הביסקוויט וזרוק אותו לפח.
4. קח את הקצפת וכיפת השוקולד וזרוק אותם לפח.

בתאבון!

חדר 404 ב”אתרים שכל גבר חייב להכניס לפייבוריטס” של מקו

צליל שרון המליצה על חדר 404 בטור “אתרים שכל גבר חייב להכניס לפייבוריטס” במקו, 18.11.2009:

אם בגיקים עסקינן, הרי שאי אפשר להמשיך את הכתבה הזאת בלי להזכיר את עידוק. תמנון המדיה הבלתי נלאה הזה הוא אחד מחלוציה של הבלוגספירה העברית, עיתונאי מבריק, חובב טכנולוגיה מושבע, וטיפוס די מעניין באופן כללי. ביקור שבועי בבלוג שלו יבטיח לך כמה אנקדוטות מוצלחות לערבי שישי עם החבר’ה, יעזור לך להבין מי נגד מי בעולם התקשורת, ויעדכן אותך בפדיחות האחרונות שנעשו ברשת ומחוצה לה.

(חדר 404 נבחר גם לאחד מ”הבלוגים הטובים בישראל” של מקו)

זרועו הארוכה של בנק הפועלים

האנטומיה של העובדים בקמפיין של בנק הפועלים דפוקה. הכתפיים שמוטות, מה שלא מסתדר עם הזרוע המושטת, שהיא הרבה יותר מדי ארוכה.

poalim bank worker

ויש משהו מאוד מאוד לא בסדר בידיים האוחזות בשלט.

poalim bank workers

סקר אובייקטיבי בערוץ הכנסת

יוני בראל מצא את זה בערוץ הכנסת:

knesset channel seker

נמרוד ברנע

נמרוד ברנע. צילום: עידו קינן (cc-by-sa)

“ילדים, המבוגרים מנסים לעבוד! תפסיקו להרעיש שם עם שקיפות ודמוקרטיה!”

federal budget, photo by turtlemoon (cc-by-nc-nd)

אחרי שעיריית תל אביב סירבה לספק את נתוני התקציב בפורמט חפיש כי “אין אפשרות” ונתנה רק PDF, פעילים של עיר לכולנו העבירו את המסמכים OCR ובדיקות והפכו אותם למסמך אקסל ע-נ-קי. במקום להודות להם על שחסכו לה עבודה ואפשרו לתושבים לעיין בתקציב בצורה מושכלת, שקופה ודמוקרטית, או למצער לשתוק, זו תגובתה המדהימה של העירייה, כפי שפורסמה באתר “הארץ” (19.11.2009):

ה’תקציבולטור’ – הכלי החדש והמתוחכם לכאורה, משיג בדיוק ההפך: בלבול ואי סדר בנתונים המובילים להטעיה של הקורא. הכלי מאפשר לאנשים לא מקצועיים להשוות בין נתונים שאין ביניהם שום קשר, מלבד העובדה שהם מוגדרים כהכנסות או הוצאות או כל קטגוריה כללית אחרת. חשוב מכך, הכלי לא מביא את ההסבר למספרים.

במקרה של טיפות החלב, חלה עלייה במספר הילדים במרכז ובצפון העיר. כדי לתת מענה לצורך זה הוסט כוח אדם מקצועי של אחיות מאזורי דרום-מזרח העיר לטובת אזורים אלו. השירות בטיפות החלב לא נפגע והנתונים שהביאו ממחישים מה קורה כאשר גורמים לא מקצועיים, תוך חוסר הבנה מוחלט, מתעסקים בעניין כמו תקציב”.

שיפור חוויית ה-ynet

כתבתי פה על הבקשה להזין גיל ומין ”לצורך שיפור חווית הצפייה ב ynet” בכתבות הווידאו של ynet. שני עדכונים בנושא:

1) מאחורי הבקשה עומדת כנראה הטמעה של מערכת פרסום חדשה באתר. הזנת המין והגיל נועדה לייעל את פילוח הצופים לצורך הצגת פרסומות מתאימות.

2) הנוסח המטעה – הגיל והמין הרי לא נוגעים לחוייית הצפייה בכתבות, אלא רק לסוג הפרסומות – הוחלף בנוסח המשונה “לצורך שיפור חווית ynet, אנא מלא את הפרטים הבאים”. כמו שכתב דותן חרפק, שדיווח על השינוי: “איך זה קשור ל’חווית’ שלי? ‘חויית’ ה-מה? בעצם?”

ynet new

ההתאחדות לכדורגל העתיקה קונספט ולוגו מבלוג של הבית הלבן

ייגר מאיסטר חושף ב”העין השביעית”:

ביום ראשון התווספה פינה חדשה באתר ההתאחדות [לכדורגל] – בלוג “מבחן המציאות”, שהבליט את ייעודו – לתת את נקודת המבט של ההתאחדות, “ללא פילטרים של עיתונאים ועורכים”. בהקדמה לבלוג ניכר שלהתאחדות נמאס לשמש שק חבטות של התקשורת, והיא עוברת למתקפה: “בעיתון, רק התאריך נכון, היא אימרה שמעלה חיוך, אבל בחמישי שעבר קיבלנו דוגמה לעובדה שלא כל מה שכתוב בעיתון תמיד נכון”. בהמשך הפוסט יש מאמץ ניכר (ולא משכנע) להסביר מדוע הסעיף החדש והמקומם תואם את רוח ההתאחדות האירופית (אופ”א) והבינלאומית (פיפ”א) לצמצום האלימות המילולית באיצטדיונים.

את הרעיון לבלוג שאבו בהתאחדות מבלוג “מבחן המציאות“, שפתח הבית הלבן מאותן סיבות בדיוק. לא רק הרעיון, גם הלוגו של בלוג ההתאחדות הועתק אחד לאחד מהאמריקאים: אותו שם, אותם צבעים, אותו גודל, רק שהבלורית של הישראלים מתנפנפת יותר – הם הוסיפו גם את סמל המוסד שלהם.

soccer white house

• מן הארכיב: האתר של בנימין נתניהו הועתק מהאתר של ברק אובמה

הישרדות וטעם רע ב-ynet

שיר פלד מלשין על הכותרת סרת הטעם הזאת:

"30 לרצח אושרנקו: השורדת היחידה נותרה בבית"

אפשר היה לפטור את זה בחוסר תשומת לב של העורך לרמיזה הברורה ל”הישרדות” ו”האח הגדול”, אבל ynet פרסם באחרונה סקר פופולריות לרצח המזעזע ביותר ומשימה לקוראים לחפש את הרוצח.

שיר פלד מצא גם את זה ב-ynet, וכדבריו, “זה גם יפה, גם פואטי, וגם נותן תחזית מזג אוויר”.

ynet fog

לדף הבא →