בואו לעזור ליצור חוק זכויות יוצרים דיגיטליות

ח”כ אבשלום וילן קרא לגולשים להעביר לו הצעות והערות לניסוח חוק זכויות יוצרים דיגיטליות חדש. אם אתם בעניין, לכו לשם ותנו בטוקבקים/אימיילים, ואחר כך נפרסם הכל במרוכז ונעביר לו, בתקווה שזה ישנה משהו.

דרוש: קריקטוריסט מנגה

אני צריך מישהו שיודע לעשות קריקטורות מנגה של אנשים אמיתיים. אם אתם אחד כזה, או יודעים על אחד כזה, שילחו בבקשה אימייל, רצוי עם דוגמת עבודה.

פרס למוצא ארנב ארנב ארנב

האגדות מספרות שאדם טוב לב יצר גירסה עברית ל-Badger Badger Badger בשם “ארנב ארנב ארנב”. פרס יקר ערך יוענק למי שימצא את המחווה הזאת, ופרס כפול למי שיאתר את היוצר ויביא את ראשו, או למצער את פרטי ההתקשרות שלו.

לינקים קבועים לכתבות הניו יורק טיימס

כתבות באתר הניו יורק טיימס עוברות לארכיון בתשלום אחרי שבוע. לטובת הבלוגרים, הטיימס מאפשר ליצור לינקים קבועים, שנשארים זמינים גם אחרי האירכוב הזה. ככה יוצרים אותם:
להמשך קריאה

BSA מדווח על עלייה של 200 מלשינים בשנה

הודעה לעיתונות שהגיעה היום מ-BSA ישראל, הזרוע הצבאית של מיקרוסופט ישראל, מספרת:

ה-BSA: כמות חסרת תקדים של כ-1,450 דיווחים, אודות עסקים החשודים בשימוש בתוכנות ללא רישיון, התקבלו בשבוע הראשון לקמפיין הנערך בטלוויזיה ובאינטרנט

עד כמה חסרת תקדים? נשווה למספרים שסיפק BSA ישראל בשנה שעברה, (מתוך דיווח של ynet):

ה-BSA: כ-1,200 הלשנות בשבוע הראשון לקמפיין האנטי פיראטי
1,250 דיווחים, אודות עסקים החשודים בשימוש בתוכנות ללא רישיון, התקבלו בשבוע הראשון לקמפיין הנערך בישראל בטלוויזיה ובאינטרנט

ב-2005 היו 1250 דיווחים בשבוע הראשון לקמפיין.
ב-2006 היו 1450 דיווחים בשבוע הראשון לקמפיין.
עלייה של 16%, ובמספרים: עוד 200 אנשים שהחליטו לדפוק את הבוס/טכנאי/מתחרה עסקי/האיש שמכר להם את המחשב. בישראל אפשר לצפות לפי 10 מהמספר הזה עוד לפני שיוצאים בקמפיין.

וכמו בכל פוסט על ה-BSA, הנה מדריך משפטי להתמודדות עם הפשיטות (הנדירות מאוד) של BSA ישראל על בתי עסק.

תפסיקו להעביר בלוגים!

האם לדעתך עידן התקשורת הזה, בו אנשים מעבירים בלוגים וסמסים אחד לשני, משפיע על האתיקה העיתונאית כיום?

– חנן עזרן, “גילוי נאות”, ערוץ 1, 4/10/2006

(ויה דוברמן)

סקיצה לסטיקר:

יגאל עמיר, לך תזדיין!

תחזית לעתיד הטלוויזיה המסחרית בישראל

הפרק הראשון של הפקות מקור חדשות יהיה לקט.

זעקת המשתמשים הפיראטים

אני מבין את זעקת המשתמשים הפיראטים אך יחד עם זאת עליכם להבין כי יש להסדיר את הנושא.

ככה אמר ח”כ אבשלום וילן (מרצ), זמן קצר אחרי החלטת המפלגה להקפיא את הצעת חוק זכויות היוצרים הדיגיטליות שהוא יזם. גם אחרי ההקפאה, וילן עדיין לא הצליח להבין שהבעיה עם החוק אינה המלחמה בפיראטיות וההגנה על בעלי הזכויות, אלא הפרת האיזון בין הצרכים הללו לבין זכויות המשתמשים ופגיעה בדברים כמו שימוש הוגן ואפילו גלישה באינטרנט.

אבל וילן מוכן, לכל הפחות, להקשיב, גם אם הוא לא מתחייב לקבל את הדברים:

לאלו המעוניינים להציע רעיונות חלופיים או שיפורים על מנת שהחקיקה תצא נכונה וטובה שלחו מייל לח”כ אבשלום וילן- avilan@knesset.gov.il

שאלה לשונית: “עמוד אינטרנט” או “דף אינטרנט”?

נתקלתי עכשיו בכתבה במונח “דף אינטרנט” כתרגום ל”web page”. אינסטינקטיבית הרגשתי שזה לא נכון, ושזה צריך להיות “עמוד אינטרנט”.

ניסיון לנימוק משכנע יותר הוביל לכך שדף הוא “עלה בספר או במחברת” (מילון עממי מנוקד ומצויר, א. אבן שושן וד. ירדן, תשי”ד 1954), ועמוד הוא “כל אחד משני הצדדים של הדף” (שם). ואם עמוד הוא יחידת התוכן הבסיסית, ואם באינטרנט אין צדדים, “עמוד” מתאים יותר מ”דף”. אבל אם זה ככה, למה התוכנה לגלישה באינטרנט, browser, נקראת בעברית “דפדפן”?

Talk amongst yourselves בטוקבקים.

לדף הבא →