מורשת רבין שרון

לא קשה לנחש שעם מותו של שרון, ובטח חמש שנים אחריו, אנשים יזכרו לו רק את התפנית האחרונה שלו, לכיוון השלום (נניח שצעדים חד-צדדיים וחומת הפרדה הם שלום), ממש כמו שקרה עם יצחק רבין. מי יזכיר אז ששרון כל כך אהב את השלום שרדף אותו עד לביירות?

ובינתיים בנענע, מלשין אנונימי מגלה שאיחולי הבראה לשרון מוצגים תחת תמונת זכרון של רבין. אולי הם יודעים משהו שמור יוסף לא יודע? ואולי זו פשוט סיסמת בחירות מתוחכמת: רציתם שרון, קיבלתם רבין.

לבכות לך, גם אם אתה עדיין חי

רצח רבין הגיע במפתיע, ותפס את כל הערוצים והעיתונים לא מוכנים. הם נכנסו לנוהל רצח ראש ממשלה, שהתגבש תוך כדי תנועה כי לפני כן אף אחד לא דמיין שצריך להכין נוהל כזה מראש, זה היה פשוט בלתי נתפס. יעקב אילון סיפר אז שנזכר בעיתונאי שהסתכל בשעון ודיווח את שעת מותו של קנדי, וחיקה זאת בשידור כשהוכרז רשמית על מותו של רבין.

כשאריאל שרון נכנס בפעם השניה לבית החולים, התקשורת התחילה עם אולפני חדשות שמותחים מעט מידע להרבה שעות שידור. מצד שני, שרון עוד חי, אז אפשר לשדר פרסומות.

מנכ”ל הדסה הסביר שוב ושוב ושוב שקצב הטיפול הוא לא קצב התקשורת של המאה ה-21, ושהם עשויים להידרש לחכות ימים, שבועות, חודשים. מה התקשורת אמורה לעשות עם כל החבצלות שהכינה? ברור: לשפוך לנו אותן על הראש: תמונות מההיסטוריה של שרון, סקירת חייו, קטעים מצולמים בהם הוא נראה משתמש ב”חוש ההומור המפורסם שלו”, תוכניות “חיים שכאלה בדיעבד”, משדרים מיוחדים עם יאיר לפיד ואילנה דיין וקובי מידן.

לטובתם, כדאי ששרון יחיה, כי אם הוא ימות, לא יישארו להם חומרים לשדר מלבד ההלוויה הממלכתית בהשתתפות עם ישראל ומנהיגי העולם.

פסטירבין

הודעה לעיתונות הגיעה עם שורת הנושא הזאת:

במסגרת חגיגות 10 שנים- NESCAFE תקים את בית הקפה הגדול ביותר בעולם בכיכר רבין

רק אם פותחים את ה-DOC מגלים שזה קורה “במסגרת חגיגות 10 שנים לפעילות המותג NESCAFE בישראל”.

שלם, חבר

הזגוגית JaneLame עלתה על זה ש”שלם, חבר” הוא התרגום העברי ל-PayPal.