אופס, בזק בינלאומי חשפה עתירה לבג”צ

שר התקשורת אריאל אטיאס הודיע היום שהחליט לפתוח את שוק הטלפוניה הנייחת בישראל לשרותי ה-VOB.

בזק בינלאומי שלחה בתגובה הודעה לעיתונות לפיה “זהו יום שחור ללקוחות בישראל”.

דקות ספורות אחרי שליחת ההודעה, היחצנית של בזק בינלאומי, אורטל זוהר, איחזרה אותה ושלחה אחרת במקומה.

כלומר, ניסתה לאחזר אותה, אופציה עלומה באאוטלוק שלא תמיד עובדת, במיוחד מול מי שעובד עם מערכות אימייל אחרות. מה שכן, נסיון איחזור גורם לי תמיד לבדוק מה הסיבה לאיחזור. בהודעה העדכנית, שם מסמך הוורד הוא “תגובת בזק בינלאומי למשרד התקשורת.doc”. בהודעה המאוחזרת, הכותרת היא “עתירה לבגצ-תגובה ל-vobb.doc”, משהו שכנראה לא אמור היה להתפרסם היום.

השיניים שלי נראות נפלא!

המשחת שיניים שלו, המברשת שם. מברשת השיניים שלו.

– עו”ד ציון אמיר מסביר למה צריך לתת לנשיא הנבצר משה קצב עוד קצת זמן לפנות את בית הנשיא (גל”צ)

אימייל-השרשרת של נמרוד הראל

הרשות השנייה פסלה לשידור פרק של “בלתי נתפס”, התוכנית של נמרוד הראל, בטענה שהוא מסוכן לצפייה – הראל הציג בו אשליות של נהיגה בכיסוי עיניים ותפיסת קליע בשיניים. בסופו של דבר הפרק שודר וערוץ 10 נקנס בהורדת 10 דקות פרסומת (הרשות השנייה בדיוק התפנתה מהוועדה האינטרדיסציפלינרית המיוחדת לבדיקת ההשלכות החברתיות והתרבותיות של הגברת עוצמת הקול בפרסומות, וקביעת תוכנית חומש למינוי אדם שיתפוס את היד של טכנאי השידור וימנע מהם להגביר את הקול).

עוד לפני כן, הראל ניסה לרכוב על הוויראליות, וב-21/1 שיגר אימייל זועם (ושמא “הזועם”? כי זה בטח עוזר לרייטינג) לרשימת התפוצה שלו:

הפרק הקרוב של בלתי נתפס (יום שני הזה 21:50 ערוץ 10) נאסר לשידור בטענה שהוא מסוכן לצפיה מכיון שמוצג בו האתגר המסוכן בעולם. החלטה מעין זו מזכירה מנגנוני צנזורה של משטרים אפלים ומזלזלת באינטיליגנציה של הצופה.
אז נחשו מה? הפרק האסור ישודר על אפם ועל חמתם!!!
אמנם אסור לנו לפרסם פרומואים בטלויזיה לפרק הנ”ל אבל בדיוק בשביל זה נולד האינטרנט. אנא הפיצו מייל זה (בצירוף הפרומו) לכל מי שאתם מכירים וגם לאלו שלא.

לא ניתן לרשות השניה להרוס לנו את הטלויזיה!

ב-26/1 הוא שלח אימייל נוסף:

הרשות השניה (לא להתבלבל עם ערוץ 2) פסלה לנו אתמול חצי מפרק “מאחורי הקלעים של בלתי נתפס” והורידה ממנו את הקטעים בה אני מראה את מאחורי הקלעים של הנהיגה העיוורת ותפיסת קליע האקדח של לוסטיג (כולל חשיפות מעניינות), בטענה מגוחכת שההדגמות הללו (הדגמות שנעשו כבר אינספור פעמים בכל ערוצי הטלויזיה בחו”ל) מסוכנות מדי לצופים למרות שעת השידור המאוחרת ולמרות שלל האזהרות הנלוות.
אני מזמין את מי שהצנזורה המגוחכת הזו מרגיזה או מעליבה אותו (אותי היא בפרוש מעליבה, אני מוצא בצנזורה מעין זו זילזול בשכל הישר של הצופים) שיכתוב לרשות השניה ויגיד לה את דעתו המפורשת. אני כבר אמרתי להם את דעתי, אבל אני מאמין שאם יראו שיש הרבה אנשים שרוצים לראות הדגמות קסמים ומנטליזם בטלויזיה ברמה שלא מביישת את חו”ל אז קיים סיכוי קלוש שתיכנס להם מעט דמוקרטיה לקודקוד.
אם נשתוק אז בשלב הבא לא נוכל להראות אפילו לוליין הולך על חבל בקרקס מחשש שאיזה רפה שכל ינסה לחקות אותו, ואולי גם אסור לקוסם לחתוך בחורה לשניים מחשש שגם את זה ינסו “על אמת”. עם צנזורה כמו שהם מפעילים הודיני היה גומר את חייו בעילום שם בימינו, כי “אסור להראות הדגמות מסכנות חיים בטלויזיה”.
אני מזכיר: נהיגה עיוורת ותפיסת קליע אקדח הן מהדגמות המנטליזם המפורסמות בעולם ורק בישראל (מכל העולם כולו!) מוצאים לנכון לאסור את שידורן בטלויזיה. אני אומר את זה שוב: מדינת ישראל היא המדינה היחידה בעולם בה אסור להראות הדגמות מנטליזם מסוכנות בטלויזיה. היחידה בעולם. כנראה שלאחר מחקר מעמיק הרשות השניה הגיעה למסקנה שהציבור הישראלי, בשונה משאר האנשים בעולם, פשוט מטומטם. באמת ובתמים שאין לי הסבר אחר לצנזורה מגוחכת מעין זו.

מצטער על הנימה הזועמת אבל כאמור היום התבשרתי שאני צריך לזרוק לפח חצי מהפרק שהוא אולי הכי מהנה בעונה הנוכחית של בלתי נתפס, וכמו כן לוותר על הרבה פרקים עתידיים שתכננתי לצלם.

ורק לשם הידע: הרשות השניה קנסה את ערוץ 10 על כך ששידר את הפרק האחרון ב”בלתי נתפס” (תפיסת כדור האקדח שלעיל) בניגוד להוראתה.
אשכרה ברית המועצות של שנות ה-70 נהיה לנו פה. זו צנזורה מעליבה, מבזה, ויותר מכל – מדאיגה.

מי ששותק דג. תעבירו הלאה.

נמרוד הראל

נ.ב. רוצים להגיד לרשות השניה את דעתכם? הנה הקישור:
http://www.rashut2.org.il/public_complain.asp

אם זו הפעם הראשונה שאתם רואים את האימיילים האלה, כנראה שהוא יותר טוב בלנהוג בעיניים עצומות מאשר בלהפיץ עצומות באימייל.

מיקרוסופט אופיס 2006.99

מיקרוסופט ישראל פרסמה את מחירי הגרסאות השונות של מערכת ההפעלה חלונות ויסטה ואופיס 2007.

Windows Vista Home Basic, למשל, תעלה 1,299 שקלים, ו-679 שקל לשדרוג ממערכת קיימת; Microsoft Office Professional 2007 תעלה 2,849 שקל, ו-1,949 שקל לשדרוג; Microsoft Office Standard 2007 תעלה 2,349 שקל; וכו’.

שמתם לב למשהו משותף? הנחת גניבת הדעת – המוצרים תומחרו, ואז הורידו מהם שקל, ליצור אשליה שהם יותר זולים. במקרה של השדרוג של אופיס פרופשנל, 1949 שקל הם השם המכובס ל-2000 שקל. טוב שהם לא הוסיפו בסוף גם 99 אגורות.

מה מסתתר באאוטלוק הבהאי?

אימייל:

בוקר טוב חברות וחברים יקרים,

לאחר שהתגלה שיבוש במחשב שלי, הוחלט להחליף לי את כתובת המייל.

[…]

אני מבקשת סליחה מכל האנשים שקיבלו את המייל על הסרט “בהאים בחצר האחורית”, עשרות פעמים, והתחילו לשנוא אותי (בצדק). אתם יודעים שאני ממעטת לשלוח חומרים במייל והכל מדוד ומוקפד כדי לא להפציץ אתכם בחומר עיוני ובסרטים בדיוידי.

ובהזדמנות זו, אני מבקשת סליחה מהנביא הבהאי וצאן מרעיתו, ואנא הסירו ממני את הכישוף.

נורית גפן
יחסי ציבור – ערוץ 8

עשתה עלייה

NRG רכילות מצאו את הפרופיל המוכחש של בר רפאלי במייספייס, ופירסמו כי כתוב שם שבר בכלל מלוס-אנג’לס. מהר מאוד תוקנה הפאשלה, ולמען הזיקפה הלאומית הוחזרה בר להוד השרון, ישראל. אם לא במציאות, לפחות במייספייס.

– אדר שלו

דרגה אחת מקווין בייקון

AIM Pages, סוג של של רשת חברתית של AOL או משהו, השיקה פרוייקט צדקה בשם Six Degrees, והשכילה לשכור לצורך הקמפיין את האחד והיחיד, קווין בייקון. מי שיתרום כסף יוכל להוסיף את בייקון לרשימת החברים שלו ולהגיע למעמד הנכסף – דרגה אחת בלבד מקווין בייקון. האמת? שווה.

הלורד סנדוויץ’

נפטר איציק מ”הסנדוויץ’ של רותי ואיציק”, הסנדוויצ’יה הזעירה והמדהימה ברחוב שינקין, שתחגוג ביוני 50 שנה לקיומה.

There’s no “i” in TIM

נשיא של איזה משהו מואשם במשהו, אבל בדה מרקר יודעים שיש ידיעה חשובה הרבה יותר לכותרת הראשית:

TIM בכותרת של דה מרקר

(הלשין: גילעד נס)

ביקורת זו הודפסה עם 40% טקסט ממוחזר

עמי ארגוב, לשעבר ראש המועצה המקומית גבעת עדה, הושפע עמוקות מסרטו של אל גור, “אמת מטרידה”. לא פחות מכך, הוא הושפע מביקורת על הסרט שפרסם רוברטס בנובמבר 2006 באתר עין הדג. כל כך הושפע, עד ש-40% מהביקורת שלו, שפורסמה במקומון “הגפן”, הועתקה מילה במילה מהביקורת של עין הדג.

להמשך קריאה

לדף הבא →