העברית המשתפרת של ההאקרים הפרו-פלסטיניים

בועז טופורובסקי, מייסד מפלגת “צבר”, החליט שהתנגדות למלחמה היא בלתי לגיטימית, ובמכתב ליו”רי אגודות הסטודנטים ברחבי הארץ ביקש להרחיק מהן פעילים שהשתתפו בהפגנות נגד צה”ל, כי מדובר ב”גורמים עוינים המהווים גיס חמישי בתוך המדינה” (בבחירות המקומיות בתל אביב הכריז אותו טופורובסקי, על דעת עצמו, שהסטודנטים תומכים ברון חולדאי לראשות עיריית תל אביב יפו תיקון: הצהרת התמיכה הגיעה מגיל גולדנברג, יו”ר אגודת הסטודנטים של אוניברסיטת תל-אביב).

עכשיו מדווחת המפלגה שאתרה הושחת על ידי האקרים פרו-פלסטיניים (למעשה מדובר בהפניה של הגולשים לאתר fuck-israel.hackteach.org) (ופה צריך לסייג, כי כמו שלמדנו מערן ארדן, גם פריצה לאתר עלולה להיות שקר שנועד לגרום לאזכור מפלגה בתקשורת).

טופורובסקי טוען שהפריצה נעשתה בגלל דבריו נגד המתנגדים למלחמה – “אין לי ספק שהפעולה נעשתה בצורה מכוונת, עקב האמירות הנחרצות שלי ביומיים האחרונים נגד אותו גיס חמישי ישראלי שמתנגד לפעולות ההגנה על תושבי הדרום ומצדיק את החמאס”. ברור, האקרים פרו-פלסטיניים הכי מעורים בפוליטיקה הפנימית של ישראל, ומפגינים הבנה בנושא כמו להשחית את האתר של מפלגת חד”ש המתנגדת למלחמה.

מה שכן, ההאקרים מפגינים שליטה לא רעה בעברית. נאמר זאת כך, העברית באתר הנאצה לא מושלמת, אבל גם לא נראית כאילו נכתבה על ידי שירות התרגום האוטומטי באבלפיש:

חג מולד שמח, מניחי רעפים נוצריים

חן רותם מדווח:

בסרט “זה יכול לקרות גם לך” (“It Could Happen To You”) עם ניקולס קייג’ וברידג’ט פונדה, הם מתייחסים לכך שעכשיו כשהבחור עשיר מאוד (בעקבות זכייה בסכום ענק בלוטו) הוא יוכל סוף סוף לקחת אותה “למשחקים בגן”. כמובן שהכוונה היא למשחקים ב-Garden, דהיינו למשחקי כדורסל (של הניו יורק ניקס?) באולם הענק Madison Square Garden בניו יורק…

ובת השגריר ליז בצ’ינס מוסרת:

דרושים מהפכנים עם אומץ לשנות

שדרוג בגרפיקה של לשכת העיתונות הממשלתית

בשנה שעברה כתבתי פה על הגרפיקה המזעזעת של תעודת העיתונאי שמנפיקה לשכת העיתונות הממשלתית:

תעודת עיתונאי של לשכת העיתונות הממשלתית של ישראל. צילום צללית: steve wampler, sgw@flickr, cc-by-nc

ובכן, אני שמח לדווח שהמצב השתפר. אבל ממש קצת:

מנטפק לירדנים

איתן שלו מספר:

זה אחד הדברים הראשונים שרואים כשמגיעים לירדן דרך מעבר הגבול בבית שאן.

מסימני המיתון: לא יהיה עיצוב חדש לחדר 404

די מבאס לעבוד עם תבנית וורדפרס לא ייחודית, אז לרגל יומולדת 6 (עוד לא קיבלתי רעיונות טובים למסיבה) הכנתי סקיצה אנלוגית ואחר כך דיגיטלית לעיצוב חדש. אבל אני לא יודע לעבוד ב-PHP ו-CSS, ולא מסתמן שיהיו לי זמן וסבלנות ללמוד בזמן הקרוב. ואני לא יכול כרגע לשכור מישהו שיעשה את זה. אז בינתיים זה סתם ישב פה, עד שאני אחליט מה לעשות.

(וזו הזדמנות להגיד תודה למאיה בצק אלים מרום, שהדגימה על חדר 404 עיצוב הדר בכנס וורדקמפ ישראל 2008)

שלום עכשיו, גירסת המלחמה

הסטיקר הקלאסי של שלום עכשיו (אני זוכר אותו בגירסה בלי לוגו “שלום עכשיו”):

הגירסה האקטואלית של אטימולוגיה עממית:

אנג’רה נסגרה

התקשרתי לברר אם המסעדה האתיופית אנג’רה באמת פתוחה עד 23:00 (אסור לסמוך על אתרי המסעדות, לומדים בדרך הקשה) והצטערתי לשמוע מהבעלים, רחל מלסה, שהיא נסגרה. עכשיו נשארו לי חבש (הכשרה) ואתיופיה רסטורנט, ועוד איזה כוך בתחנה המרכזית הישנה שאין לי מושג אם הוא עדיין קיים.

הנה כתבה שכתבתי על המסעדה בעכבר אונליין.

השמאל מתעגל

מה פשר טרנד ההתעגלות של לוגואי מפלגות השמאל התנועה החדשה מרצ וחד”ש?

הלינק שאינו נגמר

סיני גז מ”השאלוןהתחיל שרשרת לינקים והעביר אותה אלי.

וזו תמונה שצילמתי באירוע השקת ספר הקומיקס “הצד האחר של העולם” של רחלי רוטנר. רוטנר חילקה לבאי האירוע דפים לבנים ומרקרים שחורים וביקשה מהם לצייר משהו. הקומיקס עם המשבצות הריקות וזה שמעל זה שמשמאלו – של מיכל יפה ושלי. ברקע דפים מהקומיקס המקורי שהשתבשו בדפוס.

אני מעביר את השרשרת לחבר’ה הטובים של אטימולוגיה עממית. [עדכון] הופס, זה עלה. [\עדכון]

לדף הבא →